Skocz do zawartości

Jak rozpoznać wersję Redmi Note 4, 4X, Snapdragon, Mediatek, Global, China itp.


mgcompany

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.07.2017 o 20:15, mgcompany napisał:

Xiaomi Redmi Note 4 Global Version (lub też International) - to wersja z procesorem Snapdragon 625, dostępna w dwóch wersjach pamięciowych 3GB RAM/32GB ROM i 4GB RAM/64GB ROM. Posiada certyfikat CE, europejską ładowarkę oraz obsługuje częstotliwość B20 800MHz.


1) dla Snapdragona 625:
- 3GB RAM i 32GB ROM (występuje jako Redmi Note 4X i jako Global/International)
- 4GB RAM i 64GB ROM (ten wariant występuje tylko w wersji Global/International)

Nie tylko, mam wersję Redmi Note 4X 3GB RAM/16GB ROM 

Kupiona przez firmę tutaj: http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-4X-3GB-RAM-16GB-ROM-Smartphone---Black-379417.html a przeze mnie na Allegro :P LTE 800MHz oczywiście nie ma, ale mieszkam w mieście więc nie ma to dla mnie znaczenia :) 

Edytowane przez razor1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na temat wyświetlacza do Xiaomi Redmi Note 4 3/32GB Dual SIM LTE Black . Postanowiłem pomóc w wymianie wyświetlacza znajomej i dostałem nowy wyświetlacz z digitizerem oraz uszkodzony telefon .

Po rozebraniu , wyświetlacz rozbity , który był w telefonie , ma taśmy jedną od góry i jedną od dołu . A zamówiony wyświetlacz , ma obie od dołu ...

Z kodu na rozbitym , wyszukuje na necie , że to 4X ... i już zgłupiałem .

Kiedyś czytałem , że są dwie wersje procesora w 4 Note , i czy te dwie wersje mają różne wyświetlacze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to mam jakąś egzotyczną wersję zakupioną tutaj: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-4x-pink-3-64gb-nowy-sd625-5-5-i6900281912.html niby 4x ale chyba zwykła 4..

4GB RAM / 64GB ROM

Numer modelu Redmi Note 4X

Wersja Android 6.0 MRA58K

Wersja MIUI MIUI Global 8.2 | Stabilna 8.2.1.0(MBFMIDL)

Procesor 10x2,11Ghz

Pamięć RAM 4.00 GB

z otworami na dole łącznie 6 lecz nie ma tych obok ładowania po 1 a dioda powiadomień po prawej stronie.

co oznacza 4G+ ? i jakie akcesoria wybrać w takim razie do niego silikon i szkło? próbowałem zmienić soft dla RN4 HMNote4 (nikel) lecz z poziomu fona pisze ze "unsuported unoficial rom" coś takiego.. miałem kiedyś redmi 3 stąd zdziwienie 

DSC_0001.jpg

DSC_0004.jpg

DSC_0006.jpg

DSC_0007.jpg

Edytowane przez h4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem zgłosiłem już że to MTK a nie SD (bo co innego jest w tytule aukcji a co innego w opisie) tylko co ja mam w takim razie jaki soft mam dla niego wybrać dla RN4 czy RN4X i jakie akcesoria wybrać co oznacza 4G+

 

czy wybieram RN4 HMNote4 czy RN4X HMNote4X soft to wywala: nie można zweryfikować aktualizacji "It's not allowed to upgrade to unofficial ROM package" co mam zrobić ? BL odblokować?

Edytowane przez h4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem zgłosiłem już że to MTK a nie SD (bo co innego jest w tytule aukcji a co innego w opisie) tylko co ja mam w takim razie jaki soft mam dla niego wybrać dla RN4 czy RN4X i jakie akcesoria wybrać co oznacza 4G+
 
czy wybieram RN4 HMNote4 czy RN4X HMNote4X soft to wywala: nie można zweryfikować aktualizacji "It's not allowed to upgrade to unofficial ROM package" co mam zrobić ? BL odblokować?
A bootloader odblokowałeś?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odblokowałem dlatego pytałem.. w redmi 3 nie musiałem z poziomu aktualizacji wybierałem sobie soft i szło.
 
