Adam606336

Uchwyt samochodowy

Recommended Posts

Jakiś czas temu kupiłem polecany w dziale RN2 uchwyt typu klamerka w Pepco. Trzyma dobrze, jest mały i do kupienia za grosze. Spisuje się dobrze. TU masz link do podobnego na allegro.

Z magnezem to musi być zdrowy ;)
Gdzie zainstalowałeś blaszkę? Na obudowie czy pod?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Posiadam uchwyt typu klamerka jest on ok ale mam obawy że przy większym przeciążeniu telefon może z niego wylecieć. Ponadto szczypce zachodzą na ekran, jego zaletą jest szybkość z jaką można wyjąc i włożyć urządzenie.

Kolega ma uchwyty typu ścisk, wkłada się telefon i wciska ramiona, jest on moim zdaniem o niebo lepszy.

Ja mam trochę inny patent na uchwyty samochodowe. Kupuję jakieś większe i solidniejsze (jeśli tak można powiedzieć za te pieniądze), kosztują ok. 20-25zł w internecie, potem dokręcam dolne nóżki tak by się nie obracały, a boki (te regulowane z gąbkami) oklejam czarną taśmą izolacyjną, tak by nie latały i były sztywne. Wtedy jest ok, mogę luźno wkładać i wyciągać telefon i nie wypada podczas jazdy. No i opieram jeszcze uchwyt o deskę rozdzielczą, że nie lata (oczywiście nie w każdym aucie tak można ustawić). Najważniejsze, to jeszcze by uchwyt nie miał pałąka z drutu, tylko sztywny plastikowy, są wytrzymalsze i łatwiejsze w ustawieniu.

Uchwyt w formie klipsu używam tylko w trasy, kiedy używam telefonu jako nawigacji (i z Yanosikiem), wtedy przyklejam go blisko lusterka by mieć łatwy dostęp do ekranu. Sam klips jest na krótkim ramieniu, więc jest sztywny i nie lata, jedynie przyssawka musi być porządna.