Skocz do zawartości

Mi 8 SE - dyskusja ogólna


PurpleHaze

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.01.2019 o 15:21, wind napisał:

Startując od 8.12.20 + twrp 323 1102

zainstalować twrp 1217 (będzie działać system i recovery)

zaktualizować rom do 9.1.10, wpie cache dalvik, można uruchomić system (system będzie działać, ale recovery już się nie uruchomi, stanie na mi logo)

uruchomić fastboot i przez adb zainstalować twrp 1227.

Dzięki, zrobiłem tak jak pisałeś i poszło!

@piotr.dal dzięki za linka, ale dostałem już wcześniej 1217 na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wykonaniu w/w czynności TWRP działa na kolejnych aktualizacjach (9.1.17, 24) prawidłowo bez konieczności ponownej instalacji? Prawdopodobnie w ciągu najbliższych 2 tygodni kupię SE i teraz zapoznaję się z "terenem" zanim podejmę temat aktualizacji miuipolska (bo już jest wgrane).

 

wysłane z RN5 via Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wykonaniu w/w czynności TWRP działa na kolejnych aktualizacjach (9.1.17, 24) prawidłowo bez konieczności ponownej instalacji? Prawdopodobnie w ciągu najbliższych 2 tygodni kupię SE i teraz zapoznaję się z "terenem" zanim podejmę temat aktualizacji miuipolska (bo już jest wgrane). wysłane z RN5 via Tapatalk

 

 

9.1.17 po wykonaniu czynności działa TWRP (wg mnie jedno z lepszych o ile nie najlepsze wydanie dla SE) W zeszłym tygodniu był dobry czas na zamówienie Mi 8 SE u goldiego. -20% i darmowa wysyłka DHL (bez VAT) w połączeniu z kuponem na 20$ od aliexpress dawała fajna cenę. Mi przyszła druga sztuka (czarna 6/64) w 6dni za 923zl

 

edit: na 9.1.24 TWRP 1227 normalnie się uruchamia

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.1.17 po wykonaniu czynności działa TWRP (wg mnie jedno z lepszych o ile nie najlepsze wydanie dla SE) W zeszłym tygodniu był dobry czas na zamówienie Mi 8 SE u goldiego. -20% i darmowa wysyłka DHL (bez VAT) w połączeniu z kuponem na 20$ od aliexpress dawała fajna cenę. Mi przyszła druga sztuka (czarna 6/64) w 6dni za 923zl  
edit: na 9.1.24 TWRP 1227 normalnie się uruchamia
Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
 
 
Jak bateria na 17? :) Bo na 10 spokojnie 8h sot da się uzyskać

Wytapatalkowane z MI 8 SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bateria na 17? default_smile.png Bo na 10 spokojnie 8h sot da się uzyskać

 

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

Cyferek ani screenów nie przytocze ale telefon po całym dniu dość intensywnego używania (wi-fi, LTE, dużo SMS, YouTube ok 2h) na koniec dnia pokazywał 50-55% baterii. Przez noc telefon w trybie samolotu (ok 7h) nadal pokazywał 99-100% baterii.

Z 9.1.17 jestem bardzo zadowolony, jedynie trzeba zainstalować fix do SMS jeśli znikające nazwy kontaktów są dla kogoś problemem.

 

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w zamian bateria w porównaniu bo 17 gorzej trzyma

 

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

Dokładnie, w accubattery prognozowany sot z kilku ładowań spadł z 9h20min do 8h40min. Ciekawe ile jeszcze spadnie. A niestety nie można zwyczajnie zainstalować wcześniejszej wersji :(

 

