theus84

Mi 6 - cena w Polsce

Recommended Posts

Właśnie poznaliśmy oficjalną polską cenę Mi 6, smartfon wyceniono na 1999 zł (źródło: http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/27117-xiaomi-mi-6-polska-cena.html). Jestem zaskoczony, że jest tak niska zważywszy na wcześniejszą politykę oficjalnego dystrybutora w PL. Co ciekawe, w specyfikacji na stronie Euro nie widać aby sprzęt miał LTE B20. 

Co myślicie o tej cenie? Skłaniacie się do zakupów w Polsce czy jednak stawiacie na zagraniczne sklepy? 

• Like 1

13 minut temu, theus84 napisał:

Co ciekawe, w specyfikacji na stronie Euro nie widać aby sprzęt miał LTE B20

Bo nie ma.

Jakby nie brak lte 800, to bym bez wahania kupił. Tak, pozostaje mi czekać na nowego compacta od Sony 

Nie zrozumiem jednak, czemu budżetowce mają lte 800, a flagowiec nie.

Muszę jednak przyznać, że cena całkiem uczciwa. Rynek chyba zweryfikował pomysły ABC Data z wystrzelonymi cenami.

Ogólnie to tak samo jak wyżej jakby nie brak lte 800 i taka jedna wątpliwości która muszę sprawdzić osobiście bo nie ufam to cena oficjalna w Polsce całkiem ok. Serwis ale ogólnie jak się sprawdzi podczas oględzin wstępnych to może kupię ale gdzie to już nie jestem pewien.

A jak się nie sprawdź to też czekam na sony Compact nowego może tego nie zepsują.

56 minut temu, galakty napisał:

Bo nie ma.

I nie wprowadzą specjalnej wersji na rynek europejski z tym pasmem?

1 minutę temu, theus84 napisał:

I nie wprowadzą specjalnej wersji na rynek europejski z tym pasmem?

Nie widziałem jeszcze takiej deklaracji, ale skoro jest już u nas oficjalnie, to raczej nie, bo byłby niezły burdel.

2 godziny temu, theus84 napisał:

Co myślicie o tej cenie? Skłaniacie się do zakupów w Polsce czy jednak stawiacie na zagraniczne sklepy? 

Dla mnie zasada jest taka, że jak różnica pomiędzy polską dystrybucją, a sprowadzanym z opłatami celnymi wynosi:
a. do 1000zł - 100zł lub mniej,
b. do 2000 - 250zł lub mniej,
to nie ma sensu się bawić w sprowadzanie, bo za tą różnicę dostaje się trochę więcej praw konsumenckich i gwarancję na 2 lata, a nie rok (jeśli w ogóle jest). A może przejdzie bez opłat, to wtedy więcej zostaje w kieszeni.

Cena dobra, jeśli komuś zależy na super wydajności, to wtedy w Polsce nie ma zbyt dużej konkurencji w tej cenie. Brak B20 dla wielu będzie minusem, chociaż jeszcze niedawno wszyscy praktycznie żyli bez tej magicznej częstotliwości i jakoś korzystali normalnie z smartphonów, a 3G wcale nie jest takie złe i transfery też są dobre, w niektórych warunkach nawet wyższe niż na LTE, które jest zapchane przez automatycznie wybierane częstotliwości i wszystko się łączy do tego, zamiast do luźniejszych bandów.

A jak komuś nie zależy na wydajności, a innych aspektach, no to już jest większa konkurencja i Xiaomi może sobie nie poradzić.

• Like 2

Dodam, że x-kom podał na swojej stronie informacje o rozpoczęciu wysyłki. Nastąpi ona od 1 września. Zatem wtedy sprzęt trafi oficjalnie do sprzedaży w Polsce.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.