Skocz do zawartości

Rozszerzone możliwości aparatu


sp4ubw

Rekomendowane odpowiedzi

Modyfikacje pliku "mido.xml pozwalają włączyć ukryte opcje aparatu. W przypadku Note 4X można dodać robienie zdjęć bez odblokowywania ekrany przyciskiem VOL-, pełny tryb ręczny zdjęć.

Można to robić ręcznie przestawiając wartości z false na true w pliku ale znalazłem na XDA gotowy skrypt, który robi backup oryginalnego i wstawia zmodyfikowany w to miejsce. Można dzięki temu przywrócić oryginalny, jeśli ktoś będzie miał taki kaprys. Pliki należy wrzucić przez TWRP.

 

 

 

 

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sp4ubwDobrze powiedziane :D

@Dragonfail Jest po prostu pełny manual w zakresie w jakim działą telefon.

1. Pełna kontrola temperatury barw, jeśli nie predefiniowane to można manualnie ustawić barwę w zakresie 2k do 8k.

2. Ostrość od makro do nieskończoności. W pełni manualna, telefon nie próbuje już absolutnie sam z siebie łapać ostrości.

3. Czas espozycji od 1/1k sekundy do 1/2 sekundy.

4. ISO od 100 do 3200

Wszystko działa i widać różnice. 

Do tego dochodzi HDR w filmach, ale pogoda nie rozpieszczała dzisiaj to wiele nie widzę w tym, za to 4K nagrywa apka aparatu, to już nie trzeba doinstalowywać aparatu google, żeby filmy jakoś wyglądały. 

Różne ustawienia HDR w zdjęciach wydają mi się bajerem, ale widać jakieś małe różnice po nich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ok,  to spróbuję zainstalować.  Pobrałem adb i teraz twrp. Otwieram wiersz poleceń i jakie komendy wpisać by twrp zainstalować na telefonie? 

Wiem że później trzeba wrzucić plik z apka przez komputer na telefonie i wejść w twrp (trzeba wcisnąć volume UP i power) i zainstalować ta apke.  Ale tak jam napisałem nwm jakie komendy wpisać by to twrp zainstalować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, szybkias napisał:

Ok,  to spróbuję zainstalować.  Pobrałem adb i teraz twrp. Otwieram wiersz poleceń i jakie komendy wpisać by twrp zainstalować na telefonie? 

Wiem że później trzeba wrzucić plik z apka przez komputer na telefonie i wejść w twrp (trzeba wcisnąć volume UP i power) i zainstalować ta apke.  Ale tak jam napisałem nwm jakie komendy wpisać by to twrp zainstalować 

Poszukaj na forum masz w odpowiednich działach odpowiednie poradniki. Pisane to było tyle razy, że nikt Ci teraz tego krok po kroku nie napisze. Jak zrozumiesz to i się nauczysz to potem nie będziesz się pytał drugi raz.

Na nowym globalu (jeszcze nie mam i nie testowałem, pytam z ciekawości), wrzucać wersję pod MIUI9 czy można MIUI8 ? Nie wiem prawdę mówiąc, czy czymś się różniły te dwie wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, GoldSnickers napisał:

Poszukaj na forum masz w odpowiednich działach odpowiednie poradniki. Pisane to było tyle razy, że nikt Ci teraz tego krok po kroku nie napisze. Jak zrozumiesz to i się nauczysz to potem nie będziesz się pytał drugi raz.

jakbym nie szukał i nie próbowął to bym nie pytał. Poradniki o twrp głównie dotyczą tego jak wgrać miuipolska. Raz już robiłem wg poradnika i ucegliłem telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ja robię zawsze tak, że pobieram rom na pamięć wewnętrzną, później przez twrp instaluje aktualizację i Magiska. W tej metodzie odpada konieczność instalowania za każdym razem twrp od nowa. Sprawdzę w piątek jak będzie aktualizacja czy mi wywali mod, jak tak to z pamięci wrzucę od nowa przez twrp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A taki mod. :) Myślałem, że może coś odblokowującego zmianę motywu zegarka w dziewiątce, bo po każdym wgraniu nowego motywu, muszę wrzucać ręcznie przez Solid Explorera swój ulubiony zegarek na pulpit. :( Na tej stronie jest fajny mod zegarka i z pogodą w formie grafik na belce powiadomień, tylko szkoda, że nie działa u mnie.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
A taki mod. Myślałem, że może coś odblokowującego zmianę motywu zegarka w dziewiątce, bo po każdym wgraniu nowego motywu, muszę wrzucać ręcznie przez Solid Explorera swój ulubiony zegarek na pulpit.  Na tej stronie jest fajny mod zegarka i z pogodą w formie grafik na belce powiadomień, tylko szkoda, że nie działa u mnie.
U mnie też nie działa. Wgrałem i żadnej zmiany nie widzę

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...