Skocz do zawartości

Nawigacja NaviExpert i Nawigacja Orange - sypie błędami - nie da się używać.


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż...

Jako, że coraz więcej krążę po kraju, potrzebuję nawigacji. Wcześniej miałem NaviExpert, więc w tym kierunku poszedłem. Niestety...

Aplikacja sypie błędami, wyrzuca z map do panelu głównego. Wciąż oglądam tylko tabliczkę "Aplikacja przestała działać. Wyślij zgłoszenie". Kilka razy udało się uruchomić mapy, a nawet nawigowanie. Cóż z tego, skoro po kilkudziesięciu sekundach aplikacja wraz z telefonem "zawisła". Identyczna sytuacja w Nawigacji Orange. W sumie nic dziwnego, skoro o NaviExpert jest ona oparta.

Co ciekawe, próbowałem nawet postawić system na czysto. Z MiFlashem, resetem całkowitym, etc. Żadnej poprawy. Próbowałem z blokerem reklam i bez niego. To samo.

Ma ktoś podobne problemy? Myślę tu o użytkownikach aplikacji. Odpowiada mi bardziej niż inne, więc wolałbym z niej właśnie korzystać.

Co ciekawe, AutoMapa i Mapy Google działają bez zająknięcia.

I żeby nie było niedomówień. Wszystkie nawigacje mogę mieć w ramach dodatkowego abonamentu w Orange, więc tak, są one legalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotrek_ napisał:

Nie stresuj, się mi w r4pro nie chodzi auto mapa :) (też legal)   więc pewnie wina softu. bo na starszym sofcie chodziła...

Hmmm.... Tylko AutoMapa działa świetnie... Wolałbym jednak NaviExpert, bo ma moim zdaniem lepszą opcję wizualizacji pasów ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ile czasu i krótkich i długich poszło żeby zrozumieć o co chodzi. U żony na redmi prime Orange zsuwania jak trza, u mnie na note 4 (snap) dokładnie to samo co u Ciebie. U żony andek 6 u mnie 7, może tu jest problem że Orange nie potrafi nadążyć z optymalizacją pod nowsze andki :niewiem:

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2018 o 23:27, Netoper napisał:

Ehh, ile czasu i krótkich i długich poszło żeby zrozumieć o co chodzi. U żony na redmi prime Orange zsuwania jak trza, u mnie na note 4 (snap) dokładnie to samo co u Ciebie. U żony andek 6 u mnie 7, może tu jest problem że Orange nie potrafi nadążyć z optymalizacją pod nowsze andki :niewiem:

A wiesz, że coś w tym może być...? U mnie jest Andek 9...

 

[EDIT]

Wychodzi jednak na to, że winnym problemów z NaviExpert i Nawigacją Orange była blokada reklam.

Miałem na "czysto" zrobiony ROM, z zainstalowaną blokadą i bez niej, przy czym to ostatnie, po usunięciu plikiem przywracającym "hosts". Obydwie, a w zasadzie jedna, bo Nawigacja Orange to "pokolorowany" NaviExpert, wywalało notorycznie z komunikatem błędu. 

Nie dało mi to jednak spokoju. Na nowo zrobiłem MiFlash telefonu, zainstalowałem nowy ROM (8.10.11), ale już bez instalacji blokera. Efekt? NaviExpert i Nawigacja Orange hulają jak ta lala.

Konkluzja: plik do przywracania "hosts" nie do końca chyba działa prawidłowo. Nie sądzę bowiem, żebym robił coś nie tak, bo się po prostu nie da..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to nie wiem czemu mi się wykłada, blokera nie mam, jedynie roota i Magiska, żeby zbędnego śmiecia powywalać. Jedynie co z tego śmiecia mam wywalonego co może mieć związek z mapą to usługi operatora, ale w tej apce to tylko jedynie kody USSD do salda, poczty, czy do włączania usług typu antywir, muzyka na czekanie itp, tam też kod był do aktywacji nawigacji, no ale navi była instalowana po przez sklep i aktywowana z kodu promocyjnego, dokładnie tak jak i u foki. U mnie jeszcze odinstalowane było MSA ten szpiegun analityczny chińczaków (ale to raczej nie powiązane z navi Orange" aplikacja została zamknięta, wyślij raport") u niej tego MSA  w romie fabrycznie nie było.

