Skocz do zawartości

Wersja stabilna Xiaomi.eu 7.5.7 - dyskusja


Gorz

Rekomendowane odpowiedzi

Albo coś słabo szukam albo po prostu nie ma - jest gdzieś wątek z dyskusją na temat stabilnych aktualizacji romów xiaomi.eu na MI5? 

Zanim zaktualizuję dobrze byłoby wiedzieć co w trawie piszczy i jak działa.

Jest najnowszy stable xiaomi.eu_multi_MI5_V7.5.7.0.MAACNDE_v7-6.0.zip na pewno ktoś testował i podzieli się wrażeniami szczególnie jeżeli chodzi o bugi. Interesuje mnie czy  nadal występuje problem z sensorem zbliżeniowym przy dłuższych rozmowach (ekran po odsunięciu słuchawki od ucha nie rozjaśnia się samoczynnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z tej edycji już miesiąc, bugów z czujnikiem zbliżeniowym nie zaobserwowałem. Kilka razy miałem sytuację że nie mogłem się rozłączyć po dłuższej rozmowie, dziwne.

Bateria w połączeniu z greenify "trzyma" zacnie, ok 5 h SOT w 36-42 h od odłączenia. Ostatnie 2 dni miałem problem z siecią, działała bardzo wolno, ale to chyba wina po stronie Orange, bo po wifi transfery były szybkie. Ale i tak profilaktycznie zrobiłem wipe cache i dalvik. Choć nie wiem po co... chyba z ciekawości. Obecnie jest ok. Nie mam zastrzeżeń.

Wytapatalkowane z Mi 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2016 o 16:03, Gorz napisał:

Interesuje mnie czy  nadal występuje problem z sensorem zbliżeniowym przy dłuższych rozmowach (ekran po odsunięciu słuchawki od ucha nie rozjaśnia się samoczynnie).

Tak, u mnie występuje, ale po dłuższych rozmowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym sensorem zbliżeniowym zgłosiłem na miui global w kwietniu coś będzie, potwierdziło sporo użytkowników lecz bug nadal występuje. No nic kiedyś się doczekam usunięcia. Na razie to jedyny poważniejszy problem który mi dokucza w miui cieżko się rozłączyć po dłuższych rozmowach.

w takim razie chyba nie warto się przesiadać z 7.5.6.0 z której poza ww. problemem jestem zadowolony.

Edytowane przez Gorz
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marti701 napisał:

Na oficjalnym globalu 7.5.2.0 Stable nie ma tego problemu.

Wysłane z mojego MI 5

Problem z urządzeniami Xiaomi lub romami MIUI (?) jest jak zwróciło uwagę już kilku użytkowników jest taki że na każdym urządzeniu zachowują się odrobinę inaczej. Bug z sensorem zbliżeniowym polegający na niewybudzaniu ekranu po zakończeniu dłuższych rozmów potwierdziło kilku użytkowników na global jak i xiaomi.eu temat też przewija się regularnie w różnych wpisach, zanim zrobiłem zgłoszenie pokopałem trochę i zadałem parę pytań na xiaomi global czy może przypadkiem nie da się tego skalibrować.  Tutaj też potwierdził go kolega @RSL. Znaczy to że jeżeli mam go teraz i pojawia się u @RSL w nowym romie stable 7.5.7 wielce prawdopodobnie będzie występował i u mnie. 

Miałem problem z automatyczną zmianą głośności (telefon zapamiętywał ostatni poziom głośności dzwonka narastającego przy nieodebranym połączeniu) który występował na wszystkich romach od pierwotnego fake z nr 7.2 przez romy chińskie i xiaomi.eu i znikł dopiero przy aktualizacji do xiaomi.eu 7.5.6. Problem z wybudzaniem ekranu pojawia się w MIUI od dawna jak wyczytałem, był na wszystkich romach które miałem włącznie z fakiem i chińskimi, udało się trochę ograniczyć za radą forumowicza z global zmieniając ustawienia wygaszania ekranu w profilach baterii. Występuje rzadziej ale nadal się pojawia.

 

 

Edytowane przez Gorz
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...