Skocz do zawartości

Cofanie się do androida 4.4.4 kitkat - HOWTO


piratez

Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś się przyda. Miałem dosyć losowych restartów więc zostałem zmuszony do downgradeu do kitkata (MM ma buga który powoduje losowe restarty w idle'u). Oczywiście nie ponoszę odpowiedzialności za zbrickowany sprzęt. Wzorowałem się na tym -> http://en.miui.com/thread-218609-1-1.html

1. Ustawiamy środowisko ADB - http://en.miui.com/thread-135660-1-1.html

2. Ściągamy global  7.1.2.0  fastboot - http://en.miui.com/thread-242153-1-1.html

3. Ściągamy edytowane skrypciki które stworzą nam drugą partycję /system - https://drive.google.com/file/d/0B2UMSvqNe0deZUtJOXF3SXFmdkk/view?pref=2&pli=1

4. Rozpakowujemy rom z pkt.2, rozpakowujemy skrypciki z pkt.3. Kopiujemy rozpakowane skrypciki do katalogu z rozpakowanym romem -> podmieniami pliki (jeśli robimy to w windowsie to jest przykaz aby rozpakowane pliki były w katalogu C:\ )

5. Wchodzimy telefonem do fastboot (przy wyłączonym telefonie przyciskamy vol down + power) + podłączamy kabel usb do telefonu i kompa

6. Odpalamy skrypcik: flash_all.bat (i tylko ten!, no chyba że robimy to pod linuxem/mac to wtedy flash_all.sh)

Czekam aż wgra się rom i zostaną przywrócone dwie partycję system Dodam, że usuwane są wszystkie pliki - łącznie z plikami z pamięci telefonu.

Po tym zabiegu możemy wgrać romy z kitkatem które nie scalały partycji system (wszystko przed 5.12.17).

 

Mam takie pytanko: jak wgrać teraz dodatki MiuiPolska? normalnie można zainstalować TWRP ?

edit: odpowiem sobie sam: tak można - TWRP instalujemy przez fasboot

 

Edytowane przez piratez
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, chyba trochę mylny masz obraz sytuacji. Wersję MIUI na KitKat łączącą partycję masz TYLKO jedną (5.12.17), każda wcześniejsza miała te partycje rozbite (dual boot). I jeśli chodzi o ROM na KitKat, to dla mnie numerem jeden jest wydanie 5.11.5.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scalenie partycji jest tylko po to, żeby fizycznie było miejsce w pamięci dla całego ROM, które z reguły po update bazy Androida rosną w rozmiar. Dlatego nie ma możliwości postawić MIUI na Marshmallow nie mając scalonych partycji systemowych.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomasz Petrycki napisał:

Dzisiaj zainstalowałem 5.11.5 przez TWRP na pojedynczej partycji z 5.12.17 i wszystko pięknie chodzi. Żadnych przygód. Nuda;) Acid straszył a tutaj taki zaskok...

Powiadasz, że tak po prostu wgrałeś jeszcze starszą wersję i wszystko działa? Jeśli to prawda to jeszcze nie będę pozbywać się mojego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, obey napisał:

Powiadasz, że tak po prostu wgrałeś jeszcze starszą wersję i wszystko działa? Jeśli to prawda to jeszcze nie będę pozbywać się mojego telefonu.

Najprawdziwsza prawda. Przez kilka tygodni eksperymentowałem z MIUI 8, potem wróciłem do 5.12.17 przez TWRP. Po jakimś czasie trafiłem na post, że można po prostu instalować 5.11.5 lub cokolwiek. Zrołbiłelm pełną kopię przez TWRP na pendrive. Strachu nie było. Nawet wyczyściłem telefon do dna, system itd. Wtedy TWRP wizi tylko swoje kopie na pendrivie. Odtworzyłem 5.12.17, zainstalowałem 5.11.5, zrobiłem dokładne zyszczenie i odpaliłem telefon. Bardzo szybko się uruchomił. Przywróciłem ustawienia z chmury i do dzisiaj wszystko gra. Nie dostrzegłem na razie żadnych niepokojących objawów. Zresztą kopia w TWRP daje spokój, ze zawsze można ją odtworzyć.

8 minut temu, kulig007 napisał:

 

Już kiedyś jakiś użytkownik (albo dwóch) pisał, że spokojnie da się wrócić do KitKat.

Właśnie ten post mnie zainspirował.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już mam ochotę przejść i wypróbować stary, polecany 5.11.5

Teraz do miui 8 dwie rzeczy mnie zniechęcają: 

1. Potrafi bez powodu zejść kilkadziesiąt procent baterii w nocy. 

2. Czasem nie dochodzą smsy i nie da się ich wysłać (myślałem, że to wina zewnętrznej aplikacji do smsów ale na tej od miui jest to samo). Przy wysyłaniu po jakimś czasie pojawia się błąd. 

Na oba problemy pomaga tylko i wyłącznie restart systemu. 

@Redmi2

Jak używasz prawie non stop telefonu (wygląda na końcowe stadium uzależnienia ;)) i każdej nocy ładujesz to nie dziwię się, że nie widzisz u siebie problemu z baterią.

Zostawiaj telefon na noc bez ładowarki to wtedy zobaczysz jak to jest, jak któregoś pięknego poranka weźmiesz do rąk Twój ukochany Xiaomi a ten będzie wyłączony i całkiem rozładowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...