Źle wcześniej napisałem, ona ma redmi4 prime, andek 6

 

,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Piotrek_ napisał:

NIe narzekaj :)  AM jest najlepsza na nasze drogi. a I chodzi na mi Mix 2s fajnie (ekran robi robotę)

Wiesz, nie mówię że jest zła. Jest jednak mniej dokładna niż NaviExpert. Przynajmniej tak mówią testy porównawcze. Poza tym jakoś tak graficznie bardziej mi odpowiada niż AM. No i na korzyść Navi przemawia jeszcze jeden aspekt: głos Geralta z Rivii... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotrek_ napisał:

A co Ci  głos Czesia w AM nie pasuje?? :D  swoją drogą jeszcze trochę a wszyscy będziemy jezdzić na google maps,

Czesia nie używam, raczej Hołka. Ale to nie to... ;)

Co zaś do Google Maps, to niestety brakuje asystenta pasa ruchu. Jeśli jedzie się kilkupasową jezdnią, zwłaszcza na niektórych węzłach autostradowych, można się zakręcić. A to kosztuje kilkadziesiąt dodatkowych kilometrów do przejechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotrek_ napisał:

Poczekaj poczekaj, Gogle też na początku nie była jako navi a zwykła mapa na kompa- kwestia czasu..

Pytanie brzmi: jak długo?

BTW, napisałem do supportu NaviExperta opisując całą sytuację. Dostałem odpowiedź, że się przyjrzą. Mam nadzieję, że uczciwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AM daje radę? Ostatnio zakupiłem Sygic i jestem po prostu przerażony. Poszła do kosza po pierwszych wakacjach po tym, jak najpierw kierowała mnie w drugą stronę (zamiast na kujawy to na mazury!) a później tak skróciła drogę, że wyjechałem na plac budowy autostrady... Wyłączyłem i pojechałem po znakach i dopiero trafiłem na główną drogę :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotrek_ napisał:

Od lat jezdzę na AM czasem sprawdzam inne mapy  ale generalnie na AM , nie narzekam na nią kwestia konfigów w AM :)

Właśnie w Sygicu jest ten problem, że nie ma konfiguracji. Nie da się ustawić żeby pomijał te cudowne "skróty" po osiedlach i parkingach kościołów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż...

Napisałem kolejnego maila z prośbą o informacje, czy usunięto błędy. Oto co otrzymałem:

"Dzień dobry,

 
sytuacja jest nieustannie analizowana przez nasz zespół testerski. Sytuacja okazała się być istotnie skomplikowaną i na chwilę obecną szukamy rozwiązania.
 
Kiedy tylko będziemy mieć dodatkowe informacje - zostaną one Panu przekazane.
 
Pozdrawiam
 
Xxxxxxx Zzzzzzzzzzz
Młodszy Konsultant
Biuro Obsługi Klienta NaviExpert"
 
Pocieszające jest to, że to faktycznie błąd nawigacji, a nie telefonu, czy systemu w nim zainstalowanego. Oby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2018 o 18:34, mrosi napisał:

Napisałem kolejnego maila

A takie pytanie, czy ten NE od Orange jest "wzbogacany" przez Orange czy nie tykają?

Nie mam jak sprawdzić czystego NE, żeby zobaczyć czy czysty też będzie świrował w zależności od wersji andka.

My tego NE mamy rasowo od Orange do firmowego abonamentu , w ramach jakiejś tam promocji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Netoper napisał:

A takie pytanie, czy ten NE od Orange jest "wzbogacany" przez Orange czy nie tykają?

Nie mam jak sprawdzić czystego NE, żeby zobaczyć czy czysty też będzie świrował w zależności od wersji andka.

My tego NE mamy rasowo od Orange do firmowego abonamentu , w ramach jakiejś tam promocji.

Szczerze mówiąc, to nie wiem. Wydaje mi się, że nie ingerują w aplikację jako taką. Kto wie, czy nie jest tak, że do "zwykłej" nawigacji dodano tylko logo Orange. Tym bardziej, że obydwie "wersje" tak samo walą blędami.

W razie co, zostałem zaproszony do ekipy testerów NaviExpert pod kątem prawidłowości działania aplikacji na Androidzie P. Muszę pobrać dedykowaną aktualizację, jak to opisano: "wersja aplikacji zbierająca dodatkowe, ukierunkowane na Pańską sytuację dane". :) I zobaczymy co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

wersja aplikacji zbierająca dodatkowe, ukierunkowane na Pańską sytuację dane". :) I zobaczymy co z tego wyniknie.

Jak już Ci zapodadzą tę aplikację to weź jakąś apką do sprawdzania uprawnień prześwietl czy zbyt dogłębnie w jakieś osobiste dane nie zagląda.

