Skocz do zawartości

ROMy Global rozwojowe i stabilne - opinie, wrażenia


wilczek.ww

Rekomendowane odpowiedzi

witam.
gdyby kogoś podkusiło instalować najnowszy rom 9.5.10 to odradzam. O ile telefon działa świetnie, szybko, dobre zarządzanie ramem, przez całą noc w spoczynku schodzi 1--2 % baterii, podczas dobrego SOT ( 5 h przy 2 dniach używania ) to jest PROBLEM Z DZIAŁANIEM GPS.  

bardzo niestabilne połączenie, ewidentnie błąd systemowy. gps łączy i rozłącza co sekunda, ciągle mryga ikonka na pasku powiadomień. endomondo nie dziala totalnie a google maps tez działa skokowo.

 

dobra wiadomość jest taka że przy zablokowanym booloaderze udało mi się wrócić do 9.5.9.0 poprzez systemowego updatera i rom spakowany w zip.

 

pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na ROMy Global rozwojowe i stabilne - opinie, wrażenia
Dnia 17.06.2018 o 09:25, wilczek.ww napisał:

bardzo niestabilne połączenie, ewidentnie błąd systemowy. gps łączy i rozłącza co sekunda, ciągle mryga ikonka na pasku powiadomień. endomondo nie dziala totalnie a google maps tez działa skokowo.

Dziwne u mnie GPS działa bez problemu, nic nie przerywa. Google Maps normalnie nawiguje. Telefon po aktualizacji zresetowany do ustawień fabrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz tak że na pasku powiadomień miga Ci na zmianę ''ustalono pozycję na podstawię GPS'' z aplikacji google maps i na zmiane z launchera ? jak się przypatrzeć przez minutę to wskaźnik GPS potrafi zamrygać kilka - kilkanascie razy. 
tez po instalacji robilem reset i wciaz to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wilczek.ww napisał:

nie masz tak że na pasku powiadomień miga Ci na zmianę ''ustalono pozycję na podstawię GPS'' z aplikacji google maps i na zmiane z launchera ? jak się przypatrzeć przez minutę to wskaźnik GPS potrafi zamrygać kilka - kilkanascie razy. 
tez po instalacji robilem reset i wciaz to samo

Faktycznie.. nie zwróciłem wcześniej na to uwagi. Czasami miga cały czas, a czasami w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Radius said:

Faktycznie.. nie zwróciłem wcześniej na to uwagi. Czasami miga cały czas, a czasami w ogóle.

no właśnie. u mnie miga zawsze. 

o ile jak sie jedzie autem z włączonymi google maps to nie jest aż tak strasznie uciążliwe o ile endomondo działa skokowo :/ 
probowałem czyścic dane a-gps, hard resety itd. niestety nic nie pomaga. wszelkie uprawnienia nadane i nadal działa do d*py.

 na oficjalnym forum MI jest wątek gdzie wszyscy z serii Redmi 5 się skarzą na to samo :/

Edytowane przez wilczek.ww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wilczek.ww napisał:

na oficjalnym forum MI jest wątek gdzie wszyscy z serii Redmi 5 się skarzą na to samo :/

Pozostaje potwierdzić BUG: <<LINK>> Ja za bardzo nie korzystam z GPS, więc tyle wytrzymam. Byle do MIUI 10, bo chyba ostatnia wersja global dev niezbyt dobrze chodzi.

ps. zapewne to jest twoje zgłoszenie ;)

Edytowane przez Radius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Radius said:

Pozostaje potwierdzić BUG: <<LINK>> Ja za bardzo nie korzystam z GPS, więc tyle wytrzymam. Byle do MIUI 10, bo chyba ostatnia wersja global dev niezbyt dobrze chodzi.

ps. zapewne to jest twoje zgłoszenie ;)

zgadza się :)
to samo jest też na innych urządzeniach tj redmi 5 oraz 4a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
6 godzin temu, ohara napisał:

Mam w moim drugim telefonie R5 9.2.2.0 i dostepna aktualizacja do 9.2.4 aktualizować czy ktoś posiada taki i może coś więcej powiedzieć. 

