Blacha

Nie działa focus w aparacie - virgo

Recommended Posts

Cześć. Od paru dni zauważyłem, że główny aparat przestał ostrzyć zdjęcia. Gdy dotknę jakiegoś konkretnego miejsca, to aparat tylko manipuluje światłem, a obraz jest dalej nieostry. Nie wiem czy wystąpiło to po którejś aktualizacji, bo aparatu używam dosyć rzadko. Ktoś ma jakiś pomysł o co może chodzić?

a jaki masz rom?? Ja bym spróbował cofnąć się z softem o kilka aktu do tyłu. Aktualnie mam 7.6.14  i aparat działa poprawnie. Albo ci po prostu aparat padł.

34 minuty temu, Blacha napisał:

Miałem 7.6.14. Wróciłem do 7.6.8 i dalej jest ten sam problem. Spróbuję zainstalować któryś rom z maja.

Spróbuj też zrobić pełny wipe w TWRP. Może jakaś pozostałość innego ROMu śmieci. Tylko przed tą operacją zgraj dane na komputer...

Niestety. Próbowałem wszystkiego. Wróciłem do romu z marca, zrobiłem wipe i focus dalej nie działa. Wymiana modułu aparatu?

Oczywiście że tak. Rady by robić wipe czy inne softy są bezcelowe. To nie zależy od softu. Przyczyny dwie: albo gumka dystansowa pod pokrywką blokuje kamerę albo sama kamera jest uszkodzona.

Wysłane z MI6

Guest
This topic is now closed to further replies.