Skocz do zawartości

ZTE V987 - Brak nazwy kotaktu w połączeniach przychodzących


Pilot67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

ZTE V987 ma problem z wyświetlaniem nazwy kontaktu zapisanego w książce adresowej podczas połączenia przychodzącego - wyświetla numer telefonu zamiast "Jan Kowalski".

Użytkownicy romu od Bruna mają GravityBox, który jakoś rozwiązuje problem.

A co dla MIUI - jak to naprawić, bo żyć z tym się nie da?

Zauważyłem, że brak identyfikacji nie dotyczy wszystkich kontaktów - niektóre identyfikują się poprawnie.

Czasami włączenie/wyłączenie transferu danych po GPRS-ie lub wyłączenie/włączenie karty SIM zmienia listę tych nieidentyfikowanych.

U mnie jest np. tak, że dzisiaj Jan Kowalski się identyfikuje, a wczoraj się nie identyfikował.

Czy ktoś ma na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tym +48 jest różnie, bo jak sam miałem v987 z miui to zazwyczaj jak ktoś do mnie dzwonił to wyświetlał się sam numer, bez +48.

Przez jakiś program ze sklepu usunąłem ze wszystkich kontaktów prefiks i już normalnie wyświetlało kontakty.

@Acid.

Z tego co widziałem na forum.android.com.pl coś jest na rzeczy i zastanawiałem się, czy nie warto sprawdzić portu od juelian dla v987?

Główne usterki na jakie ludzie się skarżą to szalejący autofokus i brak ustawień dual-sim. W temacie miui dla v967s fyme pisał, że wszystko działa, więc może nie winne samo miui a autor portu?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dopiero po usunięciu +48 rozpoznaje kontakty..........

lewa os niema takich problemów więc musi się to dać jakos ustawić

a moda juliana wlasnie testuje jak narazie wszystko na +

działa przełączanie 2g/3g

i działa true media co nie działało w tym drugim

i da sie przypisać simke jako domyślną od połączeń/smsów - w gtbluesky także się nie dało...

ale zakładam ze po dograniu spolszczenia będzie jak poprzednio ? bo apki sie nadpisują w całości nie?

@acid damy rade spolszczenie do tego moda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie zalezy kto

zokna jak dzwoni to jest bez +48 i tak jest ok

a teraz kumpel zadzwonił i jest z+48 i nie rozpoznał

ciezka sprawa;/

-- 13 paź 2013, o 19:18 --

xposed + gravitybox załatwiają sprawę ;)

ale i tak uważam ze musi sie to dać zrobić bez tego xposed ;D

ale i tak pisze własnie po chińsku do julieana może coś poradzi

wszyscy kochamy google translate :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kontakt nazwany w książce jako JAR i wpisany z +48 - tego numeru nie identyfikuje.

Wpisałem go drugi raz jako JAR1 bez +48 i też go nie identyfikuje.

Na podstawie dzwoniącego numeru dodałem nowy wpis do książki, tym razem jako JAR2.

Teraz, przy kolejnym połączeniu rzuca na wyświetlacz "JAR, JAR1, JAR2".

Jeśli wykasuję JAR2, to już nie identyfikuje żadnego.

Normalnie ręce opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D

znalazłem takiego tutka żeby to zrobić bez gravity

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2268120

czuje się ktoś na siłach ?

-- 14 paź 2013, o 12:57 --

w sumie ogarnąłem :D

coprawda w apce do smsow niema tego o czym piszą

ale frameworka poprawiłem i wygląda ok

potestuje i dam znać :)

jak by ktoś chciał to wrzucam ale pamiętajcie że na własną odpowiedzialność

do miui juliana

Dev-Host - fix_concatts.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wersja juliana - ta na którą jest pl to tego drugiego goscia więc sam nie wiem ja kto sie moze na nim zachować :P

ps ale zrobiłeś czyszczenie pamięci kontaktów ? i resynchronizacje ? bez tego niema opcji żeby zadziałało i tak :P

wchodzisz ustawienia>aplikacje>wszystkie znajdujesz chyba contacts storage nie wiem ja kw pl to przetłumaczyli i dajesz wyczyść dane

i resynchronizujesz je z gmaila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, myślałem, że to ta jest Króla Juliana ;-)

Ale działa - po wyczyszczeniu kontaktów i ponownym zassaniu ich z pliku CSV (nic nie trzymam u tych szpiegów na googlu) pokazuje poprawnie.

Nie wiem czy wszystkie, ale te pewniaki, na których cały czas testuję teraz się pokazują poprawnie.

Jak coś wyjdzie po drodze, to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie ok ja jużsprawdziłem chyba wszystkie które sprawiały u mnie problem :)

ciekawe tylko czy to pomoze na wszystkie miui jakie wyjdą ? czy na każdy framework.jar robią oddzielnie ? @acid? może ty będziesz wiedział?

-- 15 paź 2013, o 06:48 --

wiedzieliście że ten Juliean ma 17lat?

ale gadałę mz nim troszke i postara sie dodać do piątkowego builda tego fixa co znalazłem na poprawne rozpoznawanie kontaktów z tel =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Mam zainstalowany soft z dnia 10/01/2014 dla ZTE V987.

Problem z wyświetlaniem istnieje nadal, jak mam zapisane z +48 to wyświetla mi się w SMS, natomiast w połączeniach brak nazwy.

Odwrotnie sprawa wygląda bez +48 - wtedy nie wiadomo od kogo jest SMS, ale wiadomo kto do nas dzwoni.

Paczka update z tego tematu psuje niestety niektóra aplikacje, które przestają działać (sprawdzałem wczoraj, np. Galeria, Zegar).

Czy ktoś ma dobre rozwiązanie tego problemu i mógłby się z nim podzielić?

-------

EDIT:

Znalazłem przyczynę, lecz nadal nie wiem jak ją rozwiązać.

Otóż posiadam nr w PLAY i gdy jestem zalogowany do macierzystej sieci (która ma słaby zasięg w wielu miejscach), to przy formacie numeru +48 XXX XXX XXX osoba jest wyświetlana zarówno w SMS jak i połączeniach.

Jednak inaczej sprawa się ma, gdy jestem w "roamingu" Orange, wtedy system chyba sądzi, że jestem za granicą, a nie nadal w kraju i stąd nie wyświetla rozmówcy, tylko jedynie sam numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...