Skocz do zawartości

ponownie parowanie zegarka z telefonem


dawid1012

Rekomendowane odpowiedzi

@dawid1012 też miałem z tym problem po instalowaniu nowszej wersji amazfit. Nie wiem czy dokonałeś przywrócenia ustawień fabrycznych zegarka, jeżeli nie to to wykonaj. Kolejna sprawa w ustawieniach bluetooh jeżeli masz dodane (sparowane urządzenie) to je usuń i spróbuj sparować poprzez zeskanowanie kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie miałem pobranej tej aplikacji mi fit. Zegarek próbowałem akutualizować nie połączony z telefonem, połączyłem za pomocą udostępniania internetu z telefony na zegarek pobrała się aktualizacja zainstalowała po czy był ten sam soft tak jakby ta aktualizacja się nie zainstalowała. Gdy włączam zegarek nie pojawia się kod qr gdy zrobie factory reset też nie pojawia Zegarek w wersji 1.3.0n może dałoby się wgrać jakoś softa lub coś bo narazie nic nie mogę zrobić z zegarkiem i on ciągle leży....

gdy prubuje połączyć z telefonem na telefonie wyswietla się zeskanuj kod qr a na zegarku nic się nie dzieje nie mam pojęcia co zrobić ;/

Edytowane przez dawid1012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Po aktualizacji (która zastała niejako wymuszona) zegarek nie chce się sparować z smartfonem ( cały czas pokazuje się rysunek połączenia). Czy jest jakaś możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych czy sprzęt jest już do wyrzucenia. Szkoda bo mam go dopiero tydzień. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff! Poradziłem sobie. Odinstalowałem Mi Fit ze smartfona, a potem zainstalowałem ponownie ze sklepu Play (z telefonu, nie ze strony). Długo się konfigurował i wtedy wszystko powróciło do normy. :)

 

Edytowane przez Auglech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...