Jump to content

Redmi Note 2 wariuje

Recommended Posts

Wiam

Od środy posiadam Redmi Note 2 Prime. Wgrałem Miui Polska, zrobiłem wipe oraz ponownie wgrałem Miui Polska. Telefon działa płynnie lecz czasem zdarzają się jakieś spadki płynności. Jak dotąd zdarzyły mi się 3 restarty telefonu podczas bardziej wymagających zadań tz. 2 x uruchomienie Fifa 16 oraz raz podczas testu Antutu. Telefon nie nagrzał się znacznie. Po prostu podczas ładowania dostał zwiechy i po kilkunastu sekundach się wyłączył i włączył samoczynnie. Po weryfikacji aplikacją ze strony https://jd.mi.com/dowiedziałem się że mam oryginalny telefon. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Borys

• Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

W Samsung Note 7 było to że wybuchał i to zaraz po zakupie... A w ich lodówce No Frost padła pompa i diody LED w parę dni po raptem 2 letniej gwarancji... Ja też się zraziłem do tej marki.    

Posted Images

Zrobiłem wipe all data w mirecovery i później zainstalowałem Rom także z poziomu mirecovery. Niestety losowe restarty dalej się zdarzają, w nocy nawet 3-4 razy kiedy telefon sobie leży. Chciałem pobrać stąd http://en.miui.com/a-234.html rom do miflash lecz nie da rady tego ściągnąć, co chwile zrywa połączenie. Próbowałem również stąd http://en.miui.com/download-274.html lecz to samo, pobierze kilka MB i wyskakuje błąd, a próbowałem na różnych przeglądarkach i komputerach. Dlatego proszę kogoś o udostępnienie tych plików na jakimś innym serwerze.

Edited by borys90

U mnie na 5.10.16 jeszcze gorzej. Wyłącza się mój redmi note 2 prime losowo. Czasem nie chce się uruchomić. Full wipe nic nie pomógł a w zasadzie, zaczęło się po pierwszym full wipe zrobionym z ich xiaomi recovery, nie wgrywałem twrp. Jest na to jakąś rada.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Dziś sprawdzam czy to nie wina baterii. Przesiadłem się na zapasową (z innego sklepu aliexpres) tuż przed updatem i wipe.

Wygląda na to, że to bateria. Ta słabsza ma napisy nieco mniej wyraźnie niż mocniejsza.

//Staraj się edytować swoje posty. @Nezumi

Edited by Nezumi
  • 10 months later...

Witam, kupiłem na allegro telefon Xiaomi Redmi Note 2, jednak po dniu okazało się że coś jest nie tak: przy 50% telefon po wejściu w aparat, mapy google i nawet przy siedzeniu na "pulpicie" zawiesza się i nic nie można z nim zrobić oprócz wyciągnięcia baterii. Gdy wchodzę w aparat to widać dziwne kolorowe paski na ekranie i po chwili telefon się zawiesza. Gdy jest w stanie zawieszenia to telefon zaczyna się strasznie grzać aż po 10 minutach jest gorący. Czasami gdy się zawiesi to po wyłożeniu i włożeniu baterii ekran cały czas wyświetla logo Xiaomi przy czym się nagrzewa. Podejrzewacie co z telefonem jest nie tak? Może procesor rozwalony? Proszę o pomoc :/

Załączam filmik który nagrałem telefonem mojego brata.

Edited by Wujek_Koszar

W telefonie masz dwie karty SIM? Telefon wyłączał mi się od dawna, ale parę dni temu nie sposób było na nim pracować. Chwilę pochodził i znowu się wyłączał, grzał się. Miałem chyba z 20 wyłączeń pod rząd 😠, aby ponownie uruchomić trzeba było wyjść baterie. W końcu wyciągnąłem jedna kartę SIM, obydwie w playu i telefon zaczął normalnie działać. Przemienialem jeszcze karty, aby wyeliminować walnietą kartę lub slot. Działał ok dopóki w telefonie była jedna karta. Po włożeniu drugiej karty problem powraca. Ja będę reklamowal, tak jakby dual sim się gryzł.

• 2 weeks later...

Nie wiem po co robicie problem. Jak się zacina/niepoprawnie działa / samoczynnie się wyłącza itp. to reklamój bo to nie powinno się dziać. Telefon powinien działać z dwiema kartami normalnie.To jest nauczka na przyszłość żeby nie kupowac na Allegro(wystarczyło wydać trochę więcej pieniędzy i mieć oryginalny sprawny telefon)

Edited by xxmati96xx
13 godzin temu, Wujek_Koszar napisał:

Jak mam zareklamować skoro koleś nie odpowiada, po drugie mam jedną kartę sim jak pisałem powyżej i telefon jest oryginalny, ta twoja nauczka niezbyt pomoże z zdiagnozowaniem co jest nie tak z telefonem.

Jakby był oryginalny to by się nie zacinal, a nawet jeśli(zdarzają się felerne egzemplarze) to sprzedawca sprzedający oryginalny sprzęt wymienił by go bez problemu. Nie masz kontaktu z sprzedawcą bo to podróbka i  on doborze o tym wie. W czym mamy ci pomóc w potwierdzeniu że to błąd sprzetowy a nie systemowy.

