Skocz do zawartości

Ciągłe logo mi przy włączeniu telefonu


barrtoszek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się pozbyć chińskiego szajsu z telefonu i wgrać miui polska. Odblokowałem bootloader, wgrałem twrp, wgrał sie miui ale telefon nie wystartował. Czekałem ponad 2h. Ciągłe logo mi.

I teraz: nie mogłem wejść w twrp więc chciałem wgrać od nowa, nie da się i przy komendzie "fastboot boot twrp.img" wyrzuca błąd: "FAILED (remote: dtb not found)". Zmiana TWRP nie pomaga, przy każdym img jest tak samo. Jak mam z powrotem odzyskać telefon?

MiFlash w trybie fastboot telefonu nie wykrywa.

Edytowane przez barrtoszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, barrtoszek napisał:

Chciałem się pozbyć chińskiego szajsu z telefonu i wgrać miui polska. Odblokowałem bootloader, wgrałem twrp, wgrał sie miui ale telefon nie wystartował. Czekałem ponad 2h. Ciągłe logo mi.

I teraz: nie mogłem wejść w twrp więc chciałem wgrać od nowa, nie da się i przy komendzie "fastboot boot twrp.img" wyrzuca błąd: "FAILED (remote: dtb not found)". Zmiana TWRP nie pomaga, przy każdym img jest tak samo. Jak mam z powrotem odzyskać telefon?

MiFlash w trybie fastboot telefonu nie wykrywa.

Bo przy syfie w każdym telefonie to robi sie tak. China dev => odblok => twrp => xiaomi.eu. Zapamietaj sobie, a nie od razu laduje twrp i xiaomi.eu

Spróbuj w trybie edl zgodnie z poradnikiem ktory podal @Zexon72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja bardzo dziwna. Poprzednią cała procedurę wykonywałem na kablu blitzwoolfa. Przeszło wszystko bez problemu prawie do samego końca, oprócz własnie wgrania końcowego miui polska. Miflash nie widział telefonu, a komenda adb reboot edl kończyła sie fiaskiem. Coś mnie tchnęło i użyłem oryginalnego kabla od xiaomi, o dziwo teraz miflash telefon zobaczył, wgrałem china dev i teraz możemy zacząć zabawę od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barrtoszek napisał:

wgrałem china dev i teraz możemy zacząć zabawę od nowa.

No to jak masz juz china dev to fastboot oem unlock => TWRP => WIPE => xiaomi.eu => WIPE ;)

1 godzinę temu, barrtoszek napisał:

Poprzednią cała procedurę wykonywałem na kablu blitzwoolfa.

Albo przypadek, albo sam nie wiem co, mam kabel bliztwolfa w domu, ale w sumie softa wgrywalem przez oryginalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Wgrywałem ROM przez jakiś kabel z Auchan i nie było błędów, raczej zbieg okoliczności.

Tez mi sie tak wydaje, trzeba by przynajmniej z 10 kabli przetestować roznych od blitzwolfa, żeby proba byla jako tako "istotna statystycznie" :D Jeden przypadek tego nie potwierdza ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...