najbardziej mi teraz zależy na akcesoriach jakie mam wybrać.. już mniejsza w ten soft
Odblokuj BL i wtedy próbuj wgrać soft. Jak masz helio, to nikel powinien się dać zainstalować.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oba telefony w ręku i miałem chwilę zawahania ponieważ Note 4 mam 3/32 (Global Version) a Note 4X 4/64. Za Note 4 przemawia kolor Dark Grey za 4X przemawiał ram i pamięć rom natomiast wszystko rozjaśnił zasięg ;) Robiłem test w tym samym miejscu siedząc przed biurkiem. Zaskoczeniem dla mnie jest, że 4X bez B20 nie potrafi u mnie złapać LTE, przeszedłem się po domu, nawet na balkon wyszedłem i lipa a dziwi mnie to z racji tego, że miałem dużo telefonów bez B20 m.in. Galaxy Note 5 N9200 Dual Sim, S7 Edge Duos G9350 które łapały LTE :)

IMG_20170813_081723.jpg

IMG_20170813_081746.jpg

Screen z Note 4: po lewej orange po prawej play

Screenshot_2017-08-13-08-28-55-137_net.s Screenshot_2017-08-13-08-30-07-207_net.s

Screen z Note 4X: po lewej orange po prawej play

Screenshot_2017-08-13-08-36-39-232_net.s Screenshot_2017-08-13-08-39-07-288_net.s

Edytowane przez lyru332
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tpawel napisał:

No pewnie w Orange masz tylko B20. Gdybyś miał roota to zainstaluj network signal guru. Tam będzie widać które to pasmo

Najgorzej jak zrootuje Note 4 z którym mam zamiar zostać a okaże się, że nie łapie tutaj B20 tylko inne pasmo hahah, tak czy inaczej LTE w 4X nie łapie ani Orange ani Play a w Note 4 Global łapie LTE u obu operatorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem note 4 w dwóch wersjach. Mtk 4/64 i teraz snap też w wersji 4/64. Mtk był minimalnie szybszy, niestety duzoo szybciej się grzał a bateria trzymała dobrze. W snapie który ma B20 w mieście nie odczuwam żadnej różnicy w działaniu LTE, telefon praktycznie się nie grzeje a bateria trzyma poprostu petarda. Wydawało mi się że z mediatekiem jest nieźle ale na snapdragonie przy zwykłym użytkowaniu można spokojnie dwa dni pociągnąć. Ogólnie jeśli ktoś się zastanawia nad wyborem to jako użytkownik obydwu najwyższych wersji note 4 polecam tą ze snap dragonem choć i tak z mediatekiem zła nie jest. Ostatnim plusem wersji ze snapem są aktualizacje chociażby do androdia7 której mediatek zapewne nigdy nie uświadczy nie mówiąc już o dalszych aktualkach... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, k3lt napisał:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks_in_Europe

Orange korzysta z B3, B7 i B20. Dziwna sprawa ze nie lapie ci LTE na B3.

W kazdym razie zawsze mowilem ze kupowanie telefonu bez B20 to jest glupota, jest coraz wiecej nadajnikow korzystajacych z tej czestotliwosci.

 

Mieszkam w górach, w Wiśle, tak j/w nie miałem nigdy problemów z zasięgiem lte w domu bez b20 natomiast 4X ma problemy ale nie wiem co jest tego powodem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, k3lt napisał:

Poza duzymi aglomeracjami potrzebujesz B20 koniec kropka, to jest powodem. W duzych miastach jestes w zasiegu B3.

dotyczy xiaomi bo Galaxy Note 5 (model bez B20) nie miał z tym problemu :)

Edytowane przez lyru332
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tpawel napisał:

Korzysta ale nie we wszystkich lokalizacjach.

U mnie pod miastem Orange wymienia nadajniki na nowe, kilka dni nie ma zasięgu, potem pojawia się silniejszy i wymieniają na B20. W mieście mam B3 i B7, głównie między tymi dwoma się przełącza. A Orange i T-Mobile chyba miały umowę na wzajemne korzystanie ze swoich nadajników, więc ma to znaczenie dla większej ilości abonentów niż się wydaje.

