Skocz do zawartości

Miui Polska z zablokowanym bootloaderem


Czerw

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam taki mały problem. Słuchawka kupiona w Polsce przez allegro (potrzebna była FV), z wgranym MIUI Polska 7.1.3.0 stabilna wersja, więc można podejrzewać że jest już odblokowany.

Niestety pomimo MIUI Polska, nie mogę zainstalować aktualizacji, a telefon wygląda jakby był zablokowany. Nie da się wejść do BL, ani zainstalować nowego softu, jak też wejść do recovery. 

Oczywiście odblokowanie przez Mi Unlock też nie działa.

Także w tej chwili nie mam ani oryginalnych aktualizacji Xiaomi, ani możliwość aktualizacji MIUI Polska (porządane).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Redmi 3 była wypuszczona wersja 7.1.3.0 spolszczonego systemu na zablokowany bootloader, jednak to niekoniecznie musi być MIUIPolska lub xiaomi.eu. Wielu sprzedawców instaluje jakiś syfiasty ROM z dopiskiem że jest to MIUIPolska czy xiaomi.eu a nie jest. Najlepiej jest samemu dla pewności zainstalować chociażby ten system na zablokowany bootloader dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy istnieje w pełni spolszczony ROM dla Redmi 3S na zablokowany bootloader (do instalacji przez MiFlash)?

Zakupiłem w polsko-angielskim sklepie telefon Redmi 3S z wgranym romem MIUI 8 Global 6.716.16 (rozwojowa), ale niestety system nie jest w pełni przetłumaczony na polski (część UI jest po angielsku).

Nie chciałbym nic nawywijać, dlatego interesuje mnie najprostsza metoda, ale niestety nie udało mi się znaleźć romu na zablokowany BL.

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez rodaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki za pomoc. Wobec tego spróbuję odblokować BL.

Mam jeszcze jedno pytanie:

czy po wykonaniu wszystkiego zgodnie z instrukcją odblokowania  BL, będę mógł bezproblemowo przejść z MIUI 8 Dev China na MIUI Polska 7.5 (xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_V7.5.1.0.MALCNDE_v7-6.0.zip)?

Niestety MIUI 8 nie przypadło mi do gustu i chciałbym wrócić do MIUI7 po odblokowaniu BL.

 

Edytowane przez rodaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim przeszkadzają mi właśnie przełączniki. W MIUI 7 z tego co pamiętam, rozwijając górny pasek, domyślnie w pierwszej kolejności otwierała się siatka z przełącznikami, natomiast w MIUI 8 (przy widoku siatki) najpierw wyświetlają się powiadomienia i dopiero muszę przerzucić widok na przełączniki. Nigdzie nie udało mi się znaleźć ustawienia odpowiedzialnego za zmianę domyślnego wyświetlania przełączników w pierwszej kolejności.

Zaobserwowałem również trochę szybsze zużycie baterii na MIUI 8 (na wcześniejszym telefonie Redmi 1S).

Na plus MIUI 8 przemawia większa ilość wolnej pamięci RAM w stosunku do MIUI 7 (na przykładzie wcześniej posiadanego przeze mnie Redmi 1s 1GB RAM).

Jeżeli chodzi o MIUI 8 na Redmi 3s to jeszcze nie miałem okazji testować, ponieważ telefon odebrałem dzisiaj i wgrany system jest zbugowany (np. wyskakuje mi błąd aplikacji SMS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem w stanie zaktualizować ROMu z Global do China (stable lub dev) - próbowałem wszystkie wersje ROMów China dla Redmi 3s i ciągle otrzymuję błąd couldn't verify package (przez aplikację updater).  Aktualna wersja zainstalowanego systemu to: MIUI 8 Global 6.716.16 (rozwojowa).

Bardzo proszę o pomoc, czy powinienem próbować przez MiFlash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przez miflasha. Przez updater działa tylko na oryginalnych chińskich romach, a ty takiego nie masz. Wszystko masz w poradniku, jedynie musisz znaleźć odpowiedni chiński rom dev do instalacji miflashem dla twojego modelu z rozszerzeniem. tzg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się to czego się obawiałem

Zrobiłem wszystko zgodnie instrukcją "instalacja systemu na zablokowany bootloader" i podczas wgrywania ROMu China Dev (land_images_6.7.21_20160712.0000.26_6.0_cn_c870c4c4fa.tgz) podczas instalacji w trybie download przez MiFlash otrzymałem poniższy błąd:

a2c721ca4b.png

Spróbowałem ponownie i wyskoczył błąd:

a2cac6dd8c.png

Nie jestem w stanie teraz nic zrobić - obecnie odłączyłem telefon. Po ponownym podłączeniu do PC MiFlash go nie widzi - telefon rozpoznany został przez PC jako Qualcomm HS-USB Diagnostics 900E.

Przytrzymałem dłuższą chwilę włącznik pokazało się logo MI na czarnym ekranie - od teraz PC nawet nie widzi telefonu i nie mogę go wyłączyć.

Wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją, lecz wygląda na to że tylko sobie zaszkodziłem. Niestety telefon miał być prezentem a ja go uwaliłem :[

Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez rodaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System masz 64bit? Jeśli nie to spróbuj właśnie na innym PC z systemem 64bit.

 

/edit A co do tych przełączników w miui8 to wydaje mi się, że jeśli jest jakieś powiadomienie to pojawiają się najpierw powiadomienia. A jeśli nie ma to przełączniki.

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, operacja przeprowadzona była na Win 7 64bit, jednak na 32 bitowej wersji programu MiFlash.

Ściągnąłem teraz 64 bitową wersje MiFlash.

Udało mi się uruchomić telefon tylko w trybie Fast Boot i jest widzany przez MiFlash.

