Skocz do zawartości

Komputer nie rozpoznaje telefonu


SzymenL0K0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem. Posiadam nasze mi4 3/16 z najnowszym system Global developerski. Trochę zdjęć mi się nazbierało i chciałem niektóre przerzucić na komputer lecz po podłączeniu do komputera ( win8.1) Telefon ładuje się cały czas lecz na komputerze wyskakuje takie powiadomienie DtilzoQ.png?1 A dokładniej to na pasku wyskakuje powiadomienie, że nie rozpoznano urządzenia i jak się w nie kliknie to jest to okno.
Spróbowałem na 2 różnych USB i dwoma różnymi kablami i efekt jest taki sam więc może będzie działało na laptopie taty (win7) ale niestety tam ten sam problem.
Na forum znalazłem, żeby włączyć debugowanie usb lecz to nadal nie pomogło. (Wcześniej miałem ustawione na tylko ładowanie lecz gdy zmieniłem na możliwość przenoszenia danych to jest to co wyżej napisałem.
Wyłączyłem telefon i podłączyłem przy wyłączonym telefonie i jest to samo.

 

Edytowane przez SzymenL0K0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, SzymenL0K0 napisał:

Witam. Mam mały problem. Posiadam nasze mi4 3/16 z najnowszym system Global developerski. Trochę zdjęć mi się nazbierało i chciałem niektóre przerzucić na komputer lecz po podłączeniu do komputera ( win8.1) Telefon ładuje się cały czas lecz na komputerze wyskakuje takie powiadomienie DtilzoQ.png?1 A dokładniej to na pasku wyskakuje powiadomienie, że nie rozpoznano urządzenia i jak się w nie kliknie to jest to okno.
Spróbowałem na 2 różnych USB i dwoma różnymi kablami i efekt jest taki sam więc może będzie działało na laptopie taty (win7) ale niestety tam ten sam problem.
Na forum znalazłem, żeby włączyć debugowanie usb lecz to nadal nie pomogło. (Wcześniej miałem ustawione na tylko ładowanie lecz gdy zmieniłem na możliwość przenoszenia danych to jest to co wyżej napisałem.
Wyłączyłem telefon i podłączyłem przy wyłączonym telefonie i jest to samo.

 

Coś ze sterownikami zapewne..... Zanim sie uporasz z nimi to polecam WiFi explorer za opmoca niego szybko sobie przerzucisz dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, preston2009 napisał:

Nie mam pomysłu na twój problem, ale polecam "Web PC suite".

Na razie korzystam ze zwykłego ftp

7 godzin temu, Pietr napisał:

Na sam początek proponuję zmiany portu USB. Najlepiej na któryś z płyty głównej. Jak nie pomoże to zmiana kabla USB (ale na markowe a nie chińskie podróby). Jak dalej nie pomoże to przeczyszczenie gniazda microUSB w telefonie.

Pisałem, że korzystałem z 2 różnych portów na płycie głównej dwoma różnymi kablami (choetech i rocka) i na różnych komputerach a usb na telefonie działa ładuje i czyta pendriva i myszka też działa.

5 godzin temu, RegimeOfTerror napisał:

Jeszcze możesz spróbować przez USBdeview usunąć sterowniki wszystkie od Xiaomi z kompa i wtedy podłączyć urządzenie. 

Ściągnąłem i odinstalowałem sterowniki do mi4w a teraz podłączyłem i nadal nie rozpoznaje urządzenia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, preston2009 napisał:

Jeszcze jedno. Nie używałeś przypadkiem USB3.0?? Mój Mi4 i Mi2S nie idzie podłączyć tym standardem.

Na moim komputerze nie mam wyjść z usb 3.0 :< a na laptopie próbowałem i na 2.0 i na 3.0

MAŁA AKTUALIZACJA
Ja wcześniej telefon normalnie czytał pendrive tak teraz już nie chce czytać (Coś telefon skanował nie doczytałem aż zniknęło a pendriva po skończeniu skanowania mryga (chyba powinien świecić cały czas jak pamiętam(zbytnio na niego nie patrzę :P)) :/ ( chce jeszcze raz zainstalować aktualizacje sprawdzę czy zadziała bo oczywiście już resetowałem go :P)
Sprawdziłem czy myszka nadal działa po podłączeniu i ona normalnie działa

 

Edytowane przez SzymenL0K0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:
Wcześniej już tak robiłem, że podłączałem hub usb i do telefonu i myszkę i klawiaturę a nawet i pendriva. Teraz po podłączeniu huba sama myszka działa lecz myszka plus klawiatura już nie działają obie. Gdy sama myszka była podłączona to działa lecz po podłączeniu jeszcze pendriva myszka przestała działać.
Czy to wina softu ( przypomnę mam najnowszy deweloperski global z miui) czy może coś stało się z usb?

AKTUALIZACJA
Nie chce pisać nowego postu więc edytuje ten.
Nie wiem jak ale telefon wczoraj się zaktualizował przez noc się doładował ( bo było z 50% pod koniec dnia) i dzisiaj na uczelni w celu pokazania problemu koledze nagle telefon zauważył pendriva tak samo komputer wykrył telefon. Nie mam pojęcia co się dokładnie stało na ten efekt i co było powodem mojego problemu lecz chyba został zażegnany. Tak naprawdę problem naprawiony. (Oby nie powrócił)

NOWE
Jednak problem powrócił :/ i nadal nie wiem jak to naprawić :<

Edytowane przez SzymenL0K0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć,

mam problem z wykryciem telefonu MI4W pod Windows 10 x64

Instalowałem MI Suit - nic, drivery pobrane z: http://en.miui.com/thread-5610-1-1.html i nadal w windows mam nieznane urządzenie USB.

Dodam jeszcze bo wiadomość została przeniesiona do tego wątku...

Transfer plików działa, nie tak jak u autora wątku. Problem jest z wykryciem urządzania przez Android Studio w Menadżerze Urządzeń widnieje jako USB Device i żadne sterowniki jakie wykopałem z tego forum jak i z oficjalnego xiaomi nie działają pod Win10. Jeśli ktoś posiada sterowniki do tego modelu będę wdzięczny za link.

Edytowane przez seven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wiem że było takich tematów ale nie pomaga. Więc od jakiegoś czasu nie widzi mojego telefonu xiaomi Mi4 podłączonego do PC. Robiłem podanie pliku usb.confing ale jest problem zmiana nazwy wywala nie go nic nie robi a teraz pokazalo się to co na zdjęciu po każdorazowowej zmianie i reseci plik powraca może ma ktoś na to jakiś sposób programy do zmiany to root browser 

Screenshot_2017-10-31-16-17-47-109_com.jrummyapps.rootbrowser.classic.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...