• 1 month later...

Podklejam się pod temat, czasami mój RN2 się zacina. Przykład : włączam tryb samolotowy(u mnie jest słaby zasięg przez co jest za duży drain baterii), klikam ikonkę Wi-Fi i następuje zacięcie. Nie reaguje na nic i po około 30 sekundach gaśnie ekran, jest wibracja, logo mi i włącza się od nowa. Zrobić wipe? Jak tak to czego? Zależy mi aby nic nie stracić z tel (zarówno zdjęć jak i aplikacji) Soft od xiaomi.eu Miui 6.10.13 dev
Wersja Twrp ta starsza 2.8 czy coś takiego.

3 godziny temu, KucyG napisał:

Podklejam się pod temat, czasami mój RN2 się zacina. Przykład : włączam tryb samolotowy(u mnie jest słaby zasięg przez co jest za duży drain baterii), klikam ikonkę Wi-Fi i następuje zacięcie. Nie reaguje na nic i po około 30 sekundach gaśnie ekran, jest wibracja, logo mi i włącza się od nowa. Zrobić wipe? Jak tak to czego? Zależy mi aby nic nie stracić z tel (zarówno zdjęć jak i aplikacji) Soft od xiaomi.eu Miui 6.10.13 dev
Wersja Twrp ta starsza 2.8 czy coś takiego.

Wipe cache + dalvik, ale to i tak pewnie nic nie da. Zgaduje ze to po prostu blad w cotygodniowym devie.

@JestemMortem chyba masz rację,wipe pomógł ale na inną dolegliwość a mianowicie nie otwieranie się aplikacji gdy klikne w powiadomienie. Zmienił bym rom, ale nie mam ochoty na ustawianie i personalizację tel od nowa

8 godzin temu, KucyG napisał:

Ale przy przejściu z miui8 na miui7 jak zrobię kopię aplikacji w ustawieniach to będzie mi wywalac błędy po przywróceniu jej na miui7?

Jeśli chodzi o apki z MIUI, to lepiej nie przywracać danych przy zmianie np. z 7 na 8 (i odwrotnie), zresztą mogą być nie kompatybilne, mogą wywalać błędy, no i kopie mogą być niewidoczne w programie. Wtedy trzeba robić wipe lub czyścić dane aplikacji, a to mozolne i zajmuje więcej czasu niż postawienie wszystkiego na czystym systemie.

W przypadku innych apek, które ściągasz np. ze sklepu, to lepiej jeszcze zrób kopię jakimś innym programem niż tym wbudowanym w MIUI. Od momentu problemów jeszcze na poprzednim Xiaomi z przejściem z MIUI 6 na 7, gdzie właśnie były problemy z kopiami zrobionymi wbudowaną aplikacją, zacząłem robić jeszcze backupy w Titanium Backup (wersja darmowa z Google Play) i działało to poprawnie.

Generalnie zrób sobie dwa rodzaje kopii i będziesz zabezpieczony, nie będziesz miał problemów z przywróceniem danych, bo jeśli nie zadziała jedno, to zadziała drugie. :)

• Like 1
  • 2 weeks later...
29 minut temu, tomi26 napisał:

Odkopię trupa ;) czy już ktoś sobie poradził z tymi restartami? Aktualizacje i powyższe porady nie pomagają :/ 

I czy jest możliwość ściągnięcia skądś 5.9.24 ? Może na tej starszej wersji miui będzie lepiej

Wyszukaj sobie w Google MIUIPolska_hermes_5.10.29_v7-5.0 ja od roku na moim starym RN2 mam ją zainstalowaną i działa we 100%.

Mam bardzo słaby upload ale wstawie ci na mega.nz ten ROM bo posiadam go u siebie na dysku.

Edited by majdan12
4 godziny temu, tomi26 napisał:

Odkopię trupa ;) czy już ktoś sobie poradził z tymi restartami? Aktualizacje i powyższe porady nie pomagają :/ 

I czy jest możliwość ściągnięcia skądś 5.9.24 ? Może na tej starszej wersji miui będzie lepiej

A jak to u Ciebie wygląda z tymi restartami? Są częste i bez powodu, czy po tygodniu, dwóch i pod obciążeniem?

Starsze ROMy znajdziesz na Chomiku wpisując w Google np. MIUIPolska_hermes_5.9.24_v7 , archiwalne wersje xiaomi.eu są tutaj: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=18823, a miuipolska tutaj: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=37520 (najstarsza 5.11.19).

Dzięki Panowie, wrzuciłem 5.9.24 miui polska z chomika, ale w dalszym ciągu jest to samo, a wręcz jeszcze gorzej...resety są co kilka minut. Spróbuję zaraz wrzucić tą wersję z xiaomi.eu.

31 minut temu, mgcompany napisał:

A jak to u Ciebie wygląda z tymi restartami? Są częste i bez powodu, czy po tygodniu, dwóch i pod obciążeniem? 

Bez powodu, żadnych aplikacji nawet nie ma na telefonie...ehh