Skocz do zawartości

Bardzo słaba bateria - przyczyna ?


adin1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Od kilku dni mam problem z baterią w moim XRN3P.  Bateria bardzo szybko się zużywa ,a sam telefon potrafi się nagle wyłączyć. Np sytuacja : Bateria 85 % włączam google maps, szukam jakiś tam miejsc i nagle boom ciemność...włączam znów telefon i tu bateria 18 %....  albo dzisiaj : gram z synem w piłkę, a w tym czasie włączony YouTube i odpalona muzyka, a po jakimś czasie komunikat, że bateria jest zbytnio drenowana i też bateria moment zeszła z 60 na 20 %...kwestia 20 min. 

Co można w tym momencie samemu zgianozować? 

telefon kupiony beżposrednio z chin z jakimś tam podstawowym softem z google play i  j.polskim....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JestemMortem napisał:

Standardowo TWRP > full wipe > instalacja normalnego romu.

Na forum/stronie masz już wszelkie pomocne informacje.

Dzięki, ogarnę to sam bez jakiejś wiedzy, żeby czegoś nie spierdzielić?

 

EDIT:  to muszę zrobić?
 

 

Edytowane przez adin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest syfmiui tylko najnowsze wydanie global dev,  robiłeś aktualizację? Od kiedy problem z baterią występuje,  może coś poszło nie tak podczas aktualizacji. Aby wykluczyć winę softu to najlepszym rozwiązaniem będzie wgranie global developer przez miflash. Jeśli problem nadal będzie występował to oznaczać będzie wadę sprzętową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mariusz.ur napisał:

To nie jest syfmiui tylko najnowsze wydanie global dev,  robiłeś aktualizację? Od kiedy problem z baterią występuje,  może coś poszło nie tak podczas aktualizacji. Aby wykluczyć winę softu to najlepszym rozwiązaniem będzie wgranie global developer przez miflash. Jeśli problem nadal będzie występował to oznaczać będzie wadę sprzętową 

od jakiś dwóch tygodni.  Robiłem aktualizację cały czas, gdy pojawiło się, ze jest nowa. 

Gdzieś link do wgrania tego develoopera?

 

18 minut temu, JestemMortem napisał:

Zajrzyj tutaj.

Nie zapomnij o wipe system, data, cache, dalvik przed instalacją (będziesz mógł to zrobić w TWRP > WIPE > ADVANCED WIPE).

To tyle.

 

Czarna magia te wszystkie napisy. Na razie złożyłem "wniosek" o odblokowanie tego boot coś tam na tym chińskim portalu. 

11 minut temu, JestemMortem napisał:

Pewnie z aplikacjami typu Chiń溺愛czyk.apk działającymi w tle, wrzuconymi do /system/app/

jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon robi się coraz bardziej zwariowany. Dzisiaj normalnie wyłączył się przy 70 % baterii i już nie chciał się włączyć (tyle co początek się włączy ten pierwszy ekranik przy odpaleniu i gasi się ekran), a po podłączeniu do ładowarki pokazuje 65 % naładowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, adin1987 napisał:

Wysłałem ten wniosek na tej chinskiej stronie o odblokowanie ( jak piszą na forum).

Czyli teraz muse czekać i nic nie zrobie dopóki chinczyk nie odblokuje?

Między czekaniem na zgodę możesz wgrać global dev miflshem tel jak z fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie dzisiaj pokombinowałem i jestem gdzieś do przodu. 

byłem w tym całym twrp, pokasowałem device, daty, chache i coś tam jescze, co kolega wyżej proponował. Potem po restarcie systemu mam wszystko po chińsku w tym twrp? 

sciągnąłem 

XIAOMI.EU_MULTI_HMNOTE3PRO_7.1.19_V8-6.0.ZIP

 

i mam to wrzucic w pamięc telefonu rozpakowane?  

 

 

BL dzisiaj odblokowałem. 

 

Edytowane przez adin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Snajper napisał:

Dasz rady wejść w twrp

jak mam tam wejść ? tel wyświetla tylko logo MI, a na pc nie ma podłączonego telefonu 

 

edit:

Dobra, wszedłem poprzez power off  +vol.

Jak teraz skasować te wcześniejsze rozpakowane? 

 

edit 2 : 

ten plik twrp wrzucić do folderu TWRP na telefonie, czy bezpośrednio przed tym folderem

Edytowane przez adin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lukasz1992 napisał:

Naciśnij volume up i power wejdziesz tak do twrp jak masz 

Oczywiście trzymaj równocześnie te guziki 

Jak teraz skasować te wcześniejsze rozpakowane? 

ten plik twrp wrzucić do folderu TWRP na telefonie, czy bezpośrednio przed tym folderem

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adin1987 napisał:

jak mam tam wejść ? tel wyświetla tylko logo MI, a na pc nie ma podłączonego telefonu 

 

edit:

Dobra, wszedłem poprzez power off  +vol.

Jak teraz skasować te wcześniejsze rozpakowane? 

 

edit 2 : 

ten plik twrp wrzucić do folderu TWRP na telefonie, czy bezpośrednio przed tym folderem

Zrób wipe tak jak wcześniej to zrobiłeś

A zip wrzuć na telefon gdzie ci pasuje potem przy instacji i tak go wskazujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Snajper napisał:

Zrób wipe tak jak wcześniej to zrobiłeś

A zip wrzuć na telefon gdzie ci pasuje potem przy instacji i tak go wskazujesz

 

20 minut temu, lukasz1992 napisał:

Masz paczkę ZIP xiaomi eu i wrzuczas ją na kartę sd lub do pam telefonu do żadnych folderów nie dajesz 

 

dobra pasek przeleciał. 

na dole ma do wyboru dwie rzeczy..., ale są po chinsku. Wybrać tą opcje po lewej gdzie są krzaczki i napis cashe/dalvik, czy drugą opcje gdzie są same krzaczki ? 

 

dobra, cofnąłem normalnie do głownego menu. Teraz "reboot" i Recovery, czy bootloader wybrać?

edit:

Dobra, coś tam kliknałem. Teraz telefon od kilkudziesięciu sekund zatrzymał się na znaczku MI i na dole lecą kropeczki nad napisem android i nic się nie dziaje...... ? Co teraz Panowie ?

Edytowane przez adin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, adin1987 napisał:

 

 

dobra pasek przeleciał. 

na dole ma do wyboru dwie rzeczy..., ale są po chinsku. Wybrać tą opcje po lewej gdzie są krzaczki i napis cashe/dalvik, czy drugą opcje gdzie są same krzaczki ? 

 

dobra, cofnąłem normalnie do głownego menu. Teraz "reboot" i Recovery, czy bootloader wybrać?

edit:

Dobra, coś tam kliknałem. Teraz telefon od kilkudziesięciu sekund zatrzymał się na znaczku MI i na dole lecą kropeczki nad napisem android i nic

@adin1987 poczekaj aż się włączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie i Panie. Jest jedna wielka lipa.

Telefon dalej się wyłącza i wariuje. Teraz nawet nie ma opcji z niego korzystać ( chyba, że pod ładowarką) 

ładowałem go w nocy do 100 %. Rano normalnie wstaję jest 95 %, idę spacerek do pracy, biorę kom i ....wyłącza się. Włąączam go znów i jest 50 %..nie minęło 5 sekund i znów wyłączony...i co włączenie, to mniej procent. Najdłużej potrzymał na 1 %, bo jakąś minutkę. Po podłączeniu do ładowarki pokazało jakoś 70 % procent.... 

macie jakieś pomysły ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...