xscezik

Przerywane ładowanie Note 4X

Recommended Posts

Witam, mam problem z moim Note 4X (MIUI Global 8.2.10.0 (MCFMIDL)). Od zeszłego piątku (07.07.2017) po podpięciu do prądu cały czas przerywa ładowanie. Ładuje kilka sekund, później przerywa kilka sekund i tak cały czas. Bywało przez te kilka dni i lepiej i gorzej, były momenty ładowania nawet po kilka, kilkanaście minut, ale niestety też takie, gdzie telefon tracił poziom naładowania baterii przez podświetlanie się takie jak przy podłączaniu go do ładowania. Telefon mam od kwietnia i do tej pory ładowany był tylko na oryginalnej ładowarce w normalnych warunkach. Winę kabla i ładowarki odrzuciłbym, ponieważ inne telefony ładuje normalnie a tak samo inne ładowarki np od samsunga też przy xiaomi przerywają. Co do gniazda microusb nie jestem tego w stanie sprawdzić, ale na oko laika wygląda okej, nie jest niczym zapchane, wtyczkę trzyma mocno, nie kołysze się na boki, ale nie ma żadnej gwarancji. Próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne i po tym było ciut lepiej, cały cykl ładowania był przerwany tylko kilka razy.

Problem jest dość uciążliwy i też prawdopodobnie działa niekorzystnie na baterię, jeśli cały czas rozpoczyna i kończy cykle ładowania. Pytanie moje, czy ktoś spotkał się już z takim problemem wcześniej i wie jak rozwiązać? Nie chciałbym wysyłać go na gwarancję, bo nie mam pewności czy coś zrobią i jak na złość, telefon jest mi teraz konieczny w pracy i nie chciałbym również oddawać ze względu na niewiadomy czas oczekiwania na jego powrót.

Przesyłam jeszcze krótki filmik obrazujący mniej więcej cykl ładowania.

Z góry dziękuję za pomoc. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz moduł USB do wymiany. Może być gniazdo zalane. Tak często jest. Niestety nie mam jeszcze modułów do Note 4X.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam problem z ładowaniem

Otóż gdy podpinam ładowarkę to zaczyna ładować i po sekundzie rozłącza. Za którymś razem dopiero zaczyna ładować. W czym może być problem?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam problem że ładuje mi tak ok 50mah czasem 140 rzadko kiedy dobije do 450mah. Od 20 do 100% pokazuje 7 godzin :c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć,

mam dokładnie taki sam problem, telefon podlaczony do ladowania co sekunde przerywa ladowanie i wznawia, jak sobie z tym poradziłeś?

Edited by Flap

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.