Skocz do zawartości

Mi5 cegła


Piotr.ben

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat był tu już omawiany ale jest zamknięty i nie da się już zadawać pytań, więc otwieram nowy. Mam nadzieję, że administrator nie uzna go za "mało wartościowy",

Telefon MI5 64 GB pewnego dnia i dokładnie 2 miesiące po końcu gwarancji zaczyna się zachowywać niestabilnie i się restartuje, co wymaga podania pinu. Następnego dnia wyłącza się i tak mu zostaje. Nie ma żadnej reakcji na Vol- i Power, na jakąkolwiek kombinację przycisków, diody po przyłączeniu do ładowarki się nie świecą. Komputer nie wykrywa telefonu.

Po przeczytaniu wątku wcześniejszej dyskusji doszedłem do wniosku, że padła płyta i telefon do kosza. Na youtube jednak jakiś jegomość z Wietnamu rozebrał telefon i zmostkował pincetą dwa kontakty. Po czym wgrał system z fastboot.

Więc zanim wywalę jak nowy telefon postanowiłem zrobić to samo. Odpięcie tej szklanej pokrywy nie uszkadzając jej nie jest proste. Pod lupą poszukałem największej szpary i nieco podważając udało się odpiąć pierwsze zaczepy. Phillipsem 00 odkręca się chyba z 10 małych śrubek. Akumulator odczepia i podłąncza ponownie a następnie kabelkiem USB pod komputer. Teraz mostkuje 2 punkty, tak długo aż Windows charakterystycznie zamelduje jakieś łącze. I faktycznie w sieci pojawia się Qualcomm a MIFlash wykrywa device. 

Następny punkt to podłączenie pod ładowarkę na całą noc. Okazuje się że zaświeciła się zielona dioda i świeci. Telefon posiada jednak zblokowany bootloader i próba wgrania softu poprzez MIFlash kończy się errorem „the device is locked“. Ten ROM który był zainstalowany nie da się wgrać MIFlashem, bo to nie fastboot i coś mu tam brakuje. 

W tym momencie kończą się moje możliwości wyjścia z opresji.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co zrobić? Albo miał podobny problem i sobie z nim poradził?

 

Co jeszcze zrobiłem to wysłanie do xiaomi odblokowania bootloadera, ale czy się da bez działającego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mark_Q napisał:

Co jeszcze zrobiłem to wysłanie do xiaomi odblokowania bootloadera, ale czy się da bez działającego telefonu.

Nie da się. Najprawdopodobniej coś fizycznie padło (płyta) ale jak już rozebrałeś i chcesz spróbować, to rom fastboot pobierzesz stąd: http://en.miui.com/a-234.html Tam masz też link do najnowszego MiFlasha i toturiala. Jedyna różnica to to że flashujesz w trybie EDL który udało ci się uruchomić zwarciem tespointów (tel wykrywany jako Qualcomm QD loader i pod portem com w MiFlashu), nie fastboot. W tym trybie przy sprawnym telefonie nie ma znaczenia czy bl jest zablokowany czy nie.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz nieco więcej z tego rozumiem. Ale kolejna próba skończyła się tym samym. Użyłem ROMu z linka. Po nazwie device-a rozpoznaję że napewno jestem w trybie EDL, tak?

[13:10:57]:2    6bc21835     0,5000409s     [13:10:57  6bc21835]:error:FAILED (remote: device is locked. Cannot erase)

Ale odkryłem coś ciekawego chłopaki. Pod dolną pokrywą po odkręceniu leżał sobie miedziany, ponad centymetrowy drucik grubości włosa. Jest to element obcy i pewnie miał na tyle swobody by się przemieszczać. Dobrze widoczny pod lupą. Czy to spowodowało jakieś spięcie i było powodem uceglenia tej komórki to obecnie trudno powiedzieć, ale jest to prawdopodobne.

Zastanawiam się też nad bakowaniem płyty głównej w piekarniku. Albo pozostaje szukać rozbitego z działającą płytą.

Moja przygoda jednak z firmą xiaomi się w tym momencie kończy.

Unbenannt.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego... Co Ty robisz? Po ciul usilnie robisz flash w fastboot jak tego nie zrobisz za Chiny ludowe skoro masz zablokowany bootloader? Zrób to samo ale w trybie EDL czyli ze zwarciem testpoints. Wtedy w kolumnie device będziesz miał nie ID z fastboota tylko port COM.

Wysłane z MIX2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, bez nerwów, to tylko komórka. Spójrz na moje wcześniejsze posty jeszcze raz. Wynika z nich, że nie byłem pewny czy telefon jest w trybie EDL.
Test Points miałem zwarte, ale coś w kolejności czynności nie pasowało i nie wchodził w EDL. 

Ale w końcu wszedł, to się robi pewnym sposobem, nie wystarczy na chwilę zmostkować, jak powiedzmy w resecie, bo tak mianowicie robiłem wcześniej i nie działało.
OK, Flashowanie przeszło z wiadomością "success".
Ale nie wstaje, leży teraz na ładowarce, może bateria się rozładowała, dziwnie się grzał pomimo czarnego ekranu. 

EDIT: Jednak nie wstaje, po podłączeniu baterii, zmontowaniu pokryw i włączeniu, grzeje się lewa blacha w kształcie L, pewnie procesor. Ale ekran pozostaje czarny.
Prawdopodobnie jednak defekt płyty głównej. ???

IMG_20180120_093754.jpg

Edytowane przez mark_Q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie wczoraj także nagle się wyłączył i żadnej reakcji na jakiekolwiek przyciski, ładowanie. Po podłączeniu do kompa Qualcoom, w MiFlash widoczny tryb COM, więc sam z siebie wszedł w EDL. Niestety nie dało się wgrać (na szczęście) żadną wersją MiFlash obrazów (czy to chińskie czy globalne) - zawsze to samo: hello packet nie odebrany.

No to się wkurzyłem, odpiąłem dziada na 10 minut od baterii - wstał bez zająknięcia. Przypadek, czy prawdopodobne że ucegli się niedługo ponownie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...