Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 5s Plus pomoc w ustaleniu wersji posiadanego Miui


krzysztofsf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zakupiłem Mi 5s Plus w sklepie geekbuying. Wersja 4 RAM 64 ROM.

Niby jest spolszczony, jest sklep play i instaluje bez problemu aplikacje, ale sa roznice w stosunku do znanego mi z Mi Max global - np. opisy przy przyciskach sa angielskie..

Pomozcie ustalic co mam i jak moze wygladac sprawa przyszlych aktualizacji.

 

W informacjach o telefonie mam Miui Global 8.0 stabilna 8.0.6.0.0 (MBGCNDH) Kod literowy odpowiada wersji stabilnej chinskiej.

Jak wciskam "co nowego" w menu "szukaj aktualizacji" mam komunikat , ze nie mozna polaczyc sie z siecia.

Sam przycisk "szukaj aktualizacji" daje komunikat, ze brak dostepnych aktualizcji (a kilka juz wyszlo od premiery telefonu)

Pod menu wspoltworcy mam informacje dotyczace tlumaczenia miuipolska.pl przez Bartłomiej F Marcin M i Kamil Z

Chyba na aktualizacje OTA nie mam co liczyc, ale czy cokolwiek czymkolwiek bede mogl aktualizowac?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak kupiłeś w tym sklepie to czego oczekujesz od softu? Masz syfiasta kompilację. Oni nawet nie umieją chyba wgrywać softów. A ten model ma Globala. Musisz go wgrać z trybu EDL z MiFlash. Albo jak nie umiesz to napisz na Micenter zgłoszenie.

Wysłane z mojego MI 5


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na forum ktos ze Szczecina, kto odplatnie pomógłby mi wymienic MIUI na Global?

17 minut temu, Redmi2 napisał:


Tak tak, jak masz takie jak wyzej to zadne global a tylko podrobka, czyli podorobione miui, z jezykiem pl i masa syfu a moze i trojanow itp.
 

Global OK, aktualizują sie przez OTA, juz kilka razy.

Edytowane przez krzysztofsf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lockerek napisał:

Wgraj samemu... To nie jest trudne robota na 10 minut.Do Globala nie musisz odblokować bootloadera,jeśli sie boisz wgrac MIUIPolska.

Im dluzej przegladam forum na ten temat tym mniej rozumiem ;)

Nie znalazlem nic lopatologicznego, raczej wiekszosc informacji zaklada posiadanie juz pewnych doswiadczen w tym zakresie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom to wgranie Globala jest cięższe miuipolska bo trzeba przejść w edl, mieć nadzieję że komputer zobaczy port COM i ostrożnie wgrać rom z MiFlash.

Wgranie MIUIPolska jest łatwe bo tylko twrp i potem już rom.

Wysłane z mojego MI 5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...