Jump to content

Szalejący wyświetlacz

Recommended Posts

Mam problem, którego opis gdzieś już widziałem. Od czasu do czasu na ekranie dzieją się dziwne rzeczy. Jeśli jestem w oknie tekstowym nagle telefon zaczyna sam w nim pisać losowe znaki. Czasem na ekranie blokady dzieje się coś podobnego - przybliża się oddala sam się zablokowuje i odblokowuje. Raz nawet sam sobie włączył muzykę :lol:

Co to może oznaczać? Czyżby miał to szczęście, że będę odsyłał telefon do serwisu?

Nie u mnie nic takiego miejsca nie ma.

Ani z zapytaniem o metodę wprowadzania, ani z szalejącym wyświetlaczem.

Ale na Defy miewałem takie problemy, że literki same wskakiwały, bardzo losowo, bardzo szybko. Musiałem wygasić ekran i wybudzić ponownie tel.

Ale na Defy miewałem takie problemy, że literki same wskakiwały, bardzo losowo, bardzo szybko. Musiałem wygasić ekran i wybudzić ponownie tel.

Dokładnie to samo miałem. Na razie po wyłączeniu opcji używania ekranu przez rękawiczki nic takiego się nie zdarzyło.

Oby tak zostało bo poczytałem na forum android polska w dziale miui o przebojach jednego z kolegów z serwisem to skóra cierpnie. I miesiąc bez telefonu.

Tak szczerze to klawiatura od Google jest dla mnie o wiele lepsza od SwiftKeya. Słownik nie jest aż tak bardzo ubogi, klawka jako sama klawka jest o wiele szybsza. SwiftKey bardzo często nie chciał mi się "wysuwać", tutaj tego problemu nie ma. Jestem na prawdę zadowolony z tej klawiatury!

U mnie na razie jest ok ale po tym co widziałem to nie mogła być tylko kwestia klawiatury bo skoro nagle sam przeskoczył na aplikację muzyka zaczął przerzucać playlisty i włączył muzykę to co ma do tego klawiatura? Pomijając fakt że u mnie jest domyślna klawiatura Xperia

• 1 month later...

Witam forumowiczów!

dziś odebrałem MI3 i mam dokładnie taki sam problem. Dotyk sam klika co popadnie, bez znaczenia gdzie - w ustawieniach, na pulpicie, czy przy wprowadzaniu tekstu. Chciałbym wypróbować wyłączenie trybu zwiększonej czułości (tryb rękawiczek) ale nie mogę go znaleźć. Gdzie onjest?

• 1 month later...

Odświeżając ten temat odkryłem rzecz następującą: problem z "szalejącym dotykiem" pojawia się u mnie wtedy, gdy telefon leży poziomo np. na stole. Bardzo często gdy w tej pozycji wpisuję np. pin wbija mi się 5,6 cyfr. Przy smsach jest to samo.

Co by to oznaczało? Gdzieś kiedyś w andku można było kalibrować ekran. W miui tego nie widzę.

Z klawiatur polecę TouchPal, niestety, ale lepsza od SwiftKey ;-). Co do szalejącego ekranu to miałem coś takiego na soniaku podczas ładowania.

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Na 100% wpisujesz coś źle, albo są w systemie jakieś ustawienia które to blokują.

Aczkolwiek nie znam takich ustawień domyślnych. Może firewall?

Widzę, że masz jakieś modyfikacje w MI3. WSM? 

To niemożliwe. Możesz (mimo wszystko) podać dokładnie jaki kod wpisujesz? Czy nie masz jakichś niestandardowych ustawień w Telefonie? Możesz chwilowo wyłączyć firewall?

• 2 months later...
Guest zydowsky

U mnie to samo z klawiaturą xperii. Widać to na obrazku, ja wciskałem backspace, widać ile dotknieć wyskoczyło na enterze... Nigdy wcześniej tego nie miałem...c68a06b6b097ed11e318245cb2f26eba.jpg

MI3 powered By Miuipolska.pl

• 4 weeks later...

Ponieważ temat "Black Screen" już zamknięto, napiszę co nieco tutaj. Miałem takie same objawy tzn. czarny ekran i działające podświetlane przyciski. Telefon normalnie działał (słychać dzwonek połączenia przychodzącego, alarmy lub powiadomienia) ale nie mogłem odblokować ekranu. Jeżeli w końcu udało się go zrestartować to ekran świecił na chwilę (kilka muśnięć) i wyłączał się ponownie. Nawet udało mi się zainstalować ponownie MIUI 4.4.11 na Andku 4.3, który świetnie do tej pory mi działał (od 16 czerwca). Nic to nie pomagało.

Powyższe objawy zauważyłem po noszeniu fona przez kilka dni w etui z klapką, po kilka godzin w zamkniętej kieszeni na piersi. Przy każdorazowym otwieraniu etui, ekran smartfonu był wyraźnie zawilgocony. Sądziłem że już po nim i trzeba będzie porozglądać się za czymś innym, ale 2 noce na ciepłym kaloryferze dały mu drugie życie. Znowu wszystko działa jak należy, ale teraz wiem, że to nie Xperia Z i należy pamiętać o jego wrażliwości na wilgoć.

Dlatego przestrzegam szczęśliwych posiadaczy Mi3 przed podobnymi niebezpieczeństwami.

Edited by Motonick
  • Like 1
Guest zydowsky

Uważaj z tym kaloryferem. Nie powinno się trzymać w cieple baterii, bo napuchnie, a w najgorszym wypadku wycieknie (zakładam że to bezpieczna chemia i nie wybuchnie). Nie lepiej wpakować tel. do ryżu lub czegoś innego co wyciąga wilgoć w plastikowym zamknietym worku? Jak te kuleczki z odzieży.

MI3 powered By Miuipolska.pl

Edited by zydowsky
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...