Sign in to follow this  
SkullScorp

Brak agregacji LTE w Play (LTE-A / LTE Advanced)

Recommended Posts

Witam,

Pocophone F1 nie agreguje pasma LTE w Play. Nie pojawia się w ogóle plusik (+) przy LTE na pasku statusus po prawej, obok strzałek symbolizujących transfer danych komórkowych.

W tej samej lokacji Galaxy S9 Plus bez problemu agreguje nawet trzy (3CA) z dostępnych pasm (2100, 2600, 1800, 800).

Czy to znaczy, że funkcja agregacji pasm LTE jest całkowicie wyłączona przez producenta w Pocophone w Polsce?

Telefon kupiony w polskim sklepie z oficnalnej dystrybucji z 2 letnią gwarancją.

Dopóki nie zrootujesz i nie sprawdzisz jakie pasma telefon widzi, to się nie dowiesz dlaczego agregacji brak. Może być tak, że po prostu zasięg dla reszty pasm w Poco jest zbyt słaby dla agregacji. W Mi8 agregacja działa, więc obstawiam, że na tym samym procku w Poco również powinno śmigać.

W NetMonitor widzę, że pojawiaj się pasma 1800+, 2100, 2600, więc telefon je widzi. Agregacji jednak brak.

Kolega w tym samym budynku ma Mi Mix 2 też w Play i u niego plusik (+) obok strzałek transmisji danych się pojawia.

Byłem też w wielu różnych miejscach w moim mieście (Lublin) i Pocophone nigdzie nie agregował a S9+ praktycznie wszędzie.

Widać to było również po bardzo marnych transferach w Pocophone, np. 10MB/s, gdy np. S9+ łapała do 100MB/s.

Z tego co widzę to agreacja pasm jest w Pocophone całkowicie wyłączona / praktycznie nie wystepuje.

Jak ktoś z czytających ten wątek uzyskał agregację LTE na Pocophone w Polsce to niech napisze w jakiej sieci i niech wklei jakiegoś screena, gdzie widąc prędkości i ten plusik (+) obok strzałem transmisji danych i niech sprawdzi w NetMonitor albo NetMonster jakie konkretnie pasma się agregują.

Edited by SkullScorp

Według devów od Poco, CA2 jest, nie ma CA3 z powodu licencji (qualcomm).  Niektórzy mieli w listopadzie problem z agregacją, ale z tego co znowu na forum devowie pisali, to łatka już jest na sofcie "Beta" i niedługo trafi do stable.

2CA może działać w Indiach, bo widziałem posty hindusów na ten temat, ale jakoś nie bardzo chce ruszyć w Play w Polsce.

Masz może jakiegoś linka do informacji o tym potencjalnym hotfixie z bety na ten problem z 2CA LTE, żebym mógł poczytać co tam piszą?

25 minut temu, SkullScorp napisał:

2CA może działać w Indiach

Widziałem posty Francuzów i Włochów, nie podawali screenów, więc to tyle.

26 minut temu, SkullScorp napisał:

Masz może jakiegoś linka do informacji o tym potencjalnym hotfixie

Wyczytałem to w jakimś wielkim topicu w temacie FDD-LTE for Poco na en.miui (z 15 stron bodajże miał), jak znajdę to podrzucę w edycji posta.

Przejrzałem trochę oficjalne forum i faktycznie jest temat założony, ale użytkownicy tylko żalą się w nim, że nie ma agregacji 1800 + 2600 w Europie.

Nie ma oficjalnego stanowiska Xiaomi.

Z tego co się dowiedziałem to działa jedynie agregacja 2300 + 1800 w Indiach.

Niektórzy piszą, że Xiaomi nie wykupiło odpowiednich licencji od Qualcoma na agregowanie innych częstosliwości.

Raczej za szybko taka możliwość się nie pojawi w Europie / Polsce.

Edited by SkullScorp

Mam Pocophone F1 Global Version. Mam heyah czyli sieć T-Mobile i jak wyszukuje sieci LTE to wyświetla mi T-Mobile.pl LTE, ale jak w nią wejdę to wchodzi ale sieć mimo wszystko jest niedostępna (szary kolor kresek zasięgu)

Czyli to wina braku tej agregacji pasm??

Screenshot_2019-03-14-14-04-59-208_com.android.phone.png

Edited by loozak84

Ale lipa. Chcę wymienić świeżo kupionego Mi A2, który pięknie wspiera 4G+ w Play, a tu taka niemiła niespodzianka.

Ile w takim razie wyciąga Poco w speed test? Na A2 udało mi się osiągnąć 129 Mbit przy pobieraniu.

Jak na B20 to nieźle. A w mieście z lepszym pokryciem? Te 100 Mbit jest w zasięgu? Na RN4 max pod 80 Mbit podchodziło. Najczęściej 30-50.

Jeszcze w mieście nie testowałem prędkości bo Pocophone'a mam od soboty a mieszkam na wsi 9 km od miasta. Jak to sprawdzę w mieście to wstawię tutaj filmik z testu prędkości.

Byłem w mieście Opole i Kluczbork z moim Pocophonem w sieci Play i nigdzie telefon nie przełączył się na LTE Advanced (LTE z plusikiem). Więc trochę lipa.

Edited by loozak84