Skocz do zawartości

Zamierzam kupić


Madoulet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowy na stronie :) Zamierzam kupić Xiaomi redmi note 3 pro 2/16. Jeżeli chodzi o sam model jestem już chyba zdecydowany, choć jeżeli macie jakieś lepsze propozycje jestem otwarty :D Piszę jednak w innej sprawie. Otóż jak mówiłem zamierzam kupić note 3 pro, lecz wiem, że teraz wychodzi jeszcze prawie niedostępna w Polsce czwórka. I teraz pytanie:

1) Czy jest to dobry moment na kupno note 3 pro? Czy może lepiej poczekać jeszcze jakiś czas aż nowy model wejdzie na dobre na polski rynek i wtedy zakupić trójkę? Czy ona w ogóle jeszcze może stanieć w czasie najbliższych dwóch miesięcy może? Ktoś się orientuje? ;)

2) Planuję zakup na Allegro przez "Pl-GSM-Pl". Przekonało mnie głównie dostawa z polski, dobry soft i atrakcyjna cena :D Jednak pytanie do was mam takie, czy ktoś stamtąd kupował? Na Allegro 99,8% recenzji pozytywnych, ale pragnę zapytać się jeszcze was kochani ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dużo wody upłynie zanim xiaomi oficjalnie zawita do Polski. A moment na kupno wariantu 2/16GB jest idealny. Kupując bezpośrednio w chińskim sklepie na Ali zapłaciłem w przeliczeniu 550zl (udało się bez VAT). Zważywszy na kurs $ cena bez VAT to niewiele ponad 520zl

Tapnięte z RN3Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź! :D Ja jednak nie decyduje się na zakup z Ali nie jestem obcykany w tym wszystkim i boję się trochę :) W każdym razie już wiem żeby nie czekać nie wiadomo ile na lepszą dostępność 4. Teraz pozostaje mi czekać na info o sklepie, z którego zamierzam zamawiać 8-) Jeszcze raz dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliexpress najbardziej opłacalny. Polecam sklep goldway. Dałem 600zł ze specjalną dostawą którą na 99,9% omija vat :) 

A czego się boisz? Zamawiasz jak na allegro, płacisz kartą albo przelewy24, tylko czeka się 9-11dni (zależy jaki sposób dostawy weżniesz)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliexpress najbardziej opłacalny. Polecam sklep goldway. Dałem 600zł ze specjalną dostawą którą na 99,9% omija vat  

A czego się boisz? Zamawiasz jak na allegro, płacisz kartą albo przelewy24, tylko czeka się 9-11dni (zależy jaki sposób dostawy weżniesz)

 

Co to znaczy, że omija Vat na 99.9%? Paczka spada jak meteoryt z nieba, prosto pod adres?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulig007

Sklep goldway oferuję 3 sposoby dostawy. Zwykła darmowa, pocztą, zdarzają się przypadki naliczenia vatu. Druga seller's shipping method kosztuje ale nie słyszałem żeby komuś doliczyli vat i mi szło 9 dni roboczych, więc szybko i kurier DHL to nas nie interesuje bo drogo i pewny vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adrx Wiesz co jednak mnie to nie przekonuje :D Za dużo kombinowania z tym podatkiem wolę dopłacić te 200 zł i mieć dostawę z Polski i bez podatku na 100% :) Choć niewątpliwie masz rację ;) Co do Pl-GSM-Pl nikt nic nie wie? :? Czytałem poradnik gdzie kupować na tej stronie i wszystko wychodzi na + dla tego sklepu p, ale pytam też was znawców ^^ Jeszcze jedno pytanko mi się narodziło w głowie, więc zapytam. Co do telefonów Xiaomi (a zwłaszcza redmi note 3 pro) jak solidne są? Czytałem o pękających wyświetlaczach i trochę mnie to nastraszyło. Z drugiej strony takie same informacje można znaleźć na temat Samsungów, Apple itd. Więc pytam was drodzy użytkownicy jak to wygląda (tylko obiektywnie, a nie przez pryzmat bycia fanem chińskiej marki ;)) Jak długo trzymają wam te telefony, nie psują się? :) Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wcześniej byłem fanboyem samsunga, a po przejściu  na xiaomi jakoś wszystko lepiej działa, miui > touchwiz, lepszy stosunek cena/jakość (za 800zl w samsungu dostaniesz 1.5 gb ram a w xiaomi dostałem 3 :) ) polecam zakup wersji 3/32 bo 2/16 może ci ramu brakować (mi na 3/32 czasem 500mb zostaje xD) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kulig007 napisał:

Co to znaczy, że omija Vat na 99.9%? Paczka spada jak meteoryt z nieba, prosto pod adres?

