Skocz do zawartości

Problem z przednim aparatem mi5


TPoD

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dotarł do mnie Xiaomi mi 5, który własnie wrócił z serwisu w Chinach po odblokowaniu bootloadera i zainstalowaniu spolszczonego systemu zauważyłem, że przednia kamera nie działa, a w zasadzie nie ma nawet możliwości żeby się na nią przełączyć. Jest jakiś sposób na naprawienie tego samodzielnie? Dodam, że przywróciłem system do ustawień fabrycznych i nadal nic. Poniżej załączam zrzut z apliakcji aparatu. Proszę o pomoc

 

Screenshot_2016-06-17-19-03-26-072_com.android.camera (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej. Oto historia :)

Niedawno dotarł z iBuygou Mi5 3/32GB z wersją global 8.0.2.0.

Nie odblokowywałem jeszcze bootloadera, więc ustawienia jak z fabryki.

Nowy telefon, a problem jak wyżej - nie można przełączyć na przednią kamerkę. Przy uruchamianiu aparatu widać ikonę przełączania przez sekundę ale znika.

Zrobiłem dziś aktualizacje do 8.1.2.0 ale nie pomogło. W menu serwisowym nie włącza się również i test nie przechodzi. W informacjach o systemie jest front camera: none. Moduł niepodłączony?

Czyszczenie danych aplikacji aparatu i włączanie/wyłączanie nie pomaga.

To już myślę, że puszczę kopię zapasową i zrobię reset do ustawień fabrycznych i sprawdzę co to da. Wszedłem w konto, puściłem z ręki kopię, niech se leci.

W miedzy czasie wchodzę w aparat i co, przełącznik jest! :shock:  Kamerka działa i wszystko jest OK!

I pytanie za 100 punktów - o co chodzi!?

Dlaczego wcześniej nie działo?

Edytowane przez roni77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...