Skocz do zawartości

Problem podczas rozmów


Petr4682

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu mam problem ze swoim Redmi Pro,  mianowicie jak z kimś rozmawiam muszę podejść do okna żeby mnie normalnie słyszał,  bądź w ogóle coś usłyszał. Każdy z którym rozmawiam twierdzi że mu zanikam i słabo mnie słychać.  Na początku było wszystko ok, teraz nagle coś się stało,  szukałem w internecie sposobów na to i znalazłem na tej stronie ten sam problem ale gdy wpisze to u siebie wyskakuje błędny mmi czy coś takiego,  jak wejdę przez mtk tools to nie mam w ogóle normal Mode, wiecie może gdzie takie coś ustawić, albo ktoś takie coś miał? Dodam że zasięg mam prawie zawsze minimum 3 kreski. Albo co jeszcze mnie denerwuje to pokazuje mi zasięg tam gdzie nie miałem nigdy na żadnym telefonie i jak wyślę SMS to od razu ze niepowodzenie, a zasięgu 2 kreski....

http://www.wykop.pl/wpis/14683173/czy-inni-posiadacze-redmi-note-2-tez-maja-problem-/

Edytowane przez Petr4682
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zasłaniacie przypadkiem podczas rozmowy np. czapką, włosami tego mikrofonu na górze? U mnie wtedy są problemy że mnie nie słychać.

Można jeszcze spróbować wyłączyć redukcję szumów (nie testowałem), ale to wymaga uprawnień roota, bo w ustawieniach nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robi173 napisał:

Sprawdzałem, bez VoLTE- to samo, teraz mam włączone bo w sumie fajnie słychać jak jest aktywne, podczas niektórych rozmów.

To nie VoLTE Ci poprawia jakość rozmowy, ponieważ to nie działa w polsce, zapewne to o czym wspominasz to HD Voice, i ja także zauważam poprawę, oraz moi rozmowcy gdy przy połączeniu pojawia się znaczek HD. Niestety i u mnie zdarza się, że rozmówcy skarżą się, że mnie źle słyszą, i dzieję się to jak tylko ten znaczek zniknie lub w ogóle się nie pojawia

Już kiedyś opisywałem, co może pomóc, spróbujcie tego sposobu, a jak nie to ustawcie jak było wcześniej (reset to default)

Jak nie będzie ci przeszkadzał niski transfer po 3g, po 4g(Lte) będzie normalny, to zobacz to rozwiązanie, mi to pomogło innym nie koniecznie

Ze sklepu play pobierz "netmonitor". Po zainstalowaniu, na dole po prawej wybierz kropeczki oraz opcje "FieldTest" , następnie "BandMode" wybierz sim na którym masz kartę i tam gdzie jest UMTS Mode usuń wszystkie częstotliwości oprócz WCDMA-GSM-900, przytrzymaj przycisk SET

Screenshot_2016-11-12-15-54-20-877_com.mediatek.engineermode.png

dajcie znać czy Ci pomogło

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem doczynienia z tym problemem - sprzęt dobrego kumpla. Zabiegi softwarowe pomagały ale nie w pełni (audio_device.xml napisałem prawie od nowa). Problem rozwiązałem wymieniając oba mikrofony - główny na dolnym porcie i pomocniczy na płycie głównej. Przez następne 2 miesiące był spokój, jak dalej nie wiem - kolega zmienił sprzęt na Redmi 4Pro. 

Edytowane przez Zexon72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak więc po wyżej wymienionych zabiegach problem nie ustąpił..., ale od dłuższego już czasu zauważyłem pewną zależność problem występował prawie zawsze, w różnych  miejscach i z różnymi osobami, gdy rozmawiałem przez głośnik ! Często tak robiłem bo tak mi było wygodnie, zwłaszcza podczas jazdy samochodem, ale także stacjonarnie. Teraz rozmawiam tylko trzymając fona przy uchu i nikt się nie skarży, nawet dzisiaj znajoma powiedziała, że pierwszy raz mnie nie wycina i słychać mnie idealnie. Koledzy którzy mają podobny problem rozmawiacie na głośnym mówieniu? Fajnie jak ktoś mógłby potwierdzić moją teorię :-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, @GUTEK@ napisał:

A wyłączyć redukcję szumów jak pisałem wcześniej to nie próbowałeś pewnie?

No nie, a myślisz że może to mieć wpływ na wcinanie mojego głosu? Sprawdzę i potestuję- zobaczymy.

Napisz jeszcze jak to zrobić-mam rota.

Edytowane przez robi173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jest główny powód, bo telefon ma drugi mikrofon właśnie do redukcji szumów. I skoro piszesz że rozmawiasz przez głośnik to nie masz dołu telefonu przyłożonego do ust, w związku z czym obydwa mikrofony wyłapują twój głos i widocznie przez to funkcja głupieje i wycina nie to co powinna.

Funkcja wyłączania redukcji szumów jest w module Miui 8 Tweaks - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hartec.miuitweaks8&hl=pl

Do działania wymagany jest xposed dla miui - https://forum.xda-developers.com/xposed/unofficial-xposed-miui-t3367634

Screenshot_2017-03-29-21-17-37-533_com.hartec.miuitweaks8.thumb.png.0c1a3240d922345828789a0be5966511.png

Jeszcze taka uwaga, po zmianie jakiejś opcji w tym module trrzeba ponownie uruchomić telefon.

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki sprawdzę i tak miałem pobawić się xposed, natomiast jak rozmawiałem przez głośnik to właśnie specjalnie go obracałem żeby mówić do dołu tam gdzie mic. i głośnik żeby było mnie lepiej słychać, a mimo to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...