Skocz do zawartości

Brak karty SIM - Xiaomi Mi6


steps0n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dostałem dziś telefon od kuriera (zamawiane z GearBest) po włożeniu karty SIM i uruchomieniu telefonu nie może jej znaleźć. Cały czas widniej napis Brak karty SIM. Na innym telefonie ta sama karta działa bez problemu. Odkryłem również, że po wpisaniu *#06# aby sprawdzić IMEI - nic nie znajduję. (brak IMEI). Po za tym, nie wykrywa mi Wi-Fi nie wiem czy to normalne - chyba, żę musi mi znaleźć karte SIM? 

Werjsa ROMU : MIUI Global 8.2 | Stabilna 8.2.0.2 (NCAMIEC)

Wszedłem teraz w Diagonostykę gdzię powinien widnieć Serial No. oraz IMEI i nic tam nie ma.

1 - IMEI Unknown
2 - Baseband Unknown

Co mogę zrobić w tej kwestii? To oznacza uszkodzony telefon? 

Pozdrawiam

Edytowane przez steps0n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, steps0n napisał:

Nie jest obeznany w tych sprawach tzn wgrywanie Romu itd. Totalny laik ze mnie, ale skoro wątpisz, żeby cokolwiek to pomogło to piszę do GearBest o wymianę telefonu :/ Szkoda... mój pierwszy Xiaomi i tak wtopa :(

Trzeba było kupić ze sprawdzonego źródła a nie byle taniej. Jak nie ogarniasz wgrywania systemów to są przecież sklepy w każdym mieście. Nigdy nie zrozumiem tego, człowiek nie zna się na telefonach, kupuje chińczyka z badziewnego sklepu i jest smutny bo nie wie jak naprawić soft :|

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Acid napisał:

Ale takiego dostał... Widzisz ze soft taki sam jaki daje IBG tylko tu wymazane IMEI i baseband.

Tak, wgrali soft i nie zauważyli drobnej zmiany, że IMEI wcięło. IBG chyba takich jajec nie odstawia i sprawdzają tak? O to mi chodzi, kupujesz telefon za duże pieniądze a tu przycisk do papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, niedawno zakupiłem xiaomi mi6 z polskiej dystrybucji, dokładniej z rtv euro agd. Mam problem z telefonem - nie działa mi karta SIM. Karta sprawna działa w innym aparacie. Telefon fizycznie ją widzi, pokazuje że jest karta Play natomiast nie może połączyć się z żadną siecią. Próbowałem wybrać ręcznie sieć też nic nie pomogło. Jako że nie znam się na telefonach xiaomi kompletnie nie wiem co z tym fantem zrobić, a sprawa kiepska bo nowy telefon, a nie da się go używać. Będę wdzięczny za każdą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

od jakiegoś czasu mam taki problem, że co jakiś czas przestaje widzieć mi 1 kartę sim(tak jakby nie była wsadzona). Po wysunięciu tacki z kartami i ponownym jego wsunięciu od razu widzi obie karty. Początkowo myślałem,że może to coś karta. Zamieniłem je miejscami i problem nadal istnieje. Co może być przyczyną ? soft ? Mam miui global 8.5 . Telefon zakupiony z polskiej dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...