Skocz do zawartości

Bluetooth - nie wysyła zdjęć z karty sd


gabitata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój telefon za żadne skarby nie chce wysłać zdjęcia (żadnego pliku), który znajduje się na karcie sd, komunikat:"nieznany plik nie został wysłany". Pliki z pamięci telefonu wysyła bez problemu.

MIUI Global 8.5 stabilne.

Odblokowałem ostatnio bootloadera z myślą o instalacji innego romu, ale póki co czekam, może ktoś podpowie co robię nie tak. To nie pierwszy mój smartfon z androidem. Ostatnie 2 lata z Widowsphonem i jak do tej pory nigdy nie było takiego problemu.

Czy ktoś się z tym spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Bluetooth - nie wysyła zdjęć z karty sd

@gabitata próbowałeś może zmienić nazwę pliku na jakąś inna? Rozumiem, że po przeniesieniu na pamięć urządzenia plik wysyła się bez problemu? Zerknij czy wysyłając za pomocą innego menadżera plików np. Solid Explorer problem nadal występuje. Sparuj również przed wysłaniem obydwa urządzenia i zobacz czy pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamillm napisał:

@gabitata próbowałeś może zmienić nazwę pliku na jakąś inna? Rozumiem, że po przeniesieniu na pamięć urządzenia plik wysyła się bez problemu? Zerknij czy wysyłając za pomocą innego menadżera plików np. Solid Explorer problem nadal występuje. Sparuj również przed wysłaniem obydwa urządzenia i zobacz czy pomaga.

Dokładnie. Jeśli ten sam plik będzie znajdował się w pamięci telefonu - zostanie wysłany. Z Solid Explorerem spróbuję, natomiast nawet sparowanie z komputerem nie pomaga, jeśli wysyłany plik znajduje się na karcie. Dodam, że odłączenie karty i wysłanie tego samego pliku znajdującego się w chmurze Xiaomi (po synchronizacji) się udaje.

Jesto bardzo upierdliwe, często w pracy zrobione zdjęcie musi się znaleźć szybko na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, preston2009 napisał:

Jak masz Wifi w pracy to polecam Web PC suite. Będzie szybszy transfer.

Tylko po co instalować coś dodatkowego jak w systemie jest MiDrop i serwer FTP? Jedno i drugie działa bez problemu, dawno już kabla nie używałem do wymiany plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pomysły z użyciem WIFI, transferem przez chmurę, są dobre, choć nie zawsze możliwe do zastosowania - np. praca w terenie.

Irytujące jest jednak to, że bardzo popularny, stosowany od dawna sposób transferu niewielkich plików nie działa, jak powinien.

Ukłony w kierunku kamillm - dzięki za podpowiedź. Rzeczywiście, przy użyciu Solid Explorera każdy plik, bez względu na to, gdzie jest przechowywany, jest bez problemu wysyłany przez bluetooth. Wygląda na to, że systemowa galeria (choć problem dotyczy nie tylko zdjęć), czy aplikacja zarządzająca bluetooth jest jakaś felerna.

Jeśli ktoś ma jeszcze inne sugestie dotyczące bluetooth, pozwalające na normalne użycie funkcji sytemowych - będę wdzięczny za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze dziękuję.

Program wymaga przyzwyczajenia i oferuje jak zauważyłem, wiele możliwości. Choć jak napisałem powyżej, wkurza fakt, że tak prosta i zwyczajna funkcja nie działa, jak powinna. Żeby uzupełnić informację dodam, że na początku za nic nie chciał się sparować z zestawem w autku. A to brakowało okienka do wpisania PIN-u, to znów wyświetliło się, ale tylko na sekundę, to znów auto nie widziało telefonu. Już myślałem, że w aucie coś nie tak. Wreszcie kolejna, nie wiem która próba - i sukces. Jak widać, są jakieś braki i nie wiadomo, czy to tylko software, czy jednak niedopracowana konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, gabitata napisał:

Wszystkie pomysły z użyciem WIFI, transferem przez chmurę, są dobre, choć nie zawsze możliwe do zastosowania - np. praca w terenie.

Co do MiDrop-a to jak najbardziej w terenie i dużo szybciej od bt bo to komunikuje się z drugim telefonem przez WiFi i można wysyłać wszystko, łącznie z apk zainstalowanych aplikacji. Polecam pobranie wersji ze sklepu play (zainstaluje się jako aktualizacja) bo nowsza wersja i poprawiona obsługa (można zainstalować na każdym tel z androidem, nie musi być Xiaomi).  Działanie systemowej galerii, czy eksploratora z bt muszą po prostu naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...