Skocz do zawartości

MIUI Global 7.1.9.0.0 Stable (LHOCNCL), trzeba cos zmieniac samemu czy jest jakas szansa na poprawe?


barney7419

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczor,

Kupilem RMN3Pro, jest na nim ROM jak w tytule. Generalnie dziala, jest jakis tam jezyk PL, nie to jest najwazniejsze, moge dzialac na EN, chociaz PL daje rade.

Pytanie czy w tym romie dostane w jakiejs przewidywalnej przyszlosci poprawki? Nie bardzo sie na tym znam i moje Mi4 juz zdazylem sp... zepsuc instalujac cos co bylo na telefonie a okazalo sie jakims chinskim gownem.

Tel generalnie dziala, ale ma kilka wkurzajacych niedociagniec. Np, GPS w aplikacjach lapie po miesiacu ;)  a serio w jakdojade musze kliknac 10 razy odswiez zanim zlapie przystanek, 4G nie dziala prawie wogole, czyli niby jest ale wciaz szuka sieci, na 3G dziala ok ale jak wlacze 4 to nie da sie trzymac telefonu przy kompie bo w glosnikach wciaz slychac buczenie jakby ktos chcial zadzwonic.

Dostalem zgode od chinczyka na odblokowanie bootloadera ale nie chce sie odblokowac, dochodzi do 50% w pierwszym punkcie i wywala sprobuj jeszce raz. Juz doczytalem ze na Stable tak sie nie da.

Generalnie co moge zrobic w mojej sytuacji? Czekac az to poprawia (czy poprawia)? Czy trzeba cos samemu dzialac? Ja sie juz nie chce podejmowac grzebania w systemie i najchetniej bym poczekal. Jesli nie ma szans na to to moze polecicie kogos kto w Warszawie uslugowo jest w stanie doprowadzic ten tel do pelnej sprawnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barney7419 Kurczę byś przeczytał temat z dyskusji ogólnej to byś wszystko wiedział :) Ten twój obecny rom to jest syfiasty przerobiony przez niewiadomo kogo i na nim nie odblokujesz bootloadera. Żeby odblokować musisz najlepiej wgrać ROM dev China i mieć 100% seciurity na mi account i wtedy odblokujesz. I potem wgrywasz co chcesz np. miuipolska :)

Ewentualnie możesz wgrać global dev z językiem polskim gdzie nie trzeba odblokowywać bootloadera link znajdziesz na forum :)

Edytowane przez Goti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Goti napisał:

@barney7419 Kurczę byś przeczytał temat z dyskusji ogólnej to byś wszystko wiedział :) Ten twój obecny rom to jest syfiasty przerobiony przez niewiadomo kogo i na nim nie odblokujesz bootloadera. Żeby odblokować musisz najlepiej wgrać ROM dev China i mieć 100% seciurity na mi account i wtedy odblokujesz. I potem wgrywasz co chcesz np. miuipolska :)

Ewentualnie możesz wgrać global dev z językiem polskim gdzie nie trzeba odblokowywać bootloadera link znajdziesz na forum :)

Dokładnie tak jak napisał @Goti .

Ja ze swojej strony polecam właśnie tę drugą opcję (ROM Global DEV) - nie będziesz musiał odblokowywać bootloadera (dzięki czemu Twój telefon będzie nadal zabezpieczony), będziesz miał język polski (na razie niepełny, ale to się powinno wkrótce poprawić - nie trzeba będzie niczego wgrywać na nowo bo to oryginalny ROM i aktualizacje masz z poziomu systemowych aktualizacji telefonu, przez internet), no i od razu zainstalowane aplikacje Google bez jakichś lokalnych, chińskich programów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten sam problem.

Z syfiastego romu 7.1.9.0.0 nie można przejść na dev Global 6.3.18 ani na Stable Global 7.1.8.0.

Próbuję tylko przez systemowy updater i nic.

Przy 6.3.18 piszę że niezweryfikowany a przy 7.1.8.0 próbuję instalować i wraca do 7.1.9.0.0.

Da się coś zrobić bez odblokowywania bootloadera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam dokładnie taki sam problem co koledzy wyżej.  Nie ma możliwości dostania się do download mode a co za tym idzie wrzucenie deva i odblokowanie bootloadera.