Ja NE używałem na przemian z AM w nawigacji na WinCE i żadnych jajków nie było, na fonie z andkiem 6 jest ok, na siódemce wykłada się.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie NE technicznie super działa. Żadnych zwiech ,czy zamykania aplikacji. Testuje ją co prawda ok dwa tygodnie, ale prawie wszystko jest ok. Wcześniej miałem Sygic'a i niezbyt mi się już podoba. Google Maps mocno chwalone przez wszystkich, w ogóle mi nie podchodzi, bo nie ostrzega przed fotoradarami i ostatnio się zagapiłem przez to, a teraz modlę się żeby mandat nie przyszedł do domu. W NE nie podoba mi się , że na siłę próbuje mnie skierować z głównej drogi na skróty, gdzie widzę już z samochodu skrzyżowanie na którym mam skręcić. Druga sprawa to komunikaty głosowe, które są bardzo rzadkie. Jak wyjeżdżam z domu, to co kilka , kilkaset metrów mnie informuje, a jak jadę główną drogą, to nawet przez 20 km nie mam komunikatów głosowych mimo, że w tym czasie mijam kilka skrzyżowań, ostrych zakrętów itp. Przez to ostatnio w Krakowie się pogubiłem na nieznanym osiedlu i wyjechałem kilka kilometrów dalej na główną drogę i stałem w korku bardzo długo. Myślę nad wypróbowaniem jeszcze Auto Mapy i podejmę decyzję o wykupie abonamentu na którąś z tych aplikacji.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 26.10.2018 o 18:46, tomasznowak napisał:

U mnie NE technicznie super działa. Żadnych zwiech ,czy zamykania aplikacji. 

Pytanie, czy na Mi MIX 2s i na jakim ROMie pracujesz z NE...

Na Globalu działa OK. Na MIUI Polska już nie...

Dzisiaj, po dlugiej walce, obsługa techniczna poddała się...

Cyt.:

"Dzień dobry,

 
z przykrością musimy powiadomić Pana, że nie jesteśmy w stanie na obecną chwilę znaleźć źródła problemu.
Przypuszczaliśmy na początku, że zmiany na mapie, które zrobiliśmy w wersji 11.2.158 spowodowały problem, ale wersja 11.1.150 nie posiadająca tych zmian, również nie działa prawidłowo. 
Błędy, które do nas spływają wskazują jedynie na dziwne dane, które otrzymujemy od systemu. Mapa w aplikacji NaviExpert w przeciwieństwie do Automapy jest całkowicie onlinowa, każdy widoczny kawałek mapy jest nie tylko wyświetlany, ale także pobierany na podstawie informacji o rozdzielczości ekranu, lokalizacji GPS i itp. Widzimy, że z jakiegoś powodu aplikacja próbuje pobrać obszar map z okolicy równika, co powoduje prawdopodobnie problemy z pamięcią i w efekcie próbę zablokowania 2 GB danych. Nie znaleźliśmy powodu takiego zachowania i ze względu na ręczne flashowanie telefonu nie jesteśmy w stanie w 100% odtworzyć u nas środowiska, w którym u Pana błędy się pojawiają, aby móc spróbować taką sytuację odtworzyć. Mimo posiadania takiego samego modelu urządzenia i teoretycznie analogicznej, fabrycznej wersji OS, wspomniane problemy u nas nie występują.
 
Subskrypcja na Pańskim koncie jest wyłączona. Za zakup usługi otrzymał Pan pełny zwrot środków, przekazany w takiej formie, w jakiej dokonał Pan płatności. Jeżeli abonament został opłacony poprzez doliczenie do rachunku operatora - kwota zostanie zwrócona przy kolejnym rozliczeniu. Jeżeli płatność została dokonana za pośrednictwem karty - środki zostaną zwrócone bezpośrednio na konto.
 
Bardzo przepraszamy za zaistniałe problemy.
 
Pozdrawiam
 
Xxxxxx Xxxxxx
Biuro Obsługi Klienta NaviExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezłe cyrki masz z NE. U mnie Navi Expert pracuje na Pocophone i na ROM- ie MIUI Polska. Od czasu kiedy tu pisałem ostatnio minęło sporo czasu i NE nadal prawidłowo działa. Jednak dużo jeżdżę ostatnio i postanowiłem potestować inne aplikacje. Google Maps wiadome, że jest dokładna i darmowa, ale nie podoba mi się brak wyświetlania komunikatów o fotoradarach i ograniczeniach prędkości. Jeżdżę raczej przepisowo,ale czasem można się zagapić i trochę przekroczyć prędkość. Waze nie podoba mi się.Yanosik gdy pracuje w tle u mnie nie podaje komunikatów i nie aktualizuje pozycji na bieżąco, a jako główna nawigacja jest przekombinowany i zaśmiecony reklamami. Sygic był moją ulubioną nawigacją, ale ostatnio się popsuł totalnie i jazda z nim jest niepewna ,czy aby nie będę jechał w odwrotnym kierunku lub jakimiś dziwnymi polnymi drogami. Wreszcie trafiłem na Auto Mapę. Nie jeździłem na niej zbyt dużo, ale jutro pojadę dalej  w trasę więc będzie lepszy czas do testów, ale na tę chwilę mogę powiedzieć, że jest najlepsza. Podoba mi się w niej, że nie kieruje mnie ślepo jakimiś bezdrożami. Jest dokładna, podoba mi się dodawanie własnych punktów pośrednich, które w NE jakoś ciężko dodać. Najważniejsze jednak jest to, że nie musi działać on-line cały czas jak NE.

