Jump to content

Recommended Posts

Chciałbym się dowiedzieć, jaki jest najlepszy sposób na eksportowanie danych z aktywnościami z tego zegarka do endomondo. Obecnie używam do tego celu aplikacji Notify&Fitness for Amazfit ale niestety bardzo często wyeksportowane i zaimportowane dane do endomondo zawierają dane z kosmosu typu max. prędkość 100.000 km/h, zawierają puste pierwsze sekundy bez przebytych kilometrów oraz co najgorsze zawierają przekłamane dane na mapie do tego stopnia, że raz otrzymałem pomalowany prostokąt na niebiesko zamiast wyznaczonej trasy.

Jeżeli posiadasz zrootowany to dane z treningów możesz wyeksportować do pliku gpx za pomocą Mifi  Exporter ( MiFit exporter ) i następnie np. za pomocą strony endomondo dodać trening korzystając z opcji: "dodaj trening/import z pliku".

Jeżeli nie masz zrootowanego androida, to poszukaj na necie (widziałem to kiedyś, ale teraz nie mogę znaleźć) exportera bazującego na plikach backupu adb i scryptach pythona (programik pobiera backup adb, rozpakowuje dane z  MiFit-a i konwertuje treningi do plików gpx).

Jeżeli zapisane treningi są jeszcze w zegarku, to wyeksportować do plików gpx można za pomocą GadgetBridge. Mając pliki gpx można je importować do Strava'y, Endomondo, Runtastic-a za pomocą stron internetowych tych aplikacji (po zalogowaniu się, są dostępne opcje importu treningów za pomocą plików gpx).
Jeżeli są już tylko na koncie Xiaomi (dostępne w apce MiFit) to pozostaje MiFit Exporter (jako apka dla zrootowanych telefomów, lub jako scrypt pythona do wyciągania danych z backupu aplikacji).

• 3 months later...
  • 2 weeks later...

Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi, ale dawno nie zaglądałem na forum.
W GadgetBridge jest opcja Activities (ikonka biegnącej postaci), następnie wybrać odpowiednią pozycję z zapisanym treningiem, nacisnąć i przytrzymać, wówczas pojawi się menu udostępniania (ja wybieram zapisz i zapisuje na karcie SD). Można też odnaleźć miejsce przechowywania plików przez GadgetBridge (u mnie jest to /sdcard/Android/data/nodomainfreeyourgadget.gadgetbridge/files - tam sa wszystkie zsynchronizowane treningi zapisane jako pliki gpx

Stwierdzenie ,,Jeżeli zapisane treningi są jeszcze w zegarku"  oznacza to co oznacza ;) ,czyli jeżeli w opcji zegarka Activity/History (Aktywność/Historia) znajdują się wpisy - można je pobrać za pomocą GadgetBridge. Nie wiem dokładnie jak długo dane są przechowywane w zegarku, ale myślę, że do zapełnienia pamięci lub twardego resetu (przywrócenie ustawień fabrycznych).

Screenshot_20181019-085918.jpg

Screenshot_20181019-090231.jpg

• Thanks 1