Bartos

TWRP nie przywraca poprawnie kopii

Recommended Posts

Witam,

mam odblokowany bootloader i wgraną wersję MIUI.eu z Miuipolska. 

Problem jest w tym, że po zrobieniu pełnej kopii systemu w custom recovery nie ma możliwości przywrócenia jej poprawnie. 

Po uruchomieniu systemu, który został przywrócony z kopii nie działa odblokowanie dotykiem, tak samo hasło PIN lub wzór są błędne. Zostaje usuwanie plików. Drugi problem to niewidoczna karta sim i brak IMEI. Dopiero ponownie wgranie systemu stawia telefon do pełnego użytku.

Dzieje się to zarówno na custom romach jak i miui 8.2.1.  Robię kopie wszystkiego co możliwe, jak również przywracam wszystko co w kopii.

Czy ten model tak ma? 

Po uruchomieniu systemu, który został przywrócony z kopii nie działa odblokowanie dotykiem, tak samo hasło PIN lub wzór są błędne. Zostaje usuwanie plików.

Dzieje się to zarówno na custom romach jak i miui 8.2.1.  Robię kopie wszystkiego co możliwe, jak również przywracam wszystko co w kopii.

Czy ten model tak ma? 

Tak to działa. Przed wykonaniem kopii najlepiej usunąć wzór/pin.
  • Thanks 1

No OK, dziękuje. A co z brakiem karty SIM i IMEI? 

Których rzeczy mam nie przywracać by ROM normalnie wystartował?

- boot

- recovery

- firmware

- bootloader

- modem

- EFS

Wydaje mi się że firmware coś źle się przywraca.

Ja przywracam tylko boot , system i data . Firmware to zależy czy było zmieniane przy instalacji innego romu . EFS to tylko jak stracisz imei . 

• Thanks 1

No chyba to może być problem, ja przywracam wszystko i może EFS ten problem powoduje. 

Trochę dziwne bo w OnePLus  system przywraca się bez problemu.

Dzięki. 

To zależy od twrp . Pamiętam , że w RN3pro (kenzo)nie mogłem przywracać firmware z custom romów opartych na aosp do miui . Jednak przecież przy instalacji Aosp ( los , rr , aex itp ) firmware nie jest instalowane więc nic się nie zmienia . 

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.