wilczek.ww

ROMy Global rozwojowe i stabilne - opinie, wrażenia

Recommended Posts

witam.
gdyby kogoś podkusiło instalować najnowszy rom 9.5.10 to odradzam. O ile telefon działa świetnie, szybko, dobre zarządzanie ramem, przez całą noc w spoczynku schodzi 1--2 % baterii, podczas dobrego SOT ( 5 h przy 2 dniach używania ) to jest PROBLEM Z DZIAŁANIEM GPS.  

bardzo niestabilne połączenie, ewidentnie błąd systemowy. gps łączy i rozłącza co sekunda, ciągle mryga ikonka na pasku powiadomień. endomondo nie dziala totalnie a google maps tez działa skokowo.

dobra wiadomość jest taka że przy zablokowanym booloaderze udało mi się wrócić do 9.5.9.0 poprzez systemowego updatera i rom spakowany w zip.

pozdro

• Thanks 1

Dnia 17.06.2018 o 09:25, wilczek.ww napisał:

bardzo niestabilne połączenie, ewidentnie błąd systemowy. gps łączy i rozłącza co sekunda, ciągle mryga ikonka na pasku powiadomień. endomondo nie dziala totalnie a google maps tez działa skokowo.

Dziwne u mnie GPS działa bez problemu, nic nie przerywa. Google Maps normalnie nawiguje. Telefon po aktualizacji zresetowany do ustawień fabrycznych

nie masz tak że na pasku powiadomień miga Ci na zmianę ''ustalono pozycję na podstawię GPS'' z aplikacji google maps i na zmiane z launchera ? jak się przypatrzeć przez minutę to wskaźnik GPS potrafi zamrygać kilka - kilkanascie razy. 
tez po instalacji robilem reset i wciaz to samo

14 minut temu, wilczek.ww napisał:

nie masz tak że na pasku powiadomień miga Ci na zmianę ''ustalono pozycję na podstawię GPS'' z aplikacji google maps i na zmiane z launchera ? jak się przypatrzeć przez minutę to wskaźnik GPS potrafi zamrygać kilka - kilkanascie razy. 
tez po instalacji robilem reset i wciaz to samo

Faktycznie.. nie zwróciłem wcześniej na to uwagi. Czasami miga cały czas, a czasami w ogóle.

18 minutes ago, Radius said:

Faktycznie.. nie zwróciłem wcześniej na to uwagi. Czasami miga cały czas, a czasami w ogóle.

no właśnie. u mnie miga zawsze. 

o ile jak sie jedzie autem z włączonymi google maps to nie jest aż tak strasznie uciążliwe o ile endomondo działa skokowo :/ 
probowałem czyścic dane a-gps, hard resety itd. niestety nic nie pomaga. wszelkie uprawnienia nadane i nadal działa do d*py.

na oficjalnym forum MI jest wątek gdzie wszyscy z serii Redmi 5 się skarzą na to samo :/

Edited by wilczek.ww

27 minut temu, wilczek.ww napisał:

na oficjalnym forum MI jest wątek gdzie wszyscy z serii Redmi 5 się skarzą na to samo :/

Pozostaje potwierdzić BUG: <<LINK>> Ja za bardzo nie korzystam z GPS, więc tyle wytrzymam. Byle do MIUI 10, bo chyba ostatnia wersja global dev niezbyt dobrze chodzi.

ps. zapewne to jest twoje zgłoszenie ;)

Edited by Radius

19 hours ago, Radius said:

Pozostaje potwierdzić BUG: <<LINK>> Ja za bardzo nie korzystam z GPS, więc tyle wytrzymam. Byle do MIUI 10, bo chyba ostatnia wersja global dev niezbyt dobrze chodzi.

ps. zapewne to jest twoje zgłoszenie ;)

zgadza się :)
to samo jest też na innych urządzeniach tj redmi 5 oraz 4a.

Mam w moim drugim telefonie R5 9.2.2.0 i dostepna aktualizacja do 9.2.4 aktualizować czy ktoś posiada taki i może coś więcej powiedzieć. 

• Thanks 1

6 godzin temu, ohara napisał:

Mam w moim drugim telefonie R5 9.2.2.0 i dostepna aktualizacja do 9.2.4 aktualizować czy ktoś posiada taki i może coś więcej powiedzieć. 

Na pewno masz Redmi 5A? Bo telefon aktualnie pracuje na 9.6.2.0 (Global Stable)/9.5.3.0 (Xiaomi.eu)

• Confused 1

Tak mam redmi 5A,kupowałem nowy w sklepie i po aktualizacji mam 9.2.4.0(NCKMIEK),ale dałem jeszcze wyszukaj i znalazł mi 9.5.10.0 tylko nie wiem czy aktualizować bo słyszałem że jakieś bugi są.

Edited by ohara

1 minutę temu, ohara napisał:

Tak mam redmi 5A,kupowałem nowy w sklepie i po aktualizacji mam 9.2.4.0(NCKMIEK)

Ciekawe bo na stronie można pobrać 9.6.2.0. Tylko nie jestem w stanie powiedzieć czy załatali GPS, bo od 9.5.10 nieco zepsuli.

Przynajmniej na Global Dev 9.8.2 dalej występuje ten błąd..

A właśnie o tym słyszałem ale narazie nie będe aktualizował,poczekam na opinie innych może ktoś się wypowie tutaj co ma ten najnowszy,taka jeszcze ciekawostka chciałem odblokować bootloader i nie musiałem nic wypisywać itp.tylko odrazu przeniosło mnie do pobrania mi unlock to tak jakby zgoda była,ale narazie nie będę odblokowywał.

@Radius  tak zrobiłem w telefonie jak napisałeś. 

Edited by ohara

1 minutę temu, ohara napisał:

A właśnie o tym słyszałem ale narazie nie będe aktualizował,poczekam na opinie innych może ktoś się wypowie tutaj co ma ten najnowszy,taka jeszcze ciekawostka chciałem odblokować bootloader i nie musiałem nic wypisywać itp.tylko odrazu przeniosło mnie do pobrania mi unlock to tak jakby zgoda była,ale narazie nie będę odblokowywał.

Żeby zaczęło ci odliczać 15 dni, to musisz powiązać konto w telefonie.  W ustawieniach programistycznych> Stan odblokowania MI

Wyszła aktualizacja 9.6.4.0 dla Globala na region Polska. Nowe poprawki zabezpieczeń i poprawili jakieś drobne problemy.

Witam!

Czy tylko ja zauważam spowolnienie po aktualizacji do 10.1 Global? Dokładnie 10.1.3.0

Chyba się przesiądę na miui.eu  Jakieś opinie mogę prosić? Która wersja się dobrze spisuje, bo wyczytałem że 9.1.24 nie za bardzo.

Dziękuję z góry, pozdrawiam 

Edited by niwdew