zwierze

Xiaomi Redmi Note 3 Pro nie włącza się

Recommended Posts

Witam

Jak w temacie. 3 telefony zamówione od goldway. 1 się włączył  2 nie. Po podłączeniu do ładowarki czerwona dioda miga ale po pewnym czasie ładowania przestaje. Różne ładowarki i kable były próbowane. Technicy goldway napisali aby spróbować podłączyć ładowarkę  5v-10v out put. Byłem w serwisie telefonów. Gość mówi że może podłączyć ile chce ale boi się że spalimy telefon... Proponuje aby go otworzyć i pobudziić baterię do działania ale podając napięcie bezpośrednio na nią. Miał ktoś taką sytuację? Proszę o pomoc. pozdrawiam

Miałem podobny przypadek, ale z Redmi3. Też nie włączał się, ładowanie nie za bardzo chciało zastartować i już miałem go rozbierać... Ale z ciekawości "strzeliłem" vol - i power... i niespodzianka - wszedł w fastboot. Okazało się, że telefon miał problem softwarowy - reinstalacja systemu i wstał :)

1 godzinę temu, zwierze napisał:

Dioda świeci mruga na czerwono. Jeden telefon został otwarty w serwisie i nic nie pomaga... :/

Czyli tryb edl działa, spróbuj przez miflash przed edl mode wgrać np. oficjalny global

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html przeczytaj uważnie instrukcje i zainstaluj rom jakiś oficjalny

• Like 1

Wgrało się wszytko ładnie i nic. Dalej te same objawy.

Cytuje techników goldway:

just need to be activated. Please try another charger and cable, which charger can provide higher votage 5v-10v out put.

Czy ktoś może mi potwierdzić czy taka metoda jest bezpieczna? NIe jest to za wysokie napięcie?

PS. Jeden wstał:) Po trzymaniu przycisku power przez bardzo długi czas:)

PS 2. Drugi też wstał. Chyba faktycznie softy wyleciały.

Pozdrawiam

Edited by zwierze

Witam,

to jeszcze i ja dorzucę swoje dzisiejsze doświadczenia do tego tematu.

W nocy rozładowała mi się kompletnie bateria w telefonie. Podłączyłem więc do ładowarki i tylko mrugnięcie czerwonej diody ładującej i dalej nic... 

W międzyczasie próbowałem tego co powyżej rekomendowaliście itd vol- wraz z power.. nic się nie dzieje a palce odpadają po 10 minutach trzymania.

Spróbowałem więc ładowania o większym napięciu. Podłączyłem ładowarkę z laptopa lenovo yoga 3 pro, bo akurat ma odłączany kabel USB: INPUT: 100-240V- 1,4A, 50-60Hz, OUTPUT:20V-2A or 5,2V-2A.

Po podłączeniu telefon odrazu się włączył! 

Naładował się do 50% odłączyłem ładowarkę włączyłem i działa.

Wydaje mi się, że jest jakiś problem z zasilaniem jak bateria zostanie rozładowana kompletnie na 0%. Rekomenduje więc częstsze profilaktyczne doładowywanie telefonu. 

Może komuś i taka informacja się przyda.

Pozdrawiam,

wally 

• Like 1

Witam, mam ten sam problem co w tytule. W zeszłe wakacje chcialem chyba wyciszyc telefon czy cos takiego, kiedy rozwinalem gorny pasek telefon sie wylaczyl i pozniej juz, ani razu nie wstal. Probowalem go ladowac to mrygala czerwona dioda, zostawilem go wiec na noc z nadzieja, ze wstanie. Nic, a nic nawet dioda juz nie mrugala. Gadalem z paroma osobami, uznali, ze plyta głowna sie spalila. Dzisiaj, kiedy postanowilem go sprzedac na czesci, podlaczylem do ladowarki i znowu dioda mruga w dosc szybkim tempie, ale komputer nie wykrywa telefonu, a power + jaka kolwiek kombinacja nie dziala. Ktos cos doradzi?

Witam, mam spory problem z moim Redmi Note 3 Pro a dokładniej z baterią. Mianowicie telefon się nie uruchamia (podziałał ostatnio 2 tygodnie a teraz padł na amen). Po rozebraniu telefonu i wyjęciu baterii telefon da się włączyć (tzn. po podpięciu go do zasilania pokazuje się ikonka ładującej się baterii, której oczywiście niema ;)), natomiast przy podpiętej baterii telefon nie reaguje na włączanie, a przy podpięciu do prądu dioda ładowania miga w identycznych odstępach, raz krótko i raz dłużej, jakby dawała sygnał (coś jak bios). Zamówiłem nową baterię na aliexpress jednak zanim dojdzie minie 2-3 tygodnie. Ktoś z was miał może taki przypadek ? Głównie interesuje mnie to czy jest to wina baterii, bo jeśli wina leży po stronie telefonu (czyt. wpięciu od baterii) to czy da się go jakoś odratować ?

Edited by Przemson

Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.

WItam

Dziś tel syna prawdopodobnie rozładował się do zera. Przyniósł mi i powiedział że się nie ładuje, po podłączeniu do oryginalnej ładowarki nic sie nie dzieje, do PC też brak reakcji ale się nagrzewa telefon i kabel, po podłączeniu do ładowarki samochodowej tak jak by się wyłącza (ładowarka), gaśnie dioda na ładowarce.

Żadna kombinacja przycisków nie działa. 

Co to może być ? 

Do wymiany port usb czy może baterie trzeba pobudzić jakoś ?

Spróbuj kupić kabel Deep flasha. Na YouTube znajdziesz poradnik jak wskrzesić telefon w stan adb. Ewentualnie na Linuxie trzeba ratować sytuację.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.