Skocz do zawartości

Problem z akcelerometrem


Mark1991

Rekomendowane odpowiedzi

A więc telefon przyszedł z syfnym MIUI 7.1.9.0.0, od razu wgrałem MiFlashem Global Stable 7.1.7.0 i wcale go nie używając przeszedłem przez aktualizacje systemowe na Global DEV 6.3.18 ) obecnie mam wgrane najnowsze 6.3.31. Telefon ogólnie spisuje się bardzo dobrze mam jednak problem z akcelerometrem, w losowych momentach przestaje działać, tzn telefon przestaje go chyba widzieć, tzn. np. mam Youtube w pozycji panoramicznej, wracam do normalnej a YT nadal w panoramicznej, zawsze pomaga wyjście homem, następnie wyłączenie i włączenie obracania. Jednak najczęściej pomaga na krótko. Dzieje się tak we wszystkich aplikacjach, jednak najbardziej jest to widoczne jak dłużej mam odpalony ekran.

Akcelerometr się raczej nie psuje, wszystkie problemy z nim to była raczej wina softu jak czytałem w necie a ja na Global Dev jadę bo chcę język polski, nie wiem jak było na syfmiui ani na Global Stable bo miałem je chwilę i nie testowałem dokładnie, powiedzcie czy też tak macie? Albo jak to naprawić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@musek po wgraniu Global Dev robiłem hard reset (jeszcze prze instalacją wszystkiego), problem istniał zarówno na 6.3.18 jak i teraz na 6.3.31 więc to chyba bug w romie.

@scandaliero to się trochę uspokoiłem bo już się bałem że felerny egzemplarz mi się trafił. :)

Ogólnie to ja bym chętnie przeszedł na Global Stable i na nim pozostał bo mi testowanie nowości w Dev nie jest do szczęścia potrzebne, ja wolę soft w 100% stabilny ale tam nie ma Polskiego a ja jeszcze nie znam tak dobrze tego telefonu żeby mieć wszystko "in English". 

Wiadomo coś kiedy w Stable można się spodziewać naszego języka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Trzucha napisał:

Nie. U mnie na obu tych ROMach działa poprawnie.

To już nie wiem w czym jest problem, chyba nie z moim telefonem bo inni jak widać wyżej też go mają, np. dziś jeszcze ani razu mi się nie zdarzył, wczoraj głównie wieczorem kilka razy wystąpił, nie wiem od czego on zależy, wygląda jakby losowo się pojawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo. Czytałem że problem pojawia się w nocy i jest to zależne od oswietlenia, czyli związane jest to z czujnikiem swiatla, więc aby się pozbyć tego problemu trzeba wyłączyć automatyczna jasność i ustawić standardowy kontrast i rzeczywiście problem znika. Miejmy nadzieję że szybko to naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PULMONEZZ napisał:

U mnie tak samo. Czytałem że problem pojawia się w nocy i jest to zależne od oswietlenia, czyli związane jest to z czujnikiem swiatla, więc aby się pozbyć tego problemu trzeba wyłączyć automatyczna jasność i ustawić standardowy kontrast i rzeczywiście problem znika. Miejmy nadzieję że szybko to naprawią.

Dziwne bo ja korzystam z automatycznego poziomu jasności i nie zauważyłem tego problemu o którym piszesz. Spróbuję się temu przyjrzeć dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trzucha też jestem zaskoczony ale jak sobie to układam w całość to wygląda na to że @PULMONEZZ trafił w sedno, bo do wieczora akcelerometr mi się wcale nie wiesza ani dzisiaj ani w poprzednich dniach za to wczoraj około 19 zacząłem się intensywniej bawić telefonem, na początku w pomieszczeniu z zapaloną lampką i działało wszystko super, jak przeszedłem do drugiego pokoju gdzie oświetlenie było wyłączone i było już ciemnawo to zaczęły się cyrki, w poprzednich dniach też te problemy miałem wieczorami jak byłem w ciemnym samochodzie albo w pokoju bez włączonego światła. 

