Skocz do zawartości

Problem w wyświetlaczem


grehna

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jakiś miesiąc temu wymieniałem wyświetlacz w moim Mi4c, bo po upadku przestało działać kilka 'sektorów' dotyku. Wczoraj wieczorem wszystko działało jak należy, na noc wyłączyłem telefon. Kiedy uruchomiłem go rano znowu dotyk nie działa w trzech poziomych pasach, w sumie prawie połowa ekranu.
Macie pomysł jak temu zaradzić, co sie mogło stać? Znowu muszę wymieniać wyświetlacz?
Dodam, że wyświetlacz kupiłem na sklepxiaomi.pl i tu mam kolejne pytanie - można go zareklamować?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Zacznę od tego, że nie jestem pewny czy temat tu pasuje, ale nie mam pojęcia już co robić, więc liczę na waszą pomoc. Mój telefon na początku działał dobrze, ale pewnego dnia zaczął migać o  czym napisałem temat i doradziłem się was żeby poszedł na gwarancję. Oddałem przyjęli za 1.5 tygodnia przysłali napisali mi że wymienili baterię i LCD. Od razu zobaczyłem że przyciski pod ekranem ledwo świeca i widać tylko pół diody powiadomień, i co jakiś czas ekran zaczął świrować, że dotyk czasami się zacinał, ale nie oddawałem z powrotem ponieważ chciałam mieć już swój telefon. Kilka tygodni po tym na ekranie zrobiła się ryska a od niej pociągnęło się na pół ekranu i w środku nie działał dotyk ani żadne przyciski pod ekranem. Więc stwierdziłem że sam zamówię wyświetlacz żeby nie mieć takich problemów. Przyszedł mi zaniosłem żeby ktoś mi go założył, oddałem rozładowany telefon i odebrałem go następnego dnia i zapłaciłem. Wyszedłem z serwisu i miałem przy sobie power Banka podłączyłem żeby zobaczyć czy działa i nagle na ekranie czarno zielone paski jakby się wylał. Wróciłem się do nich i facet powiedział mi że to wina wyświetlacza. Nie mam pojęcia co robić w takiej sytuacji. I po kogo stronie leży wina czy serwisanta czy producenta wyświetlacza? Proszę o pomoc i z góry dziękuję że ktoś to przeczytał. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran kupowałem z Allegro za chyba 130 zł z przesyłką ze sklepu Mobidoktor. Który na YT ma też kanał, więc nie mam pojęcia czy był zły, ale raczej nawet jak kupiłem i to wina wyświetlacza to gdzie tu moja wina? Skąd miałem wiedzieć że taki będzie? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. To posłuchałem się użytkownika @galakty i olałem całą sprawę, korzystając z telefonu nadal, ponieważ nie miałem pieniędzy na zakup czegoś dobrego. Aż do dzisiaj, bo ekran tylko na białym tle zaczął tak migać że jak złapałem telefon w ręce przy wejściu USB, to telefon był tak gorący (pomimo tego że spokojnie leżał sobie na biurku i chciałem tylko odpisać na wiadomość), że rzuciłem go szybko na biurko, ponieważ bym się poparzył. Za sekundę było czuć zapach topiącego sie plastiku, bo telefon właśnie postawił się stopić. Od razu go wyłączyłem. Szkoda, że tak zakończy się raczej moja historia z tą marką, bo bardzo ją polubiłem do czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Chciałbym się podłączyć do tematu, żeby nie zakładać nowego. 

Bardzo bym prosił Was o pomoc. Czym może być spowodowane to, że górny pasek ekranu mruga mi na dole ekranu tak jak na zdjęciu? Dodam, że wczoraj na parę godzin się uspokoiło i potem znowu wróciło. Wszystko zaczęło się 2 dni temu, a najnowszą aktualizację do Mi4c wgrywałem 5 dni temu. Może zaczyna się psuć wyświetlacz?

PS
Gdy robię zrzut ekranu ten pasek z góry nie pojawia się na dole.

IMG-20170830-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, galakty napisał:

Zrzut ekranu robi zrzut ekranu, to co wyświetla mu system ;) 

Ewidentnie ekran/taśma/gpu. 

Uprzedzając pytanie, nie, nie opłaca się tego ratować, odkładaj na nowy telefon (na przykład Cool1 Dual).

 

Dzięki wielkie za odpowiedź. To będę musiał kupić szybko telefon, bo za 2 tygodnie będzie mi bardzo potrzebny. Tego postaram się wysłać na gwarancję do Chin, bo tam go kupiłem od Goldway'a, a użytkuję go od końca grudnia 2016. Będzie zrobiony to wtedy sprzedam.

Z braku czasu i trudnościami z gwarancją tym razem jednak kupię coś z gwarancją na miejscu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimdick napisał:

@pawels3 Czy jak naciskasz ekran to coś się zmienia z tą "belką" na dole ? Nie zdarzyło Ci się czasem "usiąść" na telefonie :P

Nigdy nie usiadłem ani nic podobnego się nie działo, bardzo dbam o telefon. Nic się nie zmienia, gdy naciskam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawels3 to jak masz gwarancję to próbuj reklamować. Może to kwestia samej szelki łączącej wyświetlacz z płytą główną, albo i wyświetlacz a naprawa na własną rękę nie ma sensu.

EDIT: Jak wejdziesz w twrp też masz to samo ??

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, slimdick napisał:

@pawels3 to jak masz gwarancję to próbuj reklamować. Może to kwestia samej szelki łączącej wyświetlacz z płytą główną, albo i wyświetlacz a naprawa na własną rękę nie ma sensu.

Akurat przymierzałem się do jego sprzedaży. Będę musiał dowiedzieć się jak to jest z gwarancją z telefonami z Chin i działać. Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kamillm napisał:

Zalezy gdzie kupowales, ale zazwyczaj daja rok gwarancji, wysylka na Twoj koszt ok. 30 zł. No i telefonu pewnie na 2-3 miesiace to spokojnie nie bedziesz mial.

Tak jak pisałem wyżej kupiłem na Aliexpress od polskiego użytkownika Hong Kong Goldway. Chyba prawie każdy Go zna. dzisiaj będę próbował wieczorem to załatwić. Zależy mi na tym, aby telefon został dobrze zrobiony i potem sprzedać.

 

PS

Znowu od kilku godzin wszystko jest dobrze z wyświetlaczem. Poczekam do nowej aktualizacji.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...