Spróbuje przeprowadzić instalacje MIUI China Stable przez fast boot zgodnie z instrukcją: http://en.miui.com/a-234.html

Edytowane przez rodaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety instalacja ROMu przez MiFlash w trybie fastboot jest niemożliwa. Natychmiast po uruchomieniu flashowania otrzymuję błąd "Nieokreślony błąd. (0x80004005: FAILED (remote: Cirical partition flashing is not allowed)"

Czy jest jakaś możliwość uruchomienia telefonu w trybie download? Trzymając power + volume up załącza się tylko logo MI i nic dalej.

Działa tylko fast boot power + vol down.

Edytowane przez rodaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj wszystkie 3 przyciski może pojawi się czarny ekran czyli tryb download. Musi być w trybie download przy fastboot może ale dopiero gdy będzie odblokowany bl. Możesz jeszcze spróbować przy wyłączonym tel. trzymając obydwa klawisze vol równocześnie podłączyć do komputera kablem usb, może zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarekm95Problem  w tym, że telefon nie da się wyłączyć. Gdy przytrzymam power ekran gaśnie na ułamek sekundy i ponownie włącz się logo MI.

Redmi 3s posiada zamkniętą na stałe obudowę - podejrzewam że jedyna opcja jego wyłączenia w tym momencie to wyjęcie baterii lub jej pełne rozładowanie.

Otwarcie obudowy jest jednak trudne i może grozić uszkodzeniem obudowy, ponieważ trzeba coś włożyć pomiędzy krawędź ekranu a klapkę (a właściwie nie ma tam wolnej przestrzeni).

@FromWP właśnie jedyne co mogę zrobić w tym momencie to odpalić fast boot, więc może spróbuję tej metody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarekm95 Niestety, użyłem skryptu jaki widnieje w przesłanym przez Ciebie linku - zadziałało nie tak jak powinno. Skrypt przerzucił mnie z Fastboot z powrotem do czarnego ekranu z logo MI.

Czy istnieje możliwość, że tryb download uległ uszkodzeniu/kasacji?

Edit:

@FromWP Udało się Twoim ostatnim sposobem z linku:   http://en.miui.com/thread-277276-1-1.html 

Jestem w EDL i będę próbował walczyć dalej :D

Bardzo dziękuję Wam za pomoc.

Edytowane przez rodaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Faktycznie, ten skrypt nie działa na xiaomi.

Spróbuj podłączyć do pc w fastboocie, po czym trzymaj dłuugo vol+ i vol- i power aż się zresetuje.

Jeśli nie podziała to zrób tak:

 

1.Ściągnij i wypakuj skrypt z twrp z kompedium.

2.Przytrzymaj ctrl i shift i naciśnij prawy przycisk myszy w folderze ze skryptem

3."Otwórz wiersz poleceń"

4.Wpisz "fastboot.exe reboot" (nie naciskaj entera)

5.Wejdź do fastboota, podłącz telefon do PC.

6.Przytrzymaj vol+ i vol- i naciśnij enter.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarekm95Sposób, o którym piszesz powinien również zadziałać, ponieważ jest bardzo zbliżony do rozwiązania, które mi pomogło.

Pomógł mi już sposób wskazany przez @FromWP:

  1. wejście w fastboot
  2. instalacja Minimal ADB and Fastboot na PC
  3. podłączenie telefonu do PC uruchomienie Minimal ADB and Fastboot
  4. użycie komendy fastboot reboot  w trakcie przytrzymania [Volume Up] i [Volume Down]
  5. telefon przełączył się na EDL

Przed chwilą udało mi się zainstalować najnowszy ROM China Stable przez MiFlash 64bit ;) i telefon już działa. Teraz pozostaje tylko oczekiwać na info od chińczyków odnośnie odblokowania Bootloadera.

Dziękuję jeszcze raz za aktywne wsparcie.

Edytowane przez rodaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, rodaq napisał:

@jarekm95Sposób, o którym piszesz powinien również zadziałać ponieważ jest bardzo zbliżony do rozwiązania, które mi pomogło.

Tak to co napisał kolega @jarekm9 to w zasadzie to samo, bo w folderze do instalacji twrp są właśnie te same pliki "Minimal ADB and Fastboot".

Tylko ja byłem pierwszy

Jakby ci się udało go wyłączyć to ta metoda z trzymaniem obydwu vol+ i vol- i w tym momencie podłączenie do kompa też by pewnie zadziałała.

Tylko dlaczego zainstalowałeś najnowszy ROM China Stable, a nie dev? Niby w niektórych modelach udaje się ludziom odblokować na China Stable, ale China dev byłby pewniejszy. Jakby co wiedz, że w razie potrzeby zainstalowania najnowszego China dev (do odblokowania) to zrobisz to już normalnie przez update kopiując zip romu do telefonu i wskazując go w updaterze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP OK, dzięki za radę - właśnie instaluję najnowszy ROM China dev przez updater.

W pierwszej kolejności zainstalowałem China Stable, ponieważ przy wcześniejszej próbie z ChinaDev sie wysypało (ale była to prawdopodobnie wina 32 bitowego MiFlash).

Edytowane przez rodaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronę tego kolesia xiaomitips.com już wcześniej odkryłem i czasami trzeba uważać co się od niego ściąga, ale w tym linku nie ma nic złego, a miflash chyba najnowszy. Widać Redmi 3s ze starszymi wersjami twrp może mieć problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Stronę tego kolesia xiaomitips.com już wcześniej odkryłem i czasami trzeba uważać co się od niego ściąga, ale w tym linku nie ma nic złego, a miflash chyba najnowszy. Widać Redmi 3s ze starszymi wersjami twrp może mieć problemy.

Co ma twrp do tego? Twrp póki co jest chyba tylko jedno dla 3s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...