Skocz do zawartości

obsluga recovery MI#


marks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,,,..

 

Moze ktos jasno i przejrzyscie opisac jak to jest z tym recovery?

W jaki sposob sa zapisane dwa systemy, ..

Jak je formatowac/kopiowac? odswiezyc?

U mnie zachowuja sie one troche dziwnie....

 

 

Dzieki I pozdro

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi system jest kopią zapasową pierwszego systemu. Gdy ten pierwszy zaktualizujesz i telefon Ci się nie bedzie chciał zbootować to przełączasz się na drugi i działasz dalej. Ich się raczej nie da formatować (ale co do tego to nie jestem pewien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie z bardzo "tworcze" odpowiedzi...

Liczylem raczej na bardziej fachowy opis...

Bo powyzej napisaliscie rzeczy oczywiste chyba dla kazdego posiadacza telefonu MI

A co jesli chce zainstalowac inny system na jednej z partycji?

A czy musze robic update obu partycji?

Widze ze dane zainstalowanych programow, kontakty, sms, etc sa przenoszone pomiedzy systemami... Cos jeszcze?

Moze ktos ma linka dotakiego tematu gdzies na jakims innym forum?

Edytowane przez marks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wiem po co sa...

A nie wiem JAK SIE JE OBSLUGUJE.... i w jaki sposob dzialaja.....

 

 

 

PS... ACID, a czy tak ciezko, piszac: "przeczytaj instrukcje......" wkleic ponizej takiego tekstu link do tego co przeczytac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ZduneX25, 

- A czy formatujac z poziomu recovery jeden (powiedzmy drugi) system, - to pierwszy pozostanie niezmieniony i nadal w pelni funkcjonalny?

- Czy robiac tygodniowy update, musze robic to dwa razy... za kazdym razem dla kazdego systemu oddzielnie?

- czy mozna "jakos przeniesc, skopiowac" system z jednej partycji na druga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy mirecovery daje możliwość formatowania systemów, więc to pozostawię komuś innemu.

 

Update zawsze wgrywasz tylko i wyłącznie raz, po to są dwa systemy by jeden działał na starszej wersji kiedy nowa powiedzmy uszkodziłaby telefon. Ostatnio wiele osób uceglało telefon wgrywając testowe wersje WSM i potem mieli problem musieli ucieka się do używania chińskich romów i co gorsza chińskich programów by je wgrać, bo wtedy recovery nie pomoże.

 

Ostatnie odnosi się do tego samego, drugi system jest backupem. Nie powinno się go ruszać, no i ogólnie to nie można w nim grzebać, jednocześnie zamontowany może być tylko jeden system ten, na którym chodzi telefon i do momentu przełączenia nie masz dostępu w żaden sposób do plików z drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janse... I to co napisales jest jakby oczywiste... 

Tylko...

 

Jak dlugo ten "drugi" system bedzie starsza wersja? Co jesli dzis (czwartek).. przetestowalem wersje z ostatniego piatku, jestem z jej dzialania zadowolony, i chcialbym, aby wersja drugiego systemu, na drugiej partycji miala ta sama wersje co ostatnia, piatkowa, i dzialajaco z powodzeniem na partycji pierwszej, jako system 1... ; ...a nie jakas stara, sprzed 2 czy 3 tygodni...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS... ACID, a czy tak ciezko, piszac: "przeczytaj instrukcje......" wkleic ponizej takiego tekstu link do tego co przeczytac??

Tak jest ciężko z uwagi na to, że odpowiadałem przez tapatalk i nie uważam, że muszę specjalnie wklejać w telefonie linki to tak oczywistych rzeczy jak instrukcje.

 

Słuchaj. Proszę przeczytaj moje słowa dokładnie:

Nie czytasz i nie rozumiesz co do Ciebie piszemy. Podałem Ci instrukcję byś ją przeczytał. Nie przeczytałeś albo nie przeczytałeś ze zrozumieniem, ponieważ wciąż zadajesz bezsensowne pytanie a odpowiedź dostałeś.

 

Ciebie nie powinno w ogóle obchodzić to, że masz dwa systemy.

Chyba, że i to powtórzę: chyba, że chcesz bawić się w dualboot i masz MI2.

Spełniasz te warunki? Masz MI2 i CWM z True Dual Boot?

 

Jeśli nie to temat dwóch systemów nie powinien Cię obchodzić. 

 

Odpowiadając na pytanie: jak długo będzie starsza wersją?

To oczywiste, że do następnego użycia aplikacji Aktualizacje. 

Skoro na drugim systemie zawsze masz starszą wersję to logiczne, że jak jutro zainstalujesz 4.5.23 to obecna 4.5.16 stanie się starsza prawda? A system sam przejdzie na drugi system z 4.5.23. Nie musisz potem nic robić. 

Nie ma znaczenia, że na drugim systemie masz starszą wersję. Nawet jak jesteś "zadowolony" etc to nie robisz nic. 

I ponownie kłania się instrukcja do której chyba wkleję linka bo nie czytałeś:

http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

 

I cytat: 

 

 

Oczywiście dwukrotna instalacja systemu odbywa się tylko raz

 

Czy coś jeszcze w tym temacie wymaga objaśnienia?

Chętnie pomogę... o ile odpowiedzi na pytania nie będą zawarte w tym co powiedzieliśmy i w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest oczywiste, a pytasz o banały. Co tydzień się przełącza samo przy aktualizacji.. Ogólnie przy każdej aktualizacji się przełącza, więc zawsze na drugim systemie jesteś o jedną wersję wstecz.

Edit : Acid już odpisał, a mi tapatalk nie pokazał jego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu od razu wali pytania bez wkładu własnego w znalezieniu na nie odpowiedzi. Wystarczyło przeczytać stronę z instrukcją instalacji i wszystko byłoby jasne. To nie jest tak, że jak ktoś pyta to wszyscy "jadą" po pytającym. Ale jeśli pytający pyta o oczywiste rzeczy, które zawarte są w jednym miejscu i wyjaśnione, to nie jest dziwne, że każdy się denerwuje. Najpierw szukać, potem logika, a na końcu i w ostateczności pytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wam wszystki za odpowiedzi....

Klaniam sie w pas za szczegolowe wyjasnienie problemu.....

 

 

"....Czytanie ze zrozumieniem jest proste.. jesl jest zrozumiale napisane...."

Edytowane przez marks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...