Jump to content

RebelX

Użytkownicy
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

RebelX's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Czołem! Przeszedłem z globala na MIUIPolska w moim RN4 MTK. Jak chcę zmienić w ustawieniach dźwięk domyślnego dzwonka na inny to po kliknięciu np. na "dzwonek telefonu" przenosi mnie do zakładki "motywy" gdzie nie ma żadnej opcji wyboru dzwonka, tak samo na innych dźwiękach. Jak sobie z tym poradzić?
 2. Cześć Mirki. Mój telefon RN4 MTK właśnie wrócił z serwisu i działał aż do teraz.. Postanowiłem że zrobię mu przywracanie ustawień fabrycznych tak jak to zawsze robiłem ale.. W serwisie poprosiłem o instalację MIUI Polska (był global), więc po wybraniu z menu telefonu resetu wywaliło mi TWRP w którym wyklikałem jakieś opcje że ma wyczyścić wszystko.. No i teraz telefon w czasie startu zatrzymuje się na logu MI, ew. da się wejść w Fastboot i na tym koniec. Jak delikwenta podłączam pod kompa to mam niepowodzenie w instalacji sterowników (zapewne przy wyłączaniu telemetrii zablokowałem też instalacje sterowników z WU). Potrzebna Wasza nieoceniona pomoc!
 3. Tak wiem, też mam miernik który podaje czas, napięcie, prąd i na tej podstawie liczy mAh. Żadna ładowarka nie podaje Ci czystego 5V (sprawdziłem właśnie miernikiem), natężenie prądu też jest bardzo zmienne i waha się od 400mA po 1,9A. Nadal tłumaczę że ten miernik oblicza to mnożąc napięcie * natężenie w danej jednostce czasu co nie przekłada się bezpośrednio na ilość wpompowanych Ah w aku telefonu ponieważ po drodze jest przetwornica obniżająca napięcie do tego które jest potrzebne baterii. Zapewne jeśli miernik wykaże że wepchnął 3800mAh to w rzeczywistości bateria pochłonęła mniej ponieważ po drodze część ładunku elektrycznego została przez przetwornice przerobiona w energie cieplną. Pytanie jaki % należy wyciągnąć z pomiaru aby mniej więcej oddało to faktyczną ilość wpompowanych Ah w baterie.
 4. Mam taki miernik jednak nie oddaje on do końca realiów, w końcu przechodzi przez niego prąd o napięciu 5,12V i różnym natężeniu. Bateria ma inne napięcie niż 5V więc po drodze musi być przetwornica step-down. Chyba że wiesz ile % tego co pokaże miernik to faktycznie wrzucone mAh.
 5. Cześć, Mój telefon z racji usterki leżał rozładowany całkowicie do 0% przez ponad miesiąc. Chcę sprawdzić jakimś testem jaka jest rzeczywista pojemność baterii. Czy istnieje soft na który przy 100% naładowaniu aku zacznie rozładowywać baterie i zapisywać wszystko w logu aby na koniec gdy telefon się rozładuje móc odczytać ile mAh oddała bateria? Fajnie by było gdyby można było zrobić to też w drugą stronę - bateria ma 1% a program mierzy przyjęta liczbę mAh aż do pełnego naładowania. Ktoś jest w stanie pomóc?
 6. Teraz pytanie czy warto zabrać telefon z serwisu a wcześniej zamówić ten chip? Podobno ten chip zalany jest klejem i trzeba wymienić całość?
 7. Chciałbym abyście napisali mi czy rzeczywiście może być coś jeszcze pomiędzy tym scalakiem USB a baterią ze telefon się nie ładuje.
 8. Tylko pytanie czy chodzi o płytkę USB czy inny moduł, serwis twierdzi że jest coś dalej.. No i chyba nie kazali by tyle czekać i mówić ze jest ciężkie do zdobycia. Taka płytkę USB to ja widzę nawet na Allegro za 20zł..
 9. Cześć, Mam problem z moim Redmi Note 4 3/64GB - Mediatek. Telefon po chyba 5 ładowaniu z oryginalnego PB Xiaomi 20Ah przestał nagle się ładować. Zanim do tego doszło telefon po podłączeniu pokazywał długi czas przewidywalnego ładowania (miał ok. 40% a pokazywał prawie 3h), PB daje do 2A. Dodam że telefon był w tym czasie podłączony był kablem najpierw do miernika USB a dopiero po nim do PB (miernik pokazywał 400mAh więc dość nisko). Teraz gdy próbuję podłączyć telefon dowolnym innym kablem pod inne ładowarki telefon nie wykrywa ładowania (teraz jest całkowicie rozładowany), gdy zostanie podłączony przez miernik do prądu to miernik się wyłącza (bez telefonu i z innymi sprzętami działa), wyłącza również ładowarkę x4 USB bo przy jego podłączeniu przestają się ładować inne telefony. Telefon najpierw wylądował mi MiCenter (Wrocław) którzy stwierdzili że nie da się go naprawić, później leżał ponad 2tyg. w innym serwisie gdzie stwierdzono że wysiadł moduł zasilania a że jest to wersja MTK to takiego modułu nie ma i oni się poddają (dodatkowo stwierdzili że MiCenter nawet telefonu nie otworzyło), później chodziłem po kilku innych serwisach ale gdy słyszeli że ekipa z 2 serwisu się poddała to odpuszczali na wstępie. Tak zdesperowany trafiłem do serwisu Tele-fony na Oleśnickiej we Wrocławiu, stwierdzono że moduł zasilania/ładowania jest uszkodzony, obecnie czekają aż uda im się dorwać taki moduł do telefonu z Mediatekiem, czas oczekiwania niewiadomy, od tygodnia do miesięcy.. mam czekać i dzwonić co piątek.. koszt naprawy wraz z modułem ok 200zł. Pytanie czy rzeczywiście taki moduł ładowania jest w telefonie? (na Allegro widzę moduły do MTK z gniazdem USB ale chyba nie o to chodzi?) Patrzyłem na bebechy telefonu i widzę że składa się on tylko z 2 płytek drukowanych. Co Waszym zdaniem powinienem z tym fantem zrobić, czekać na serwis który ma rację czy jest to marnowanie czasu i powinienem działać na własną rękę lub nawet rozważać kupno nowego telefonu bo mój jest już nie do naprawy? Bardzo proszę Was o pomoc.
×
×
 • Create New...