Skocz do zawartości

Xiaomi - blokuje możliwość instalacji ROMu Global w smartfonach przeznaczonych na rynek chiński


wojtekluu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Zamówiłem sobie mi8 EE (od znajomego, który handluje tym tonami) - już w zasadzie miał zostać wysłany z Chin, natomiast dostałem taką informację od Chińczyka.

"Pls stop to sell all the cnz version xiaomi phones sience today! the Xiaomi company stop to support the rom company to change phone rom. it means all the newest batch cnz version Xioami phones cant support global OTA rom sience today". Chińczyk zapytany ponownie konrketnie "To nie będzie można odlbokować" odparł "NIE nie będzie można"

W skrócie, kupując Chińczyka, nie zrobimy już Globala? Teraz nie wiem czy brać Chinola czy czekać na Globala? Chodzi o nowe wersje Smartfonów. Np. mi8 oraz innych.



@Acid wypowiesz się?

Informacja z dnia 21.08.2018. Podobno jest to oficjalne stanowisko XIaomi.

Edytowane przez wojtekluu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Xiaomi - blokuje możliwość instalacji ROMu Global w smartfonach przeznaczonych na rynek chiński

Mam mi8 z chin i sprawa wygląda następująco. Można odblokować BL i wgrać Globala, ale nie zablokujesz BL ponownie(zablokujesz ale będzie bootloop).Oznacza to, że telefon przez googla nie jest uznawany za bezpieczny i nie zainstalujesz wszystkich aplikacji. Ja u siebie zauważyłem, że nie działa andriod pay(instaluje się, ale nie da się dodać karty), oraz sklep nie pozwala zainstalować netflixa, ale da się zainstalować z apk. Płatności HCE na razie działają z aplikacji banku. Jak będą problemy z większą liczbą aplikacji to wgram miui polska bo z tego co wiem tam testy bezpieczeństwa przechodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wojtekluu napisał:

emero0 - tylko pewnie masz telefon z przed 21.08.2018. A chodzi o to, że od tej daty czyli od wtorku już nie tego nie da zrobić...

 

Z tego co wyczytałem i dowiedziałem się z en.miui, to nadal można odblokować BL i wgrać globala, problem właśnie w tym, że w takim wypadku Global nie zostaje uznany jako "bezpiueczny" i nie wrzucisz ponownie lock na BL, bo to się skończy bootloopem, a bez blokady BL na globalu nie będą działac niektóre płatności i funkcje GooglePlay (jak np certyfikacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2018 o 21:07, skay77 napisał:

Na xda piszą że na modelach xe (dokładnie oznaczenie znajduje się o telefonie/certyfikacja) model globalny oznaczony jest xa


https://pic.drakonix.net/E1zb8UCh i na nim można zrobić OEM lock lub unlock


Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Mogłbyś podpowiedzieć, jak odnaleźć info o certyfikacji? Przejrzałem całe "o telefonie" i nie wiem gdzie to info znaleźć  - nie mam punktu Certyfikacja. Czyżby w o telefonie-> weryfikacja?
Link który podałeś -
Something bad happened
Unable to find the image: it has been deleted.

 

Dnia 26.08.2018 o 17:27, invalid napisał:

Czyli kupując xiaomi z chin pozostaje tylko wgrać miuipolska i nie blokować bl z powrotem tak ?
Co dokładnie traci się gdy nie ma tej certyfikacji ? Chcę kupic mi8 z ali ale po tym newsie już sam nie wiem czy nie kupić czegoś innego

Hmm... tak jak ktoś wyżej napisał. Może się pojawiać problem z niektórymi aplikacjami ze sklepu Play. Dodatkowo nie będzie działać android Pay bo będzie  odblokowany BL i nie będzie działać. Przechodziłem to w mi6.


Podsumowując...

miui polska - można wrzucić i zablokować BL? Czy zostawiamy odblokowanego BL? A aplikacje przechodzą "certyfikaty"?

Edytowane przez wojtekluu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam, kupiłem telefon xiaomi redmi note 5 w wersji international, więc jest to zapewne wersja chińska  z odblokowanym bootloaderem i wrzuconym softem global (sprzedawca napisał że jest możliwość aktualizacji OTA i jest wielojęzyczny). Naczytałem się że nie można doprowadzić w takim przypadku do zablokowania bootloadera. Tu stawiam pytanie do osób które się znają na rzeczy. 

Po pierwsze czy aktualizacja OTA z miui 9 do miui 10 nie zablokuje mi go? 

Po drugie czy gdybym chciał ewentualnie zmienić system z global stable na dev i odwrotnie przez aplikację updater to czy nie zablokuje mi się bootloader? 

Po trzecie czy można swobodnie wgrywać rom przez mi flasha? 

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc. Jeśli są jeszcze jakieś inne sposoby na "przypadkowe" zablokowanie bootloadera to proszę o tym wspomnieć, żebym wiedział na co uważać. Liczę na Wasze doświadczenie. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, massek napisał:

Po pierwsze czy aktualizacja OTA z miui 9 do miui 10 nie zablokuje mi go?

Nie powinien.

17 minut temu, massek napisał:

Po drugie czy gdybym chciał ewentualnie zmienić system z global stable na dev i odwrotnie przez aplikację updater to czy nie zablokuje mi się bootloader? 

Nie.

17 minut temu, massek napisał:

Po trzecie czy można swobodnie wgrywać rom przez mi flasha?

Dopóki w MiFlash nie zablokujesz BL, to tak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...