Skocz do zawartości

Tajemnicze plamki na ekranie - czy ekran się wypala?


malimalinello

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od ponad roku jestem posiadaczem Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Telefon spodobał się mojej mamie i na początku lutego zamówiłem go na AliExpress u Goldwaya.

Później zamówiłem szkło hartowane, więc nie zdejmowałem fabrycznej folii z ekranu. Moja mama po pewnym czasie powiedziała, że ma jakieś dziwne kropki na ekranie. Zbagatelizowałem temat, bo myślałem, że to przez folię jest takie wrażenie - jakiś paproch, pęcherzyk powietrza itp. Dziś otrzymałem szkło hartowane, także zamówione z AliExpress. Fabryczną folię zdjąłem, ekran odtłuściłem, szkło założyłem i... Nadal są te kropki. Teraz widzę, że to nie paprochy czy coś innego, ale te punkty, moim zdaniem, są wypalone w ekranie. Na pierwszy rzut oka nie widać, mojej mamie to nie przeszkadza, ale mi bardzo, to w końcu nowy telefon... Poniżej załączam zdjęcia - niestety nie widać tego tak dobrze, jak na żywo.

Tu pojawia się moje pytanie - co robić? Jak to naprawić? Napisałem już do Goldwaya, ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi. Zastanawiam się z czego wynika ta wada, skąd te skazy... I czy ekran dalej się nie uszkodzi. Wygląda to na jakieś wypalenie... Jestem wściekły i nie wiem co robić. Proszę Was o pomoc i rady.

Pozdrawiam.

daa639e9397988dc29a1d2486fbe970b.jpg7dd91c303dabeabdefca27a193e60425.jpg1ce61d5d6262ee2f72657cd101b11479.jpgd8acc357ef110fe6cfac4a108713fadd.jpg1e7661687db9e9d8567d5350bc3aaea5.jpgb0f66243c52f454be3f7dd64a28c8819.jpgcb4f2bd8671b6fb05a91e9edf04b5588.jpg2a2645aabb609bca15066b9a8ba7585c.jpg5bc55363e692b243bd5bb2b3022d5faa.jpg43ab823d067ea944e9d5ae2120052f76.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A widać je na włączonym ekranie? włącz test ekranu i zobacz czy widać na różnych kolorach. Będziesz wiedział czy to coś na szybce czy ekran. 

Nie widać, ale strasznie denerwują te plamki... Widać jak się przyjrzysz na włączonym i wyłączonym ekranie :/
Goldway napisał żebym im wysłał telefon.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Może to kurz się dostał?

Redmi PRO by TT



Nie. Od nowości tak jest. Zauważyłem to po jakimś miesiącu, bo po miesiącu zdjąłem fabryczną folię i założyłem szkło.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na skazę digitizera i nie ma nic wspólnego z wypalaniem ekranu. 

Niestety obawiam się, że Goldway nie uzna Ci tego po miesiącu od zakupu.

Jeśli problem widoczny jest tylko pod światło, a nie na włączonym ekranie założenie szkła załatwi problem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na skazę digitizera i nie ma nic wspólnego z wypalaniem ekranu. 
Niestety obawiam się, że Goldway nie uzna Ci tego po miesiącu od zakupu.
Jeśli problem widoczny jest tylko pod światło, a nie na włączonym ekranie założenie szkła załatwi problem.  

Szkło jest założone, dalej widać jak się przyjrzeć... Z czego może wynikać ta skaza?
Napisałem do nich to odpisali, że muszę wysłać do nich telefon. To nie wchodzisz grę, bo przesyłka droga, będzie długo szło i kto wie czy mi to uznają (chociaż myślę, że powinni, to jest od nowości) + czas realizacji. Niektórzy stracili tel na 3-4 miesiące, co zupełnie przekreśla wysyłkę do Chin. W Europie nie mają żadnego serwisu... Ciekawe ile taka wymiana na własną rękę by kosztowała. Nie przeszkadza to jakoś specjalnie, ale sama fakt, że to nowy telefon i coś takiego jest mnie irytuje... Chyba ta skaza nie będzie się powiększać?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...