Skocz do zawartości

Przy wyborze sieci nasępuje zawieszenie telefonu


dev1407

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem. Mieszkam blisko granicy co za tym idzie mogę śmiało korzystać z roumingu, lecz telefon nie potrafi znaleźć żadnej sieci z poza PL. Idąc dalej przy wyborze na ręczne wyszukiwanie sieci telefon po prostu się zawiesi ekran gaśnie i tylko restart ( power trzymać 15s.) pomaga, a co lepsze by go załączyć trzeba wymusić tryb samolotowy przed podaniem pinu do karty, bo jak się poda pin to następuje zawias jak zacznie znów szukać i tak w kółko. Dalej od granicy gdzie łapie już nasze nadajniki załączy się ale jak ręcznie szuka się sieci = zawias.

Rom to:  MIUI 7.6.22 - Android 7.1.2

Sieć Orange, karta sim dobra bo w innym telefonie działa bez zarzutu.

Miał ktoś podobnie albo może sprawdzić w swoim telefonie czy przy wyborze ręcznym sieci szuka normalnie i pokaże nadajniki czy zawias ?

 

Jeszcze druga sprawa , telefon posiada przy wyborze sieci preferowane tryby LTE, 3G, 2G.  Jak to wygląda jak nie ma sieci LTE automatycznie przeskoczy na szukanie 3G,2G czy będzie brak zasięgu. Może w menu serwisowym (jakieś pewnie posiada) można wymusić jako preferowane wszystkie ?

Edytowane przez dev1407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na różnych romach od tego co napisałem po global 8.9 i 8.1.0 oraz 7 dla naszego telefonu i na ani jednym nie łączyło z czeskimi nadajnikami. Po przekladce sim do lg g3 łączyło bezproblemowo. Oczywiście rouming załączony jak i dane. W trybie LTE oraz 3g nie znalazłem sieci czeskiej oraz polskiej nie mam tam zasięgu Orange. Po zmianie na 2g znajduje sieci ale nie można się z żadną połączyć. 

Nie wiem co robić dalej bo pomysły się skończyły...apn-y ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2017 o 12:13, meccaryn napisał:

Na Xiaomi.eu działa normalnie ręczne wyszukiwanie, podobnie na globalu stable. 

Druga sprawa - automatyczny LTE = będzie korzystał ze wszystkich dostępnych zakresów. Nie ma LTE, to leci na 3G itd. 

 

Dnia 25.06.2017 o 20:51, preston2009 napisał:

A roaming w ogóle masz włączony @dev1407 ?

Witam ponownie

Kupiłem testowo karte z play - też działa jako tako w roamingu krajowym, i tak :

- w slocie 1 dzieje się tak samo jak z kartą ORANGE, nie wyszukuje żadnej sieci w preferowanych LTE i 3G, w 2G sieci znajdzie ale nie zarejestruje w żadnej na żadnym romie testowałem od china, eu, global różne numerki- na ostatnim z MIUI polska czyli 7.6.22  przy preferowanych LTE zawieszało telefon na amen

-w slocie 2 (gdzie karta pamięci) działa to już poprawnie znajduje w preferowanych LTE,3G,2G i rejstruje bez problemu, zatem domniemam że z Orange i roamingiem zagranicznym  będzie podobnie tylko jest jedno wielkie ALE ! bez karty SD to jest d*pa nie telefon

 

- zatem mam pytanie do użytkowników PLAY i do ludzi blisko granicy gdzie to mogą przetestować, działa wam bez problemowo w slocie1 rejestrowanie karty w innych sieciach PLAY (preferowane- LTE,3G,2G obojętne) czy zagraniczne, bo jeżeli tak to telefon idzie na serwis i wiem co jest grane. Jak nie działa i wam to jest to bubel producenta...

 

Edit. Przepraszam że tak post pod postem zapomniałem kliknąć edytuj...

Edytowane przez dev1407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2017 o 07:06, leonov napisał:

Niby jest ale to już rzeźba, klejenie i wycinanie sim a to już mnie nie interesuje, telefon zgłoszony jako niezgodny z warunkami umowy i na wymianę, ciekawe teraz jak EuroRtvAgd się odniesie, jak znam życie będą problemy robić. Trochę się można wkurzyć sprzęt nowy a już coś nie działa ,aczkolwiek z wszystkimi sprzętami się zdarzają wadliwe wersje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Tak informacyjne dla przyszłych osób co spotka ten problem. Telefon dziś odebrany z serwisu. Problem naprawiono wymieniono PCB czyli płytę główną. Lecz porysowali mi delikatnie ekran serwisanci... olałem to bo to  , telefon ma służyć. a nie znów ponad 3 tyg. jeździć i kto wie z jakim skutkiem. Jedno jest pewne szyba w tych chinolach to porazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wież mi że porysuje tą szybkę z tego telefonu byle odrobina piasku czy kamyka, fotkę zapodam tylko wrócę do domu i pstryknę normalnym aparatem. Telefonu za większą kwotę bym im nie popuścił ale takie podejście i tak jest chore, rozumiem że każdemu przytrafiają się błędy ale po to jest serwis by naprawić a nie poniszczyć. Rysa wygląda ewidentnie jak po robocie coś z telefonem do tego inne ryski ciut głębsze. Człowiek kupił szkło hartowane mocolo te niby oryginał z all. za ponad 40 ściągną go z myślą że wymienią telefon nowy z wadą fabryczną a oni wymienili PCB do tego porysowali ekran który był bez rysy, cóż począć. Tak jak pisałem telefon ma służyć a nie jeździć po serwisach z sklepu RTVEUROAGD pomijając fakt że od naprawy (24 lipca) wydano z serwisu do odbioru w sklepie minęło prawie 10 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...