Skocz do zawartości
  • 1

Xiaomi Mi5 czy Mi5s


ikceduch

Pytanie

Cześć, od niedawna zastanawiam się nad zakupem nowego telefonu. Już właściwie byłem zdecydowany na Mi5 ale zanim podjąłem decyzję to pojawił się model Mi5s. W pierwszym zachwycie powiedziałem że to jest to ale cena była trochę wyższa niż Mi5 oraz jedna rzecz której nie ma Mi5S - czyli optyczna stabilizacja obrazu i podobno zdjęcia czy filmy nie są tak zachwycające jak by się mogło wydawać. W tej chwili oba telefony można kupić właściwie w identycznej cenie i znowu mam dylemat co wybrać.

Tak z moich obserwacji na + dla Mi5:

- jest lżejszy i cieńszy (minimalnie mniejszy)

- ma optyczną stabilizację obrazu

- ma podczerwień (w sumie bajer ale jest)

 

Na + dla Mi5s

- bardziej pojemna bateria

- lepszy aparat fotograficzny (chodzi o samą optykę/sensor ale nie ma stabilizacji optycznej więc nie wiem czy zdjęcia będą lepsze czy gorsze niż w MI5)

- solidniej wykonany (nie jest tak "delikatny" jak Mi5, niektórzy piszą że Mi5 jest z cienkiego aluminium)

- lepszy procesor i co za tym idzie wydajność

- lepszy czytnik linii papilarnych (przynajmniej nowszy. Bo czy lepszy to się okaże jak już dłużej osób z niego zacznie korzystać)

Może ktoś z użytkowników miał już okazję korzystać/testować/trzymać w ręku oba te modele i może podzielić się Swoją subiektywną opinią. Inne osoby które nie miały jeszcze możliwości porównania tych telefonów albo mają tylko jeden z nich również zapraszam do podzielenia się swoją opinią/radą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam oba te modele i mogę potwierdzić że mi5s przez to że jest cały z aluminium to dostał trochę na wadze i lepiej leży w dłoni a także pewniej się go trzyma bez etui.

Czytnik linii lepiej funkcjonuje że względu na większą powierzchnię, łatwiej i szybciej łapie palucha. Ale denerwuje mnie fakt jako pół rocznego użytkownika zwykłej piątki że nie jest to przycisk fizyczny, za każdym razem walczę z tą szybą z przyzwyczajenia :D

Lepsza Płynność jest od razu zauważalna aczkolwiek może czas na format mojej piątki i pewnie różnica będzie znikoma ^^

Co do aparatu to powiem szczerze że jeszcze muszę napstrykać różnych zdjęć żeby coś stwierdzić bo na razie to leje w moich okolicach od tygodnia i ciężko zrobić jakieś sensowne zdjęcie widoku/natury/przyrody.

Bateria na China Stable prawie na tym samym poziomie co w piątce, ale teraz na xiaomi.eu jest znaczna poprawa :)

Postaram się podzielić za kilka dni zdjęciami :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za informacje :) Już myślałem że nikt się nie odezwie. A wydawało by się że w obecnej sytuacji gdzie oba telefony można kupić właściwie za te same pieniądze to jest to dylemat dużej części osób chcących kupić Mi5. 

Już jest wersja xiaomi.eu na Mi5s? Działają automatyczne aktualizacje? (w sensie jest już wersja global eu taka jak na Mi5 ). Będziesz zamieniał na Mi5s czy zostaniesz przy Mi5 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dzięki za informacje  Już myślałem że nikt się nie odezwie. A wydawało by się że w obecnej sytuacji gdzie oba telefony można kupić właściwie za te same pieniądze to jest to dylemat dużej części osób chcących kupić Mi5. 
Już jest wersja xiaomi.eu na Mi5s? Działają automatyczne aktualizacje? (w sensie jest już wersja global eu taka jak na Mi5 ). Będziesz zamieniał na Mi5s czy zostaniesz przy Mi5 ?

Jest na miuipolska.pl xiaomi.eu na Mi5S a także TWRP, ale to jest rom bez OTA. Globala jeszcze nie ma. Chyba zostanę przy Mi5 :>

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Udało mi się znaleźć w Warszawie sprzedawcę który miał na stanie mi5 i mi5s. Po "pomacaniu" obu telefonów zdecydowałem się na Mi5. Ciężko uzasadnić ten wybór bo Mi5s jest świetnie wykonany, wydajniejszy itp. Mi jednak jakoś lepiej w dłoni leżał Mi5 i wizualnie tył telefonu bardziej mi się podoba w MI5 (średni argument bo i tak pokrowiec kupiłem :) ) Mi5s który miałem możliwość miał też spory luz (w porównaniu do Mi5) w przycisku Power. Ciekawe czy to ten konkretny model tylko czy one wszystkie mają taki dziwny "skok" 

Teraz walczę z odblokowaniem bootloadera i będę instalował MIUI 8 jednak pierwsze wrażenia z telefonem i systemem bardzo pozytywne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

stoję przed sporym problemem w wyborze, pomiędzy MI5 PRO (4/128) a MI5S (4/128). I teraz mam pytanie, dla posiadaczy obu smartphonów, czy to prawda, że w MI5S nie ma diody powiadomień LED? Czy większa bateria w MI5S to będzie zdecydowanie lepszy wybór? Czy może lepszy aparat w MI5?