Też bym nie wierzył jakbym tego nie zobaczył ale taki jest fakt i ta teoria jest chyba najbardziej prawdopodobna. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mark1991 napisał:

@Trzucha też jestem zaskoczony ale jak sobie to układam w całość to wygląda na to że @PULMONEZZ trafił w sedno, bo do wieczora akcelerometr mi się wcale nie wiesza ani dzisiaj ani w poprzednich dniach za to wczoraj około 19 zacząłem się intensywniej bawić telefonem, na początku w pomieszczeniu z zapaloną lampką i działało wszystko super, jak przeszedłem do drugiego pokoju gdzie oświetlenie było wyłączone i było już ciemnawo to zaczęły się cyrki, w poprzednich dniach też te problemy miałem wieczorami jak byłem w ciemnym samochodzie albo w pokoju bez włączonego światła. 

Też bym nie wierzył jakbym tego nie zobaczył ale taki jest fakt i ta teoria jest chyba najbardziej prawdopodobna. 

Możliwe. Ja tylko napisałem, że tego nie zaobserwowałem i muszę się temu przyjrzeć - chyba powinienem szczególnie w ciemnym otoczeniu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokladnie tak jak piszesz.. Odpalilem 360 i rzeczywiscie w jasnym otoczeniu dziala idealnie a jak tylko wejde do ciemnego pokoju sa juz lagi... Kurde zaczyna mnie to draznic ze nie ma jednego w 100% dopracowanego romu:/ na kazdym jest cos nie tak:/

P.S czy moze ktos potwierdzic czy dziala u niego aplikacja kompas na 6.4.9? Bo u mnie sie wlacza i pokazuje sie kalibracja i gdy macham telefonem tak jak pokazuje to nic sie nie dzieje. Wczesniej kilka razy ruszylem i bylo skalibrowane i kompas dzialal:/ ktorym rom jest teraz najlepszy w ktorym nie ma zadnych problemow? Bo aktualnie jestem na 6.4.9 i wszystko niby dziala ale ten zyroskop i akcelerometr to masakra:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od trzech dni jestem posiadacze RN3 pro i też muszę powiedzieć że widzę ten problem z akcelerometrem i jest on naprawdę wkur.....cy, sprawdzę wieczorem teorię z oświetleniem. Może znalazł już ktoś rozwiązanie tego problemu lub ROM gdzie on nie występuje ?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma żadnych problemów jak do tej pory z akcelerometrem.

Akcelerometr a zyroskop to 2 rozne moduly na plycie glownej chociaz maja podobne dzialanie. A to co laguje w filmach 360 to zyroskop o ile sie nie myle.. Gdyby to byl akcelerometr to nawet obracanie obrazu na tryb landscape w ciemnosci by lagowalo.. Moze Acid przy nastepnej aktualizacji miuipolska to naprawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z akcelerometr miałem problem na poprzednim dev. Zdarzało mu się zawiesić, pomagało włączenie i wyłączenie autorotacji . Po aktualizacji jak na razie nie zauważyłem problemów.

Natomiast żyroskop jak pisałem wcześniej to dramat jest nie używalny.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Wczoraj zauważyłem że nie działa poprawnie akcelerometr jak obracam poziomo to odwraca mi obraz o 180 stopni ( do góry nagami). Wczoraj telefon operował na systemie miui polska v8, dzisiaj przywróciłem go od oficjalnej wersji stabilnej od xiaomi, I nadal to ten sam błąd.

 

Pozdrawiam 

 

[edit]

Może komuś się przyda ta instrukcja. Jedynie co trzeba było zrobić to wyczyść i wgrać plik persist.img z oryginalnego softu przez fastboot instrukcja poniżej 

 

fastboot devices
fastboot erase persist
fastboot flash persist persist.img
fastboot reboot

 

Pozdrawaim 

Edytowane przez szczuplychudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...