Skocz do zawartości

RN4 MTK - przestał się nagle ładować - zaliczone 2 serwisy i nic.


RebelX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z moim Redmi Note 4 3/64GB - Mediatek.

Telefon po chyba 5 ładowaniu z oryginalnego PB Xiaomi 20Ah przestał nagle się ładować.
Zanim do tego doszło telefon po podłączeniu pokazywał długi czas przewidywalnego ładowania (miał ok. 40% a pokazywał prawie 3h), PB daje do 2A.

Dodam że telefon był w tym czasie podłączony był kablem najpierw do miernika USB a dopiero po nim do PB (miernik pokazywał 400mAh więc dość nisko).

Teraz gdy próbuję podłączyć telefon dowolnym innym kablem pod inne ładowarki telefon nie wykrywa ładowania (teraz jest całkowicie rozładowany), gdy zostanie podłączony przez miernik do prądu to miernik się wyłącza (bez telefonu i z innymi sprzętami działa), wyłącza również ładowarkę x4 USB bo przy jego podłączeniu przestają się ładować inne telefony.

Telefon najpierw wylądował mi MiCenter (Wrocław) którzy stwierdzili że nie da się go naprawić, później leżał ponad 2tyg. w innym serwisie gdzie stwierdzono że wysiadł moduł zasilania a że jest to wersja MTK to takiego modułu nie ma i oni się poddają (dodatkowo stwierdzili że MiCenter nawet telefonu nie otworzyło), później chodziłem po kilku innych serwisach ale gdy słyszeli że ekipa z 2 serwisu się poddała to odpuszczali na wstępie.

Tak zdesperowany trafiłem do serwisu Tele-fony na Oleśnickiej we Wrocławiu, stwierdzono że moduł zasilania/ładowania jest uszkodzony, obecnie czekają aż uda im się dorwać taki moduł do telefonu z Mediatekiem, czas oczekiwania niewiadomy, od tygodnia do miesięcy.. mam czekać i dzwonić co piątek.. koszt naprawy wraz z modułem ok 200zł.

Pytanie czy rzeczywiście taki moduł ładowania jest w telefonie? (na Allegro widzę moduły do MTK z gniazdem USB ale chyba nie o to chodzi?)
Patrzyłem na bebechy telefonu i widzę że składa się on tylko z 2 płytek drukowanych.

Co Waszym zdaniem powinienem z tym fantem zrobić, czekać na serwis który ma rację czy jest to marnowanie czasu i powinienem działać na własną rękę lub nawet rozważać kupno nowego telefonu bo mój jest już nie do naprawy?

Bardzo proszę Was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 zł za wymianę płytki usb . No proszę Cię . Zamów na aliexpress , jak to inna usterka to i tak nic nie stracisz . Płytkę będziesz mógł sprzedać .

1 sztuk Prawdziwe Oryginalne HMFS Dla Xiaomi RedMi Uwaga 4 MTK helio X20 wersja Micro Ładowarka USB do Ładowania Zarząd flex kabel
http://s.aliexpress.com/i6rmENfq?fromSns=Kopiuj do schowka 
(from AliExpress Android)

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mariusz.ur napisał:

200 zł za wymianę płytki usb . No proszę Cię . Zamów na aliexpress , jak to inna usterka to i tak nic nie stracisz . Płytkę będziesz mógł sprzedać .

Tylko pytanie czy chodzi o płytkę USB czy inny moduł, serwis twierdzi że jest coś dalej..

No i chyba nie kazali by tyle czekać i mówić ze jest ciężkie do zdobycia.

Taka płytkę USB to ja widzę nawet na Allegro za 20zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest w telefonie taki chip, nie na plytce ładowania a na płycie głownej, żeby znaleźć taki chip to trzeba znać jego oznaczenie :P 

może to być MT6351V

https://www.ebay.com/itm/MT-Power-IC-MT6325V-MT6328V-MT6169V-MT6351V-MT6353V-MT6350V-MT6169V-1-5PCS-NEW-/192392094056

 

no i z tego linku by to wynikało https://www.bukalapak.com/p/handphone/spare-part-tools-handphone/d1ezr9-jual-ic-power-xiaomi-redmi-note-4-mtk-mediatek-new-original ale nie wiem ... podeslij paną w serwisie :P

 

 

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lamcza napisał:

tak jest w telefonie taki chip, nie na plytce ładowania a na płycie głownej żeby znaleźć taki chip to trzeba znać jego oznaczenie :P 

może to być MT6351V

https://www.ebay.com/itm/MT-Power-IC-MT6325V-MT6328V-MT6169V-MT6351V-MT6353V-MT6350V-MT6169V-1-5PCS-NEW-/192392094056

Teraz pytanie czy warto zabrać telefon z serwisu a wcześniej zamówić ten chip?
Podobno ten chip zalany jest klejem i trzeba wymienić całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem pytania xD jeśli trzeba wymienić całość to nie szukasz chipu tylko płyty głównej nie wiem ocb.

Pogoogluj sobie wymiana układu łądowania serwis czy coś w tym stylu i napisz do jakis speców z jak najlepszą opinia :P

ew szukaj tej płyty głownej lub jakiegoś dawcy 

jak sam dostarczysz czesc to bedzie pewnie cos taniej :P niz 200 zl ^^ ale duzo to nie ejst za iphony sobie rkzycz ai po 500 zl przy takien naprawie ale ten twoj note to caly tyle ksoztuje :P

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...