sent1nel

Mi Max - instalacje/ odblokowanie - pytania

Recommended Posts

Cześć,

Pisałem już w kilku tematach ale nie udało mi się uzyskać jednej odpowiedzi a tym bardziej poukładać tego co i w jakiej kolejności należy zrobić.

Mojego Mi Max`a kupiłem w Technosie z opcją TWRP i instalacji softu. W tej chwili mam MIUI 8 by xiaomi.eu 6.8.4 (rozwojowa).

Mam problem z ilością wyświetlanej pamięci wewnętrznej - zamiast wyświetlać 32 GB wyświetla 6 GB (dlaczego telefon pokazuje mi błędną ilość ROM`u? Może to być przez źle zainstalowaną wersję MIUI?). Temat podobno rozwiązuje instalacja softu za pomocą MiFlash`a.

Dodatkowo dostałem sms`a z pozwoleniem na odblokowanie bootloadera.

I tutaj mam kilka pytań:

1 - Czy z moim softem mogę odblokować bootloader czy muszę jednak zmienić na inną wersję?

2 - Czy MiFlash mogę zrobić bez problemu na bieżącej wersji MIUI?

3 - W jakiej kolejności mam wykonywać czynności - w pierwszej kolejności odblokować telefon czy zainstalować wersję softu china dev?

Wiem, że wszystko jest opisane na forum, ale nie w jednym wątku i nie bardzo wiem za co się zabrać w pierwszej kolejności a pierwszy raz mam kontakt z Xiaomi.

29 minut temu, ZduneX25 napisał:

Skoro masz TWRP i nasz rom to masz już odblokowany.

A jednak mam zablokowany.

fastboot.png

Edited by sent1nel

A próbowałeś zainstalować xiaomi.eu 6.8.11 w twrp? Bo te napisy co pokazujesz to nic nie znaczą.

Więc w pierwszej kolejności zastanów się co chcesz zrobić. A potem zacznij się stosować do konkretnego poradnika, a przestań zadawać milion głupich pytań.

Nie rozumiem dlaczego głupich. Nie ma głupich pytań. Spytałem o to co powyżej i tyle. W pierwszej kolejności chce rozwiązać problem z pamięcią przez instalację Miflashem Romy china dev i tyle. Potem reszta.

Guest
This topic is now closed to further replies.