Sign in to follow this  
magyarek

Mi4c a pasma działania internetu

Recommended Posts

Wybaczcie, ale te wszystkie mega- i gigaherce to jest dla mnie czarna magia. Krótko mówiąc: ponieważ to całe zniesienie roamingu w UE to w przypadku transmisji danych jedna wielka kpina, to wyszło mi, że taniej mi będzie kupić lokalną kartę sim z netem. Zwłaszcza, że jeden slot w telefonie i tak mam wolny. I teraz pytanie: czy przy takich warunkach technicznych Mi4c będzie  działał? 

2G is on 900 and 1800 MHz, 3G is on 2100 MHz /Telekom/ and on 900 and 2100 MHz /Vodafone and Telenor/

All three carriers are offering 4G/LTE services since 2015: Telekom is on 800, 1800 and 2600 MHz, Telenor is on 800 and 1800 MHz and Vodafone is on 800 MHz. LTE-A avalaible at Telekom and Telenor up to 300Mb/s mostly in the capital.

Czy któregoś z operatorów lepiej unikać? Oczywiście chodzi tylko o net, połączenia mam faktycznie bezpłatne na polskiej karcie... 

3G będziesz mieć praktycznie wszędzie, problemem może być 4G.

Sprawdź sobie na mapie zasięgu czy tam gdzie chcesz jest zasięg LTE, który Mi4C obsługuje.

Czyli mogę mu wetknąć dowolną kartę i przynajmniej na 3g powinno działać, tak? 

A jeszcze jedno pytanie, jemu to robi różnicę, w którym slocie ma jaką kartę? Czy któraś jest do 3g, a któraś do 2g i inaczej nie pójdzie? 

@AndropaX - no fajna stronka, ale ona też operuje tymi pasmami, więc nadal nic mi to nie mówi ;) 

@magyarek slot nie ma różnicy, jak w ustawieniach podasz jedną kartę do danych pakietowych to będzie działać na 3G/4G a ta druga przestawi się na 2G.

• Like 1

1 godzinę temu, magyarek napisał:

Czyli mogę mu wetknąć dowolną kartę i przynajmniej na 3g powinno działać, tak? 

A jeszcze jedno pytanie, jemu to robi różnicę, w którym slocie ma jaką kartę? Czy któraś jest do 3g, a któraś do 2g i inaczej nie pójdzie? 

http://beta.btsearch.pl/ - tu sobie ustaw częstotliwości, które ma Mi4C i zobaczysz zasięg.

4 godziny temu, galakty napisał:

sobie ustaw częstotliwości, które ma Mi4C

Przecież mówię od pierwszego postu, że nie wiem, jakie ma... ;) (i nie rozumiem, co to znaczy w praktyce) 

Przed chwilą, magyarek napisał:

Przecież mówię od pierwszego postu, że nie wiem, jakie ma... ;) (i nie rozumiem, co to znaczy w praktyce) 

Jezu... Masz bana na google? Na prawdę nie chcesz poświęcić 2 minut, żeby wpisać "Mi4C network bands" albo coś podobnego? 

Chcę i poświęcam. Tylko akurat niewiele mądrego byłam w stanie wyczytać (głównie pytania mądrością podobne do mojego). Może dlatego, że faktycznie szukałam tylko po polsku (w sumie nie wiem czemu, może to jakieś letnie otępienie). A że wciąż słyszę, jakie to te chińczyki niedostosowane do europejskich standardów, a 4c jest wybitnie chińskorynkowy, to chciałam się upewnić i poprosić, żeby mi ktoś to przetłumaczył. 

Dziękuję za podpowiedzi, znalazłam tabelkę i może coś z niej wydedukuję. Na razie najważniejsze jest, że nie odmówi mi posługi , jak się nagle znajdzie w obcym środowisku. :) 

20 minut temu, magyarek napisał:

znalazłam tabelkę i może coś z niej wydedukuję

Tak na przyszłość.

5947c81e338b5_2017-06-1914_47_43-XiaomiMi4c_PriceandSpecifications-Iron.thumb.jpg.c12ccb1ab410d2b9ae9efeb0b7283d80.jpg

21 minut temu, magyarek napisał:

Na razie najważniejsze jest, że nie odmówi mi posługi , jak się nagle znajdzie w obcym środowisku. :) 

Wątpie, żebyś miała z tym problem, jak nie LTE to 3G Ci będzie działało, w najgorszym wypadku 2G na 100% ;)

Możesz być spokojna o LTE jak i o 2/3G... Ludzie panikują z powodu B20, ale bez przesady, większość, jak nie wszyscy operatorzy przy B20 stawiają także inne pasma. Co do Panów, próbujących "pomóc"... Przypominam, że jest to forum, na którym nie wszyscy muszą znać się w 100% na wszystkim. 

@magyarek Najlepszy sposób na sprawdzenie, czy telefon będzie działał w danej sieci, to porównanie sobie pasm (a te znajdziesz np na mgsm.pl czy gsmarena.com są opisane za pomocą bandów [np B1, B3, B20] lub pasm [800Mhz, 900Mhz etc.]) z  mapką np. na beta.btsearch.pl no i... do przodu :D.

• Like 1

B20, ah... Jak sprawdziłem swojego operatora i pasmo B20, to praktycznie nigdzie go nie ma... Ale w przypadku konkurencji już jest i to sporo nadajników, warto sprawdzić.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi wyjaśnił jak wygląda możliwość użytkowania MI4C w USA

Z początku miałem kartę T-mobile Tutaj są zakresy.

https://en.wikipedia.org/wiki/T-Mobile_US

Na starszym MIUI działało mi tylko 3G i jak mniemam po GPS

Dostałem kartę Verizon i po włożeniu jeszcze na starym systemie MIUI pojawiły mi się dwa osobne zasięgi. Jak mniemam po CDMA i GSM?

Zakresy:

https://en.wikipedia.org/wiki/Verizon_Wireless

Teraz kiedy zaktualizowałem MIUI do najnowszego internet na Tmobile pokazuje mi 4G a Verizon zamiast dwóch zakresów jeden i łączy z internetem po 3G.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi doradził jak to wygląda z przydatnością tego telefonu w USA. Czy po prostu wyrzucić do kosza. Jeśli się nie nadaje to co polecacie?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this