Skocz do zawartości

Szybkie wyczerpywanie baterii i grzejący się telefon


qereidid

Rekomendowane odpowiedzi

Z Redmi 2 korzytsam już prawie od roku jednak wczoraj pojawił się dziwny problem.

Od wczorajszego wieczoru telefon zaczął się wyraznie mocniej grzać oraz bardzo szybko rozładowywać baterię. Używam go dokładnie w taki sam sposób jak wcześniej. Nie instalowałem również nic nowego. Standardowo będąc w domu mam włączone na nim wifi. Dziś rano ok 9:00 odłączyłem go od ładowarki i w tym momencie bateria wskazuje 28%. Telefon jest dość ciepły mimo, że leży nieużywany.

Czy macie jakieś sugestie co mogło się stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc mam ten sam problem.

Redmi 2 posiadam od 4 miesiecy, a od 2 tygodni bez przerwy problemy z szybkim rozładowywaniem i grzejącym się telefonem - grzeje sie tuż pod aparatem, czyli chyba procesor?

Podczas ładowania sie nie grzeje, a jak go tylko odłacze od ładowarki to od razu zaczyna sie grać i bateria spada bardzo szybko, czesto nawet jak jest na full naładowana to w ciągu 2godzin spada do 0.

Dodam jeszcze ze nie posiadam obecnie orginalnej ładowarki i ładuje go głównie przez kabel usb gdy korzystam z komputera.

równiez nic nowego nie instalowałem a z telefonu to w ogóle korzystam sporadycznie, głownie do rozmów i przeszukiwania sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2016 o 18:12, Szymk0 napisał:

Cześc mam ten sam problem.

Redmi 2 posiadam od 4 miesiecy, a od 2 tygodni bez przerwy problemy z szybkim rozładowywaniem i grzejącym się telefonem - grzeje sie tuż pod aparatem, czyli chyba procesor?

Podczas ładowania sie nie grzeje, a jak go tylko odłacze od ładowarki to od razu zaczyna sie grać i bateria spada bardzo szybko, czesto nawet jak jest na full naładowana to w ciągu 2godzin spada do 0.

Dodam jeszcze ze nie posiadam obecnie orginalnej ładowarki i ładuje go głównie przez kabel usb gdy korzystam z komputera.

równiez nic nowego nie instalowałem a z telefonu to w ogóle korzystam sporadycznie, głownie do rozmów i przeszukiwania sieci.

Po aktualizacji do 6.8.26 występował ten sam problem na moim Redmi 2.Po odłączeniu ładowarki temperatura bardzo szybko rosła a bateria nikła w oczach.Po kilku dniach znalazłem (chyba) problem. W czasie występowania tego problemu pokazuje się ikona GPS-u,wyłączenie go powoduje powrót do normalności.Kiedy tel. ostygnie włączam GPS i wszystk jest ok. Dlaczego tak się dzieje, tego nie wiem 

Od kilku dni problem nie występuje

Edytowane przez rogus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem na R2 813 o ile pamiętam Miui7.2 jakiś ostatni rom z Miui7 i androidzie 4.4 xiaomi.eu. Ale ten problem wcześniej nie występował, pojawił się nagle (usługi googla, sklep non stop szukały lokalizacji po gps). Zainstalowałem ostatni stable Miui 8 z androidem 5.1 i jest ok (przynajmniej z nadmiernym nagrzewaniem).

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R2 811 Miui 8 android 4.4.4.

Sam go nie aktualizowałem, przynajmniej świadomie. Teraz testuję bez powrotu do kopii zapasowej gdzie mam różne aplikacje. Będę je ściągał pojedynczo i zobaczę czy to jest wina np. google?

Dziś miałem nawet problem z włączeniem danych. Wyczyściłem telefon i wgrałem ostatnią aktualizację.

Edit:

Po zrobionych testach mogę śmiało powiedzieć, że na:

 

RedMi 2 HM2014811 2GB

  • Miui 8.1 by xiaomi.eu
  • MIUI 6.9.15
  • Android 5.1.1
  • Rozmiar 529MB
  • ROM HM2XWCPro

Telefon śmiga, że hej. Nie ma problemu z powolną pracą, grzaniem się czy GPS-em. Jedyną wadą którą zauważyłem, to problem z wybraniem dzwonków wiadomości sms i powiadomień. Ustawia je jakoś losowo.

Edytowane przez paja11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...