Skocz do zawartości

Adapter wtyczki


rzadzu

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem ostatnio miernikiem (takim: http://www.banggood.com/MantisTek-White-Tail-USB-Doctor-Voltage-Current-Detector-Power-Tester-p-1017785.html) 3 różne adaptery wtyczki. Wyniki mnie - lekko mówiąc - niemile zaskoczyły. Ładowarka to oryginał Xiaomi - nie pamiętam oznaczenia. Na pewno 5V 2A. Telefon ładowany mniej więcej od tego samego poziomu rozładowania baterii (~20%). Pomiar zaraz po rozpoczęciu ładowania:

1. 1.96A

2. 1.77A

3. 1.56A

Ma ktoś namiar na "sprawdzone" adaptery, które nie będą powodować takich strat jak adaptery z punktów 2 i 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rzadzu napisał:

Sprawdziłem ostatnio miernikiem (takim: http://www.banggood.com/MantisTek-White-Tail-USB-Doctor-Voltage-Current-Detector-Power-Tester-p-1017785.html) 3 różne adaptery wtyczki. Wyniki mnie - lekko mówiąc - niemile zaskoczyły. Ładowarka to oryginał Xiaomi - nie pamiętam oznaczenia. Na pewno 5V 2A. Telefon ładowany mniej więcej od tego samego poziomu rozładowania baterii (~20%). Pomiar zaraz po rozpoczęciu ładowania:

1. 1.96A

2. 1.77A

3. 1.56A

Ma ktoś namiar na "sprawdzone" adaptery, które nie będą powodować takich strat jak adaptery z punktów 2 i 3?

Jaki tele ladowales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA pier.............

Tworzyłem temat mielibyście kompendium to byli mądrzejsi.

Po 1 kabel w zestawie masz 2 A.

Po 2 telefon nie łąduje prądem takim samym non stop.

Po 3 twój tel obsługuje QC 2.0 ale nie na wszystkich softach np ten z zeszłęgo tygodniu miui polska to porażka i nie dochodzi do 1,5a.

Więc różnice które podałeś NIC TOTALNIE NIE WSKAZUJĄ. Prąd ci malał bo poziom naładowania baterii rósł. 

Poza tym że użyłeś kabla 2A. A telefon dobrał takie parametry ładowania.

Więc tu nie ma żadnych strat.

 

Ten telefon na ładowarce 2A bez QC 2.0 będzie się ładował prądem od 0,78A do 1,92A. W zależności od poziomu naładowania baterii, jej temperatury itd.

Sprawdź sobie. Ile ci się będzie świeciło na mierniku po 95% np.

 

Jw jeśli uspokoi się sprawa z softem podejrzewam 2 miesiące będzie możliwe używanie QC2.0 na oryginalnym global stable romie można.

I jak chcesz kupić ładowarkę to kup za 8 - 10$ Ładowarkę QC3.0 na bangood np.

 

Jedyne co jeszcze warto zrobić to jak masz taki mierniczek i dużo chińskich kabli posprawdzać je. 90% chińczyków nie przepuszcza więcej niż 0,5 lub 1A. Więc takie kable w nowych telefonach to co najwyżej do przesyłania danych na kompa.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz bluzgać na prawo i lewo to może dopytaj o szczegóły.

Po 1 - No i co za różnicę to robi, skoro za każdym razem zestaw testowy różnił się tylko adapterem?

Po 2 - Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Nigdzie nie napisałem, że pomiar był podczas 1 ładowania. Każdy adapter to osobne ładowanie. Temperatura w pokoju stała, telefon leżał nieużywany przez kilkanaście-kilkadziesiąt minut przed podłączeniem. Zakładam więc, że za każdym razem miał +- tę samą temperaturę. Ładowarkę podłączałem przy tym samym poziomie naładowania baterii (20-21%) i obserwowałem miernik przez kilka minut (a w zasadzie to zerkałem co jakiś czas do końca ładowania - im więcej % baterii, tym mniejszy prąd).

Po 3 - To samo co w pkt. 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj.

Ty używałeś 1  ładowarki xiaomi. A 3 różne adaptery EU - CHiny?

I niby to ma dać jakąś różnicę?

Niby jaką jak one tylko przewodzą prąd :)

Toż to śmieszny jesteś. Bo każda ma minimum te 4A a ładowarka bierze max 0,5A

I jw chodzi o to co ci chip w telefonie przepuści. 

Ja cały czas myślałem że ty używałeś 3 różnych ładowarek 2A

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej, ta sama ładowarka. Sprawdziłem jeszcze raz te adaptery i drugi dobił do tych 1.9XA. Ale trzeci cały czas wyraźnie odstaje. Może jest po prostu uszkodzony... 

Mnie to nie dziwi, bo jakiś czas ktoś pisał (nawet chyba na tym forum, ale teraz nie mogę znaleźć tego tematu), że telefon wykrywał podłączenia do ładowarki, ale się nie ładował. Dopiero wymiana adaptera rozwiązała problem.

A tutaj np. problemy powodował przedłużacz: 

EDIT: znalazłem - 

 

Edytowane przez rzadzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZŁOWIEKU żaden adapter nie odstaje i nie pisz głupot.

Po prostu za drugim razem na 3 ładowarce telefon ci się przełączył na 1,9A

BO TO TELEFON DECYDUJE ILE ŁADOWAĆ.

Przypadek o którym opisujesz to na 99% problem kabla. Bo jak użył taniego kabla 0,5A to tak się tel będzie zachowywał bo 0,5A to za mało by ładować telefon.

 

WIĘC JW NIE PISZ BZDUR.

Po testuj 2 adapter z 3 dni i też ci wyjdzie że daje 1,9A

 

To może wgraj nowe miui polska i będzie max 1,5A i co wtedy nagle ładowarki się popsuły?

Bo akurat na nowym miui jest bug i nie daje > 1,5A

 

ŻADEN PRZEDŁUŻACZ TEZ NIE BĘDZIE POWODOWAŁ PROBLEMÓW więcej mniej prądu. Tylko raz działa raz nie działa.

BO ALBO JEST STYK ALBO GO NIE MA.

 

Po testuj 2 adapter tydzień czasu i daj se w łeb za te głupoty. 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 26.07.2016 o 14:38, homman napisał:

ŻADEN PRZEDŁUŻACZ TEZ NIE BĘDZIE POWODOWAŁ PROBLEMÓW więcej mniej prądu. Tylko raz działa raz nie działa.

BO ALBO JEST STYK ALBO GO NIE MA.

To co powiesz na mój przypadek gdzie po podłączeniu ładowarki do przedłużacza niby ładowarka działała, niby dioda się świeciła a nie ładował? Wiem, że z punktu widzenia fizyki to dziwne, skoro jest 230v to musi ładować a jednak tak nie było. Po zmianie przedłużacza na listwę zasilającą na tej samej ładowarce i kablu ładuje dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcą nie jestem ale może być, że Twoje adaptery mają zbyt cienkie blaszki wewnątrz żeby przeniosły duże natężenie prądu stąd takie obserwacje. Dostałem kilka razy przejściówki z telefonami, które bałbym się podłączyć do gniazdka. Zamiast grubych bolców były bolce zrobione z 3 albo 4 cienkich blaszek (nie pamiętam) nawet nie wypełnionych w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...