Jump to content

MI5 global beta status bootloadera? BL blokuje płatności NFC


tangomagic
 Share

Recommended Posts

Cześć

Kilka dni temu zakupiłem MI5. Głównym powodem do zmiany była możliwości płatności NFC. Niestety po zainstalowaniu aplikacji, nadaniu uprawnień, ustawieniu NFC, HCE, etc... nie mogę zapłacić w żadnym sklepie. Mam Tmobile oraz AndroidPay. Po przyłożeniu telefonu na terminalu jest błąd co wskazuje na to, że NFC raczej działa tylko płatność nie przechodzi. Pogrzebałem trochę forum sprawdziłem następujące rzeczy na moim telefonie:

ROM global beta

SafetyNet test failed

Opcje programistyczne: debugowanie włączone; status telefonu: telefon jest zablokowany.

Naczytałem się, że płatności nie działają gdy BL jest odblokowany. No więc czy to możliwe, że tel jest zablokowany a BL odblokowany? Czy możecie podpowiedzieć co dalej?

 

Tak czy siak chciałem zgłosić chęć modyfikacji na unlock.update.miui.com, sms weryfikujący przychodzi ale nie mogę wprowadzić kodu. Na razie po przetłumaczeniu z chińskiego dostaję komunikat w chrome, że za dużo prób z mojego IP. Dziwne bo nigdy nie robiłem ale jutro spróbuję w pracy z innego adresu.

Screenshot_2017-09-04-20-31-23-878_com.android.settings.png

Screenshot_2017-09-04-20-31-40-116_com.android.settings.png

Screenshot_2017-09-04-20-39-45-670_org.freeandroidtools.safetynettest.png

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pomoc

Dzisiaj udało mi się zgłosić telefon do unlock.update.miui i po chwili dostałem powiadomienie, że mogę odblokować telefon. Jak wrócę do domu to zablokuję BL. Czy jeśli zrobię kopię zapasową w chmurze to po wgraniu xiaomi.eu będę mógł odzyskać ustawienia?

Link to comment
Share on other sites

  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...