Skocz do zawartości

Mi5 problem z instalacja romu


MLynx25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj odebrałem mi5 i mam z nim problem ponieważ zabrałem się z instrukcją ( która jak dla mnie i nie tylko dla mnie jest pisana chyba dla ludzi którzy maja wiedze na ten temat ale nei dla laików  ) https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ punkt 1 nie wykonałem bo nie wiem jak bo autorowi najwidoczniej brakło czasu na doprecyzowanie albo zakładał że będą to robić Zawodowcy. Wiec chińskiej developerskiej nie zainstalowałem podobno nie wymagane. 

BL odblokowany otrzymałem zgodę :) a z punktem 3 to były po prostu schody i nie wiem czy TWRP zostało zainstalowane czy nie bo po całej tej akcji fon sie nie wybudził tzn widniało prtzez ponad 2 h logo mi i na dole android i wgrywanie bo kulki nad napisem sie poruszały i tak to trwało aż wszedłem na stronę https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/

pobrałem miflasha oraz  Stable 7.2.13.0 dla MiFlash  i telefon po wgraniu po 10 minutach zaskoczył i sie uruchomił jednak dziś pobierajac rom do mi5 i próbując dokonać aktualizacji przez aplikacje aktualizacja i 3 kropki wywala mi że aplikacja i aktualizacja została zatrzymana ( anuluj i zgłoś ) i tak w koło. Nie wiem co mam teraz zrobić? Nie znam się naprawdę nie mam pojęcia na ten temat Pisałem do Acida ale jego odpowiedzi odkać prowadzi serwis to sa takie że wynika z nich że fajniej było by jak bym odesłał go do serwisu 120 zł i masz w 10 minut wgrane wsio. 

Chłopak sie musi zdecydować albo prowadzi forum i pomaga ludkom a swojego czasu sam wysyłałem na to forum na utrzymanie kasę ) albo się bierze za serwis i nie będzie miał problemu czy pomagać czy zarabiać. Trzeba brać pod uwagę że jest masa ludzi która ma pierwszy raz styczność z takimi rzeczami. Jak ktoś może pomóc i wyjaśnić ewentualnie podać linki co jakich programów czy plików które trzeba zainstalować będę wdzięczny :)

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co tak kombinować?

Bierzesz rom z xioami.eu i instalujesz miflashem (i nić sobie sam nie pobiera, tylko mu wskazujesz plik), a potem przez twrp co chcesz.

A jak się ma dwie lewe ręce to się wysyła na serwis bez psioczenia, bo może Ci kotś powiedzieć, ze Tobie nie pomoże :P bo... może :D

 

No i oczywiście, jak już na kilku forach opisane, jak masz problemy z odblokowaniem, to robisz to z innej sieci :) (u mnie z vectry nie poszło, a z blueconnect-a już tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z odblokowaniem nie miałem żadnego problemu, i po co tyle kombinowania ? bo taka instrukcja stworzona przez serwisanta :) 

14 minut temu, zielonyBB napisał:

BL odblokowany ? To wgraj MiFlashem ROM xiaomi.eu w wersji dla MiFlash. Wersja 6.4.21 na przykład, i albo na niej zostań albo przez Updater wrzuć sobie ostatni V7 lub V8.

Tapnięte z Lenovo

okey wielkie dzieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 18.06.2016 o 22:52, MLynx25 napisał:

Witam, wczoraj odebrałem mi5 i mam z nim problem ponieważ zabrałem się z instrukcją ( która jak dla mnie i nie tylko dla mnie jest pisana chyba dla ludzi którzy maja wiedze na ten temat ale nei dla laików  ) https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ punkt 1 nie wykonałem bo nie wiem jak bo autorowi najwidoczniej brakło czasu na doprecyzowanie albo zakładał że będą to robić Zawodowcy.

To prawda, instrukcja nie jest za dobrze i przejrzyście napisana. Sam miałem problemy i się głowiłem co dokładnie trzeba zrobić, mimo to że miałem 4 letnie doświadczenie z wgrywaniem romów każdą możliwą drogą na Samsungach. Tam jakoś potrafili opisać tak, że po pierwszym razie wiedziałem za każdym razem jak co robić i jak postępować w przypadku jakichś błędów...
 

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, daniel.swider79 napisał:

Ten Mi Flash mi sie chyba uszkodzony pobral. Nie moge wybrac pliku do flashowania bo sie zamyka. Drugi dzien walcze z tym g... Zostala jeszcze ostatnia deskaratunku, Instalacja przez TWRP...

Ale ściągasz ROM pod miflasha oczywiście, a nie zipkę dla twrp? To są różne pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. ROM w wersji 7.2.13.0 wgrany za pomocą MiFlash tak jak w instrukcji (ściągnąłem tylko nowszą wersję MiFlasha) i tak jak autor tematu nie mogę dokonać aktualizacji i wyskakuje, że aplikacja Aktualizacje została zatrzymana. Czy ktoś ma rozwiązanie tego problemu?

blad.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, chodzę od godziny po forum i nie mogę znaleźć. 

Gdzie wy szukacie ROM w wersjach dev czy stable? Na xiaomi.eu są tylko stable... 

Chce odblokować bootloader i w tutku by Acid na dole jest napisane, że tylko na wersje dev można, dlatego chce pobrać dev i przez miflash wrzucić, ale nawet nie wiem gdzie to pobrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, martin3z napisał:

Matko, chodzę od godziny po forum i nie mogę znaleźć. 

Gdzie wy szukacie ROM w wersjach dev czy stable? Na xiaomi.eu są tylko stable... 

Chce odblokować bootloader i w tutku by Acid na dole jest napisane, że tylko na wersje dev można, dlatego chce pobrać dev i przez miflash wrzucić, ale nawet nie wiem gdzie to pobrać :)

http://en.miui.com/download.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale zbieg okoliczności :) Jak dostałem powiadomienie o nowym poście od Ciebie to właśnie czytałem na tej stronie, którą podałeś o sposobie flashowania :) Dzięki i tak za chęć pomocy!! 

Przepraszam, że post pod postem... 

Nie wiem czy dobrze rozumuję... Mam odblokować bootloader przez Miunlockera, który działa tylko na wersji china dev. Ale przecież nie wrzucę china dev przez miflash jak nie mam odblokowanego bootloadera, a telefon przyjdzie z jakimś stable... Gdzieś popełniam błąd myślowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...