Skocz do zawartości

CWM Recovery 6.0.5.0


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

CWM Recovery dla MI2/MI2S by M1cha

 

 

Recovery wymagane przy zabawach w custom romy dla MI2 czyli wszelkie AOSP, AOKP, CM a także MIUIPolska v6 (alfa).

 

Funkcje:

  • instalacja zip z pamięci USB lub przez adb sideload na systemy 1 i 2
  • montowanie i formatowanie partycji system1 lub system2
  • fix permissions na system1 lub system2
  • domyślny boot na system1 lub system2
  • automatyczne sprawdzanie czy rom nie nadpisze recovery CWM
  • TrueDualBoot (wymagany pełny wipe /data)

 

Pobierz:

Instalacja:

  • zmieniamy nazwę pliku na update.zip i instalujemy z MiRecovery (update to system one), po czym wyłączamy telefon (z recovery) i ponownie włączamy kombinacją klawiszy (vol-up +  power)

 

TrueDualBoot:

True dual boot pozwala na kompletne odseparowanie dwóch systemów w MI2 i instalację dowolnych systemów np. MIUI i CM, CM i ColorOS itp.

Aktywacja TDB usunie wszystkie dane z partycji /data, która zostanie podzielona (wirtualnie) na dwie części aby oba systemy mogły korzystać z /data niezależnie. Partycja danych nie ma sztywnego podziału toteż każdy system ma dostęp do pełnej pojemności /data.

Co usunie TDB:

  • instalacja MIUIPolska przez Updater (Aktualizacje)!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale korci mnie instalacja MIUI V6 na Mi2S :D Ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć, jak wrócić po instalacji CWM do MiRecovery? Rozumiem, że jak będę chciał z powrotem zainstalować MIUI V5 to tylko przez update.zip i Recovery (wtedy będzie CWM), a po instalacji będzie MiRecovery? :huh: Sorry, że tak męczę temat, ale chciałbym mieć 100% pewność w tej kwestii, no i strasznie ciekawi mnie MIUI V6, w szczególności po przeczytaniu pozytywnych komentarzy co do wersji alfa ^_^ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale korci mnie instalacja MIUI V6 na Mi2S :D Ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć, jak wrócić po instalacji CWM do MiRecovery? Rozumiem, że jak będę chciał z powrotem zainstalować MIUI V5 to tylko przez update.zip i Recovery (wtedy będzie CWM), a po instalacji będzie MiRecovery? :huh: Sorry, że tak męczę temat, ale chciałbym mieć 100% pewność w tej kwestii, no i strasznie ciekawi mnie MIUI V6, w szczególności po przeczytaniu pozytywnych komentarzy co do wersji alfa ^_^ 

Zrób przeciwnie to tego co napisałem o tym co usuwa CWM.

Czyli wgraj rom MIUI 5 przez Aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Mam problem z instalacją CWM, w Recovery próbuje zainstalować go z update.zip jednak przy 99% jest installation failed. Gdy próbuje zrobić reboot pokazuje mi, że latest to system 2... Robię shutdown Tylko, że ja już nie mam dual boota - mam wgrany v6 5.5.15. Dopiero zacząłem przygodę z MIUI i chyba nie wszystko rozumiem.

Edytowane przez Addamas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe przez to, że masz Lolipop i rozszerzoną partycję systemową. Bo mając tą wersję MIUI musiałeś ją rozszerzyć. Ale to tylko moje przypuszczenia...

Spróbuj może ściągnąć inną paczkę CWM. A może trzeba wrócić do 4.4?

--edit--

Jak dobrze gdzieś tam na szybko przeczytałem... Duże prawdopodobieństwo, że winowajcą będzie obecna wersja MIUI... Tzn Lolipop i powiększona partycja systemowa

Wysłane z mojego MI 2S

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)
Czyli są jakieś szanse aby wgrać custom rom? TWRP lub CWM, obojętne. Potrzebuje po prostu Xposed aby walczyć z upierdliwymi wakelockami - Amplify.

Duży Plus dla MIUI za możliwość zgreenifikowania i odpięcia bez problemu Ukochanych Google Play Services.

Edytowane przez Addamas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedynie powrót na 4.4 do pierwotnej partycji. Potem custom recovery. Tylko nie jestem pewien, czy Xiaomi nie zablokowało w swoich ost wydaniach Lolipop, możliwość instalacji MIUI z custom recovery. Nie jestem zbytnio na bieżąco, w tej akurat kwestii, bo ja zostałem na KitKat ze względu na dłuższy żywot baterii.

Wysłane z mojego MI 2S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...