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria faktycznie trzyma gorzej, w GSAM w ogóle nie widzę głębokiego uśpienia... 
Bez używania programu do pomiarów jestem w stanie stwierdzić że bateria jest gorsza o 15-20%. Nie ma może tragedii bo bez problemu wytrzyma cały dzień ale było lepiej. Chyba tylko w wydaniach z początku grudnia było gorzej bo nie dość że bateria była słaba to jeszcze telefon potrafił się zresetować przy odpaleniu aplikacji.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na brudno bez wipe wróciłem na 9.1.17 z 9.1.24 i się nie wysypało nic :D niestety na tej wersji nie ma kolorowego AOD i kolorowych cieni powiadomień na krawędziach ekranu. Szkoda, że co jakiś czas nie podswietlają się zeby przypomniec o powiadomieniu i nie można ustawiać kolorów oraz aplikacji i animacji ładowania, które maja się wyświetlać na AOD.

Edytowane przez Voltron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/31/2019 at 9:23 PM, Voltron said:

a ja na brudno bez wipe wróciłem na 9.1.17 z 9.1.24 i się nie wysypało nic :D niestety na tej wersji nie ma kolorowego AOD i kolorowych cieni powiadomień na krawędziach ekranu. Szkoda, że co jakiś czas nie podswietlają się zeby przypomniec o powiadomieniu i nie można ustawiać kolorów oraz aplikacji i animacji ładowania, które maja się wyświetlać na AOD.

W jakimś programie bawicie się tym aod i tymi cieniami na krawędziach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo od 24 dopiero to jest. Ustaw jakiś kolor i zobaczysz

Wytapatalkowane z MI 8 SE


Powiem szczerze, że posiadając 24 po reuploadzie również nie zauważyłem podświetlanych krawędzi. Wystarczy wybrać kolorowe AoD czy jeszcze jakaś opcje?

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem, moze czas na full wipe?

wygladają tak jak rozsunięcie ekranu w mix3 i trwają chwilkę, mignie tak fajnie  i tyle.

Ogolnie AOD na obojetnie której wersji zauważalnie skraca czas pracy na baterii ale z drugiej strony od tego mam amoleda, żeby korzystać z pełni jego możliwości

Edytowane przez Voltron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem, moze czas na full wipe?
wygladają tak jak rozsunięcie ekranu w mix3 i trwają chwilkę, mignie tak fajnie  i tyle.
Ogolnie AOD na obojetnie której wersji zauważalnie skraca czas pracy na baterii ale z drugiej strony od tego mam amoleda, żeby korzystać z pełni jego możliwości
Na chwilę obecną jak robiłbym full wipe to i tak wróciłbym do 9.1.17 w którym nie ma takich bajerów w AoD. Traktuję to jako ciekawostkę bo najbardziej podobał mi się liniowy styl z 9.1.17, dyskretny nie na pół ekranu.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba jednak wrócę na 1.24 bo paradoksalnie dłużej trzyma mi niż na 17 (zrobiłem jednak full wipe), mam bajery i nie robią mi się czarne litery na czarnym tle w ustawieniach co jakiś czas tak o z d... losowo.

 

Ciekawe czemu w changelogu nie ma takich informacji, że dodali kolorowe aod i te krawędzie oraz inne rzeczy... Jak changelog to changelog, nie wiem czemu traktują to wybiórczo.

Mogliby dodać wybór koloru do aplikacji, częstotliwość oraz kolorowe lub szare ikony na aod.

 

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, trochę mnie to śmieszy, że ktoś się wykłóca o 20 czy ile minut na ekranie :D Jakby mi 2h uciekły, to bym to zauważył, a baterii jeszcze nigdy mi nie brakło. Poza tym ekran to jedno, ale w telefonie wykonuje się różne akcje które zjadają w różnym stopniu baterię. Wątpię, że każdy z Was przeprowadza testy baterii stosując idealnie identyczne warunki testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Voltron napisał:

No i po full wipe i powrocie do 9.1.24 brak podświetlanych krawędzi przy powiadomieniu xd ktoś to umie wytłumaczyć? Bo raczej to nie zależy od motywu chyba

 

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

 

 

 

Mi też nie działa, chyba bug na tej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...