Skocz do zawartości

Przegrzewanie się, problemy z dotykiem


Kulka1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jestem posiadaczem xiaomi Mi5 w wersji pro od 2,5 miesiąca, do tej pory wszystko było idealnie, żadnych problemów a z telefonu byłem na prawdę zadowolony, telefon kupiłem na allegro od sprzedawcy który wygrał TWRP, odblokowany bootloader i miui polska.

W piątek zainstalowałem najnowszą wersję miui która wyszła 9 grudnia, jest to wersja 6.12.8_v8_7.0. zbyt dużo nie używałem telefonu, w sobotę wieczorem zauważyłem że telefon się zaczął nagrzewać w górnej części przy używaniu aplikacji typu opera czy innych mało wymagających. Zrobiłem reboot. Zainstalowałem większość aplikacji które miałem (nie mam ich dużo). I wszystko było w porządku, jednak dziś od około godziny problem się pojawią przy używaniu jakichkolwiek aplikacji, pojawią się zwiększenie temp. Gdy ta temperatura wzrasta pojawiają się jeszcze problemy z dotykiem, klikam w coś a telefon klika w inne miejsce, co może być przyczyną tej sytuacji? Czy to wina nowego romu? Dodam że telefon nigdy nie upadł nie został zalany ani nic się z nim złego nie stalo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem wersje 6.11.10, wgrałem przez aktualizacje->uruchom w recovery->wybrałem i wgrałem i dałem reboot (bez błędów instalacji).

Po zakończonej aktualizacji telefon się bardzo długo wlaczał, w końcu się włączył i wyskoczył komunikat "proces system nie odpowiada" czy jakoś tak i mogłem dać czekaj lub OK, czekaj sie nie dało kliknąć wiec dałem ok, po czym telefon się wlączył, i teraz się zresetował, włącza się od nowa. I jak się już włączy to jest czarny ekran. I tylko od dołu wyskakują jakieś komunikaty, znowu "proces system nie odpowiada", teraz "Niestety, aplikacja panel sterownia nie działa" i tak w kółko i znowu restart itd...

Co się z nim dzieje?

Udało mi się przerwać ten proceder i wejść do TWRP przyciskami Vol+ i power, instalować od nowa 6.11.10, czy to 6.12.8, czy reboot, co powinienem zrobić?

Edytowane przez Kulka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, zielonyBB said:


Jak jesteś w TWRP, zanim zrobisz full wipe (factory reset), podłącz telefon do kompa. Powinieneś wiedzieć "dysk" i mieć szansę zgrać co tam chcesz.

Wysłane z MI5
 

Dzięki wielkie za pomoc, właśnie to robie, jak to zrobie to potem w TWRP "Wipe" i dam znać czy wszystko ok,
Troche dziwne, że przegrywanie foldery DICM który ma 550MB, aż tak długo

Edytowane przez Kulka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszedłem w wipe i przesunąłem "Factory reset", telefon się włączył! zdjęcia nie zostały usunięte, usunęły się jedynie aplikacje i ustawienia, więc pół biedy.

Sredecznie dziękuje za pomoc, w ciągu najbliższych dni popracuje troche na 6.11.10 i dam znać czy problem z temperaturą przedstawiony na początku tematu został rozwiazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszedłem w wipe i przesunąłem "Factory reset", telefon się włączył! zdjęcia nie zostały usunięte, usunęły się jedynie aplikacje i ustawienia, więc pół biedy.
Sredecznie dziękuje za pomoc, w ciągu najbliższych dni popracuje troche na 6.11.10 i dam znać czy problem z temperaturą przedstawiony na początku tematu został rozwiazany.

No to fajnie Przy okazji przećwiczyłeś zgrywanie danych z telefonu.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2016 o 22:27, Kulka1 napisał:

Ok, wszedłem w wipe i przesunąłem "Factory reset", telefon się włączył! zdjęcia nie zostały usunięte, usunęły się jedynie aplikacje i ustawienia, więc pół biedy.

Sredecznie dziękuje za pomoc, w ciągu najbliższych dni popracuje troche na 6.11.10 i dam znać czy problem z temperaturą przedstawiony na początku tematu został rozwiazany.

I jak Ci działa 6.11.10 przywrócony z "siódemki" w taki sposób (tj. bez pełnego wipe data, a jedynie Factory Reset)?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na najnowszym dev MI5 śmiga elegancko.  W antutu rekord 150171pkt. 

Wesołych

Nie przymula ? W wersji z zeszłego tygodnia miałem wrażenie że są jakieś mikro przycinki, apki startowały jakby wolniej, takie odczucia niezbyt super płynnego interfejsu jak na andku 6.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...