Na pewno masz Redmi 5A? Bo telefon aktualnie pracuje na 9.6.2.0 (Global Stable)/9.5.3.0 (Xiaomi.eu)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam redmi 5A,kupowałem nowy w sklepie i po aktualizacji mam 9.2.4.0(NCKMIEK),ale dałem jeszcze wyszukaj i znalazł mi 9.5.10.0 tylko nie wiem czy aktualizować bo słyszałem że jakieś bugi są.

Edytowane przez ohara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ohara napisał:

Tak mam redmi 5A,kupowałem nowy w sklepie i po aktualizacji mam 9.2.4.0(NCKMIEK)

Ciekawe bo na stronie można pobrać 9.6.2.0. Tylko nie jestem w stanie powiedzieć czy załatali GPS, bo od 9.5.10 nieco zepsuli.

Przynajmniej na Global Dev 9.8.2 dalej występuje ten błąd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie o tym słyszałem ale narazie nie będe aktualizował,poczekam na opinie innych może ktoś się wypowie tutaj co ma ten najnowszy,taka jeszcze ciekawostka chciałem odblokować bootloader i nie musiałem nic wypisywać itp.tylko odrazu przeniosło mnie do pobrania mi unlock to tak jakby zgoda była,ale narazie nie będę odblokowywał.

@Radius  tak zrobiłem w telefonie jak napisałeś. 

Edytowane przez ohara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ohara napisał:

A właśnie o tym słyszałem ale narazie nie będe aktualizował,poczekam na opinie innych może ktoś się wypowie tutaj co ma ten najnowszy,taka jeszcze ciekawostka chciałem odblokować bootloader i nie musiałem nic wypisywać itp.tylko odrazu przeniosło mnie do pobrania mi unlock to tak jakby zgoda była,ale narazie nie będę odblokowywał.

Żeby zaczęło ci odliczać 15 dni, to musisz powiązać konto w telefonie.  W ustawieniach programistycznych> Stan odblokowania MI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam!

Czy tylko ja zauważam spowolnienie po aktualizacji do 10.1 Global? Dokładnie 10.1.3.0

Chyba się przesiądę na miui.eu  Jakieś opinie mogę prosić? Która wersja się dobrze spisuje, bo wyczytałem że 9.1.24 nie za bardzo.

Dziękuję z góry, pozdrawiam 

Edytowane przez niwdew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dostałem aktualizację do 10.2.1.0 OCKMIXM i pisze że mi, że to stabilna wersja ale globalna wersja czy chińska?. Sklep play mam normalnie ale jak chcę pobrać przez OTA jeszcze raz to pisze mi brak połączenia spróbuj później ? ma ktoś pomysł co zrobić czy raczej zostawić jak jest ? P.S  za 3 dni będę mógł odblokować bootloader więc już sobie poradzę.

Edytowane przez Maciejos82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Xiaomi wypuściło MIUI 11 (Global Stable ROM) dla Redmi 5A


MIUI V11.0.2.0.OCKMIXM


Recovery (1.4 GB) https://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.OCKMIXM/miui_HM5AGlobal_V11.0.2.0.OCKMIXM_b247c0c04e_8.1.zip

OTA (476 MB)https://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.OCKMIXM/miui-blockota-riva_global-V10.3.2.0.OCKMIXM-V11.0.2.0.OCKMIXM-9ea714829e-8.1.zip


Changelog

  • Comprehensive design optimized for full screen display devices
    • Removing visual clutter, improving touch controls, and refining the use of color allowed us to create the system where nothing stands between you and the content
  • Sounds of nature
    • Wake up to the gentle sounds of nature with our new alarm ringtones
    • Notification sounds won't make you tired. Now, they keep changing dynamically, just like nature does.
  • Documents
    • Preview your documents before you open them
    • Stay productive and efficient with our all-new Mi Doc Viewer
  • More features
    • Tasks. Manage and edit your tasks in the Notes app. Receive timely notifications and mark things done.
    • Quick replies. Reply to messages from any app.
    • Game Turbo. Turn your device into an ultimate gaming console.
  • System
    • Updated Android Security Patch to October 2019. Increased system security.
  • App vault
    • New: You can swipe down to view more shortcuts now
    • Optimization: All-new design and UI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...