Generalnie różnica w cenie pomiędzy MTK i Snapdragonem jest żadna, więc lepiej jest kupić Snapdragona 4/64GB i mieć B20, szczególnie że w Polsce jest dostępny za 999zł w sklepach i hurtowniach. W dodatku serwisowanie Snapdragona na gwarancji powinno być łatwiejsze niż niedostępnego oficjalnie MTK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest już B3 to nie wymieniają na B20 tylko go dokładają. Tak że B3 działa dalej.
Nie tyle mają umowę na wspolkorzystanie co wnieśli większość swoich nadajników do spółki Networks! I mają po połowie udziałów w niej. Do tego współpraca oprócz wspólnego korzystania z nadajników i sprzętu radiowego obejmuje też wspolkorzystanie z częstotliwości B3 LTE i B8 HSPA

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RRU które jest odpowiedzialne za dane pasmo nie zdejmują, wymieniają anteny na takie, które obsługują większą ilość pasm, ewentualne zostawiają stare i dokładają nowe, ale to zależy od kilku czynników np nośność masztu czy plany na przyszłość. Networks! Często montując anteny pod lte800 daje takie,które obsłużą już lte700 nawet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając jeszcze do tematu różnic to ten mój 4X jest na Helio i też nie mam śrubek na dole a otworów jest 6, czyli taki sam model jak ma kolega wyżej z 4G+. Nieźle namieszali xiaomijczycy :D przed składaniem robot robi wyliczanke i na którą obudowę trafi tam wsadza co ma pod ręką ;)

 

PS. 4X mam na sprzedaż jakby ktoś szukał, złoty 4/64 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zainstaluj sobie soft do 4x (mido) na swojego 4x z mediatekiem to przyznam racje.

No chyba że za wyznacznik bierzecie obudowę która w note 4 4/64 jest praktycznie taka sama jak w snapdragonach to życzę powodzenia

Edytowane przez Wojusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę na http://en.miui.com/download-321.html - MIUI dla 4X, wybieram Redmi Note 4X Global i ściąga mi dokładnie to samo co po wejściu na http://en.miui.com/download-309.html#468 - MIUI dla 4, wybieram Redmi Note 4 Qualcomm Global.

4 i 4X z tymi samymi procesorami to te same telefony. Proste. Chyba :D

Edytowane przez lyru332
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Wojusek napisał:

Na mój 4x jest już soft 8.5.4.0 z androidem 7. Zainstaluj go na swój note 4x z prockiem mediateka. Skoro to te same telefony to na pewno się uda prawda?

Patrz co napisałem wyżej !!!

4 i 4X z tymi samymi procesorami to te same telefony !

Mediatek to nie snapdragon... i vice versa.

 

A co do Twojego telefonu, jeśli masz 4/64 to z tego co widzę masz dokładnie ten model Redmi Note 4X China (4GB+64GB) i dla niego nie ma jeszcze tej wersji, jest tylko dla modelu z 3/64

Edytowane przez lyru332
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czyli 4 i 4x z tym samym procesorem to ten sam telefon, a 4 i 4x z innym procesorem to inne telefony... odkrywcze

Spoko... To na pewno ułatwi życie wszystkim którzy nie rozróżniają.

Generalnie oznaczenia które funkcjonuje w Europie ma prosty wyznacznik. Snapdragon - note 4x a mediatek - note 4. No chyba że sugerujemy się tym co dodatkwo pokazuje się w ustawieniach telefonu albo co Janusz biznesu wpisze sobie w tytuł aukcji na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wojusek napisał:

Generalnie oznaczenia które funkcjonuje w Europie ma prosty wyznacznik. Snapdragon - note 4x a mediatek - note 4

Właśnie w tym problem, kwestia tego żeby to umieć rozpoznać, to co piszą na aukcjach to w ogóle wykracza poza wszystkie normy hehe, PRO, MAX, EXTRA, MEGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozpoznałem wersję global, czyli redmi Note 4 z procesorem snapdragon po zdjęciu pudełka na aukcji. Inaczej to ciężko się połapać przy zakupie, bo sprzedawcy używają różnych nazw nie zawsze zgodnych ze sprzedawaną wersją. 0531f07a48c53773be54e8bae9675bea.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...