Skocz do zawartości

Problem z połączeniami i internetem


marcel88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problem z połączeniami i internetem. Co jakiś czas mam komunikat brak połączenia z siecią, nikt do mnie nie może się dodzwonić (jestem poza zasięgiem, a mam cały czas 4-5 kresek), internet działa przez chwile po czym zrywa. Ponowne zalogowanie się do sieci pomaga na chwilę (tryb samolotowy on/off). Myślałem, że to problem starej karty sim plusa i playa. Wymieniłem na nowe i nadal to samo. Telefonu nie da się używać. 

Posiadam Redmi 3, wersja android 5.1.1. LMY47V, MIUI Global 8.0 (8.0.2.0 LAIMIDG). Telefon jest praktycznie nowy, dwu tygodniowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka - software od xiaomi niestety nie należy do stabilnych i jest z nim wiele problemów - szczególnie z wersjami STABLE - ot paradoks.

Jeśli chcesz się w pełni cieszyć z telefonu polecam odblokować bootloader i zainstalować system miuipolska/xiaomi.eu - jego działanie to całkiem inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo xiaomi, jak i oficjalny polski dystrybutor (ABC Data) pozwala na odblokowanie bootloadera, bez utraty praw gwarancyjnych.
Jeśli jakiś sprzedawca ma z tym problem, należałoby mu taki sprzęt zwrócić z choćby z tytułu rękojmi - telefon wariuje i nie nadaje się do użytku.

A realnie patrząc na rynek (siedzę w branży od 20 lat), to gwarancyjki od np. sprzedawczyków na allegro, należy traktować z wieeeelkim przymrużeniem oka i specjalnie wiele od nich nie wymagać. W ciągu ostatnich tygodni miałem wiele sprzętów xiaomi na serwisie po takich "gwarancyjnych" naprawach, gdzie sprzedawca po przetrzymaniu telefonu przez jakiś czas odsyłał go niby naprawionego, a problemy bez zmian. Wgranie cywilizowanego systemu (xiaomi.eu) w większości przypadków rozwiązywało problem.

Reasumując - jeśli nie jest to gwarancja od sprzedawcy z renomą (w PL poza oficjalną dystrybucją jedyny taki, jakiego znam - Technos), to osobiście zapomniałbym o jakiejkolwiek gwarancji i zainstalował xiaomi.eu - to tylko moja sugestia, a sam zdecydujesz, co zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcel88 napisał:

Telefon kupowałem od polskiego dostawcy, który udziela gwarancji. Nie stracę po odblokowaniu? 

Jest sens reklamować telefon? 

Zanim zareklamujesz to przynajmniej zainstaluj oficjalny nowszy rom np global dev. Nie musisz w tym celu odblokowywać bl i żaden sprzedawca nie może się do tego przyczepić. Po prostu romy dev w telefonach Xiaomi są nowsze, i zazwyczaj stabilniejsze od tak zwanych stable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś poprzez aplikację updater, czy z komputera MiFlashem. Jeśli tą pierwszą metodą, to ona nic nie da - aktualizacja jest instalowana w trybie podmiany plików i ustawień powiązanych ze zmienionymi plikami. 

Wgraj na czysto system Global Developer (Stable jest porażką) za pomocą MiFlash z zaznaczoną opcją flash_all - pełny format telefonu. Jak to zrobić, to na forum znajdziesz tutoriale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marcel88 napisał:

Zainstalowałem MIUI 8 Global 6.11.24 - nadal to samo... teraz w ogóle nie mogę wykonywać połączeń z drugiej karty. 

To chyba coś mu dolega, ludzie zgłaszali problemy z przechodzeniem z 2g na 3g i LTE, ale z połączeniami na tym romie raczej nie. Nie sądzę żeby odblokowanie bl i wgranie romu eu/pl coś tu zmnieniło. Jeżeli masz wszystko dobrze skonfigurowane w ustawieniach sim i możesz wykluczyć winę po stronie operatorów to chyba reklamacja. Możesz jeszcze spróbować (jeżeli tak nie robiłeś) wgrać jak radzi kolega Zexon72 Miflashem, jeżeli problem będzie nadal występował to raczej tylko  reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam smartfon Xiaomi Redmi 3 (samo 3) i mam koszmarne problemy z połączeniem internetowym, bardzo często jest zrywane, potem nie można się połączyć z siecią. Ogólnie pomimo obecności LTE prędkości są niskie rzędu 120 kb/s. 

Telefon był zakupiony na allegro, myślę że może być na nim zainstalowane syfmui, poniżej wrzucam screena w celu weryfikacji. 

 received_1579678788784636.thumb.png.8a9ba1ada7d43f934944b0c0c19fef26.png

Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Edytowane przez dusi007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...