VATu nie omija ale gwarantuje w 100%, że zamawiający go nie zapłaci. Paczka przechodzi odprawę celną w jednym z państw UE, a jej koszty bierze na siebie Goldway. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kapiS napisał:

Sam wcześniej byłem fanboyem samsunga, a po przejściu  na xiaomi jakoś wszystko lepiej działa, miui > touchwiz, lepszy stosunek cena/jakość (za 800zl w samsungu dostaniesz 1.5 gb ram a w xiaomi dostałem 3 :) ) polecam zakup wersji 3/32 bo 2/16 może ci ramu brakować (mi na 3/32 czasem 500mb zostaje xD) 

Nie zamierzam grać w żadne wymagające gry, ani korzystać z wielu otwartych aplikacji równocześnie ;) 2gb w pełni mi wystarczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas waham się między zakupem na IBG, Aliexpress i nad zakupem krajowym. W Ali przekonuje mnie cena, szczególnie jeżeli mówicie że wybierając seller's shipping method nie będę musiał płacić VATu. Natomiast jak jest później z gwarancją na Ali pewnie robią jakieś problemy i telefon trzeba wysyłać do Chin tak? I powiedzcie mi jeszcze, u Goldwaya przy kolorze białym i złotym napisane jest China version a przy kolorze szarym który jest troche droższy International version - czyli to znaczy, że przy kolorach biały i złoty nie będzie j. polskiego i będzie trzeba coś grzebać przy oprogramowaniu tzn. usuwać chińskie smieci czy coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę polecam kupowanie na Aliexpress u Goldiego. Można wybrać aukcję "support OTA Global ROM" czy jakoś tak :) i nie trzeba ładować żadnych śmieci. Seller's shipping method to rzeczywiście gwarancja braku VAT - ja czekałam 8 dni roboczych, bajka, biorąc pod uwagę, że telefon idzie z Chin. 

Śmieci na pewno bym zauważyła a fanbojem nie jestem, bo Xiaomi to moje pierwsze zetknięcie z Androidem po 6 latach używania sprzętu Apple. Za dosłownie ułamek kwoty otrzymuje się porządny sprzęt który w komforcie użytkowania jak dla mnie różni się tylko jakością aparatu, tu niestety różnica jest spora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz, ze na tej aukcji jest jak byk GLOBAL, ale przy wyborze koloru napisane CHINA DEV, nie wiadomo jak to jest. Nie chce sie bawic we wgrywanie globala, bo sie na tym nie znam, nie chce tez nakladki MIUI Polska bo nie widzi mi sie co tydzien aktualizacja telefonu, takze chcialbym globala, zeby tak naprawde moc korzystac z telefonu, ale nie bawic sie w jakies mniej lub bardziej skomplikowane rzeczy.

https://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Prime-32GB-ROM-Official-Global-Firmware-Mobile-Phone-Snapdragon-650/32672119908.html?spm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, widzę. Możliwości są dwie, albo Goldway wgrał zły obrazek aktualizując aukcję, albo rzeczywiście na razie nie ma srebrnych z Globalem. Najlepszą opcją jest po prostu zapytać. Masz już konto na Ali? Jeśli nie, to jak chcesz, mogę ja do niego skrobnąć o co z tą aukcją chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza wersja to global dev. Widać to po choćby wpadce z ostatnim 6.9.9 który z miui polska był usuwany bo uwalał telefony. Za to wersja global dev była dobra. Zresztą aktualizacji co tydzień nie musi się robić. Wersja stable też tak na prawdę nie jest stable. Mój kupiłem w PL na romie stable miui 7 i miałem problem z czujnikiem światła. Tel w pełnym słońcu dochodził do max 10 tys lux a później łapał bug i pokazywał 350 lux a ekran się przyciemniał. dopiero miui 8 załatwiło sprawę. Teraz mam 6.9.9 i polecam. Bateria chyba na plus, wszystko działa. Obecnie mam 55% baterii po dniu bez ładowarki i 5 godz sot.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz, ze na tej aukcji jest jak byk GLOBAL, ale przy wyborze koloru napisane CHINA DEV, nie wiadomo jak to jest. Nie chce sie bawic we wgrywanie globala, bo sie na tym nie znam, nie chce tez nakladki MIUI Polska bo nie widzi mi sie co tydzien aktualizacja telefonu, takze chcialbym globala, zeby tak naprawde moc korzystac z telefonu, ale nie bawic sie w jakies mniej lub bardziej skomplikowane rzeczy.

https://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Prime-32GB-ROM-Official-Global-Firmware-Mobile-Phone-Snapdragon-650/32672119908.html?spm

Wgranie oficjalnego romu przez miflash to jest minimum jakie powinien potrafić użytkownik Xiaomi. Wgrywanie custom romu jak miui polska może byc trudne, ale miflash jest banalne

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...