I jeszcze pytanie, jakie macie doświadczenia z czytnikiem linii papilarnych w tych telefonach? Istnieje możliwość logowania się do różnych aplikacji poprzez odcisk palca (facebook, twitter, etc.), lub blokowanie dostępu do aplikacji (sms, mail) za pomocą odcisku palca?

Edytowane przez andree86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć, 

z tego co wiem to mi5s nie ma diody podczerwieni (służy min do sterowania telewizorami, dekoderami, itp :) ) Taki bajer ale się czasami przydaje. Co do diody powiadomień to niech się wypowie ktoś kto ma ale jak rozważałem zakup tego telefonu to kojarzę że miał. Co do baterii to jadę na dwóch kartach sim, sporo rozmawiam przez telefon, do tego słuchawka bezprzewodowa na bluetooth, włączony czujnik sieci Wi-fi, trochę internetu i dzień kończę (tak 19.00 - 20.00) na 15-30% baterii. W weekend gdzie mniej dużo rozmawiam a więcej np internet to dwa dni jest prawie w stanie przeleżeć. Jak dla mnie to bardzo dobre osiągi. Piszę oczywiście o Mi5. 

Odcisk palca testowałem przy logowaniu do aplikacji mobilnej banku i się dało to zrobić tyle że to aplikacja taką możliwość dawała. Co do fb czy gmaila to na szybko szukałem i nie znalazłem ustawień systemowych które by na to pozwalały. Może da się to zrobić przez jakiś program zewnętrzny. Sam skaner linii papilarnych działa ok.

Ps. To Mi5s ma gorszy aparat niż Mi5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Stoję przed podobnym wyborem. Chcę zamienić mi4 na mi5 3/64 albo mi5s 3/64. Czy warto dorzucić 200zł i kupić mi5s? Nie używam telefonu do jakiś bardzo wymagających rzeczy i w sumie zastanawia mnie głównie jakość zdjęć oraz jak długo trzyma bateria. Czy ktoś może stał przed podobną decyzją i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja od 2tygodni młóciłam internet szukając wszelkich informacji które pomogą mi wybrać pomiędzy mi5, mi5s, oneplus3t, zte axon7, galaxy s7.

Po obejrzeniu wielu recenzji, filimików porównawczych, filmów nagranych z kilku kamer jednocześnie, zdjęć jakie robią w tych samych warunkach.. a także youtubów włącznie z prześledzeniem komentarzy i opinii na temat zalet i wad tych telefonów, biorąc pod uwagę przede wszystkim aparat ale też prędkość, baterię i cenę - wybrałam mi5 3/64 ! :) i już na niego czekam ;p

Daj znać co Ty wybrałeś!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja od 2tygodni młóciłam internet szukając wszelkich informacji które pomogą mi wybrać pomiędzy mi5, mi5s, oneplus3t, zte axon7, galaxy s7.
Po obejrzeniu wielu recenzji, filimików porównawczych, filmów nagranych z kilku kamer jednocześnie, zdjęć jakie robią w tych samych warunkach.. a także youtubów włącznie z prześledzeniem komentarzy i opinii na temat zalet i wad tych telefonów, biorąc pod uwagę przede wszystkim aparat ale też prędkość, baterię i cenę - wybrałam mi5 3/64 ! i już na niego czekam ;p
Daj znać co Ty wybrałeś!

Dokładnie tak jak moja żona. Wybrała dokładnie to samo.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja się od jutra też przesiadam z Galaxy S7 na Mi 5 Pro, mam nadzieje że nim tak szybko się nie znudze jak S7, niby fajny, dużo bajerów ale jednak cały czas mnie ciągnęło do MIUI i właśnie Xiaomi, zastanawiałem się również nad 5s jednak tak samo patrzyłem, czytałem, oglądałem i mimo wszystko nadal cały czas mnie ciągneło do Mi5, a że udało się nabyć Mi5 Pro czarnego to jeszcze lepiej. No cóż, zobaczymy cóż to za telefony te Xiaomi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A ja się od jutra też przesiadam z Galaxy S7 na Mi 5 Pro, mam nadzieje że nim tak szybko się nie znudze jak S7, niby fajny, dużo bajerów ale jednak cały czas mnie ciągnęło do MIUI i właśnie Xiaomi, zastanawiałem się również nad 5s jednak tak samo patrzyłem, czytałem, oglądałem i mimo wszystko nadal cały czas mnie ciągneło do Mi5, a że udało się nabyć Mi5 Pro czarnego to jeszcze lepiej. No cóż, zobaczymy cóż to za telefony te Xiaomi


I jak wrażenia po przesiadce z s7 jeśli mogę spytać?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 27.04.2017 o 16:58, tyborek25 napisał:

A ja się od jutra też przesiadam z Galaxy S7 na Mi 5 Pro, mam nadzieje że nim tak szybko się nie znudze jak S7, niby fajny, dużo bajerów ale jednak cały czas mnie ciągnęło do MIUI i właśnie Xiaomi, zastanawiałem się również nad 5s jednak tak samo patrzyłem, czytałem, oglądałem i mimo wszystko nadal cały czas mnie ciągneło do Mi5, a że udało się nabyć Mi5 Pro czarnego to jeszcze lepiej. No cóż, zobaczymy cóż to za telefony te Xiaomi :D

WItam. Tyborek25 mam do ciebie pytanie a mianowicie skąd zakupiłeś mi5 pro? Ja niedawno zalałem mojego MI5 i juz z niego nic nie będzie i myślałem na modelem pro tylko że na IBG go nie ma.

tyborek25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...