Wracając do NE, to dziwne bardzo, że na MIUI Polska występuje taki błąd na Mi Mix 2s. Nie da się tego naprawić? Wiem, głupie pytanie, bo pewnie jakby się dało, to byś sam to zrobił znając się na MIUI bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomasznowak napisał:

Wracając do NE, to dziwne bardzo, że na MIUI Polska występuje taki błąd na Mi Mix 2s. Nie da się tego naprawić? Wiem, głupie pytanie, bo pewnie jakby się dało, to byś sam to zrobił znając się na MIUI bardzo dobrze.

Cóż... Mapy Google nie mają jeszcze jednej, bardzo ważnej funkcjonalności - asystent pasa ruchu. Miałem ostatnio okazję stwierdzić, jak ważna to funkcjonalność, gdy nie zjechawszy na właściwy pas ominąłem zjazd na autostradę, a do kolejnego miałem ponad 30 km... ;)

NE, czy raczej obsługa techniczna, co należy podkreślić, zachowała się na poziomie. Na cały czas testów dostałem bezpłatny abonament. Poza tym, na zakończenie, po powyższym mailu, otrzymałem informację, że gdybym wrócił do NE, czeka na mnie 3-miesięczny, bezpłatny abonament. Obsługa NE stanęła więc na wysokości zadania. Niestety, nad czym ubolewam, nie udał się. Zdarza się. Pewnie lepszym rozwiązaniem byłoby, gdybym wysłał im swój telefon. Mieliby możliwość konfiguracji i wyszukania błędów "u źródła". I zastanawiam się, czy właśnie tak nie zrobić. Czeka mnie zakończenie umowy u operatora, więc może wezmę jakiegoś Huawei i prześlę im swój telefon. A co... ;)

Co zaś do samodzielnej naprawy. Wiesz, tu trzeba być biegłym w programowaniu. Bycie oblatanym w niuansach związanych z instalacją czy likwidacją problemów użytkowych, występujących na co dzień, ot nie wszystko. Być może, na podstawie treści maila z NE, mogliby coś powiedzieć @ZduneX25 lub @Acid. To oni są guru. :) 

No i jeśli nie uda się akcja z przesłaniem telefonu, a przynajmniej póki co, musze uruchomić Auto Mapę. A tam nie ma Geralta... Kolejny plus NE... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Navi Expert jest asystent pasa ruchu, ale słabo działa. Przekonałem się o tym niedawno w Krakowie. Jechałem nie znaną mi trasą i najpierw asystent kazał trzymać się prawej strony i tak zrobiłem bez skrętu w boczną drogę. Jednak później na następnym rozjeździe w podobnej sytuacji kazał się trzymać prawego pasa i nie skręcać w prawo gdzie właśnie musiałem skręcić. Dobrze, że nie posłuchałem i intuicyjnie skręciłem z tego pasa, bo musiał bym nadrabiać dużo kilometrów. Żyjemy w czasach gdzie paliwo pochłania duże koszty i takie "nadrabianie" ciągle trasy choćby kilka razy w miesiącu może dużo nadwyrężyć mój skromny budżet. A do czego zamierzam pisząc te żale? Ano do tego, że mimo takiego wyboru nawigacji samochodowych na rynku ,nie ma idealnej. Ktoś powie, że nawigacja ma tylko pomagać i trzeba jeździć z głową. Jednak płacąc pieniądze wymagam. Jeśli Navi Expert, AutoMapa, Sygic i inne programy do nawigacji pobierają pieniądze za wersję premium to niech ruszą cztery litery, pojeżdżą po tych pseudo trasach, które wyznaczają, a dopiero potem dopracują swoje aplikacje i biorą za to kasę. Jak Google wprowadzi ostrzeżenia, a ma to niedługo nastąpić, o nadmiernej prędkości, fotoradarach i asystenta ruchu, to inni będą mieć pozamiatane. Na tę chwilę przesiadam się na Google Maps, bo wczoraj AutoMapa mnie zawiodła i wygląd jej mi się jednak nie podoba, a Sygic, któremu znowu dałem szansę, okropnie mnie prowadził. Tak że pozostało mi na razie jeżdżenie z ubogą nawigacją, ale przynajmniej darmową i z możliwością rozwoju w niedalekiej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...