2 godziny temu, Goti napisał:

Nie da się przez zipa muicie siągnać wersje fastboot i przez miflesha wgrać

Nic to nie da bo w dalszym ciągu nie można przejść w Download mode żeby wgrać cokolwiek przez Miflasha.

Jakieś postępy i Was w tym temacie czy jesteśmy "skazani" na ten rom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Belmorn30 napisał:

Witam,

mam dokładnie taki sam problem co koledzy wyżej.  Nie ma możliwości dostania się do download mode a co za tym idzie wrzucenie deva i odblokowanie bootloadera.

Nic to nie da bo w dalszym ciągu nie można przejść w Download mode żeby wgrać cokolwiek przez Miflasha.

Jakieś postępy i Was w tym temacie czy jesteśmy "skazani" na ten rom?

Ech... koledzy wyżej pewnie mają już nowy ROM na pokładzie, albo są w trakcie jego wgrywania, a Ty masz jakiś problem... :)

Przeczytałeś w ogóle ten poradnik z mojego poprzedniego posta? Bo nie wydaje mi się. Skazany jesteś na czytanie ze zrozumieniem, a nie na ROM. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam , nie można przejść na download  mode. żadnym sposobem.

Udało mi się tylko wgrać ROM 7.2.1.0 Stable (przez program MIPCSuite) ale nic więcej nie mogę osiągnąć.

 

Przez systemowy updater z tego romu nie można zainstalować ani 7.1.8.0. ani 6.3.18 ( błąd weryfikacji).

Przy próbie przejścia z trybu recovery an download mode :

-komendą adb device - wykrywa telefon

-komendą adb reboot edl - restartuje telefon ale wraca do androida i tak wkółko

 

Jakieś pomysły ??

MI_20160402_213531.png

Edytowane przez marycha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marycha napisał:

Przy próbie przejścia z trybu recovery an download mode :

-komendą adb device - wykrywa telefon

-komendą adb reboot edl - restartuje telefon ale wraca do androida i tak wkółko

A jak wszedłeś do tego trybu recovery?
Co to znaczy "w kółko"? Po zatwierdzeniu komendy "adb reboot edl" telefon uruchamia Ci się ponownie i po uruchomieniu znowu się restartuje?

Napisz co dokładnie robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok udało mi się wejść w tryb downolad mode.

Na romie 7.2.1.0 uruchamiam normalnie android , włączam debugowanie i przez komendę -adb reboot edl wchodzę w tryb Download.

Widzę elegancko sterowniki Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM10).

Przy wejściu do MiFlash wykrywa mi telefon na porcie 10.

Przy próbie flashowania praktycznie zaraz po kilku sekundach wyskakuje błąd :

 

Co dalej ???

miflash.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marycha napisał:

Ok udało mi się wejść w tryb downolad mode.

Na romie 7.2.1.0 uruchamiam normalnie android , włączam debugowanie i przez komendę -adb reboot edl wchodzę w tryb Download.

Widzę elegancko sterowniki Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM10).

Przy wejściu do MiFlash wykrywa mi telefon na porcie 10.

Przy próbie flashowania praktycznie zaraz po kilku sekundach wyskakuje błąd :

 

Co dalej ???

miflash.jpg

Widzisz, czyli można jednak. :) Możesz napisać co robiłeś nie tak (dla potomności)? "Włączałeś" telefon będący w trybie download, czy robiłeś coś innego co skutkowało restartem?

Co do Twojego obecnego problemu. Rozkompresowałeś to archiwum z ROMem (musi być fastboot, nie recovery)? Jeżeli nie to rozpakuj je. Jeżeli Twoja próba była robiona po rozpakowaniu to podaj nazwę i rozszerzenie pobranego pliku oraz to co masz po rozpakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Trzucha napisał:

Widzisz, czyli można jednak. :) Możesz napisać co robiłeś nie tak (dla potomności)? "Włączałeś" telefon będący w trybie download, czy robiłeś coś innego co skutkowało restartem?

Co do Twojego obecnego problemu. Rozkompresowałeś to archiwum z ROMem (musi być fastboot, nie recovery)? Jeżeli nie to rozpakuj je. Jeżeli Twoja próba była robiona po rozpakowaniu to podaj nazwę i rozszerzenie pobranego pliku oraz to co masz po rozpakowaniu.

Chyba wszystko robiłem nie tak :)

Na Romie 7.1.9.0 faktycznie nie szło wejść w żaden tryb download.

Zainstalowałem MiPCSuite.

Podłączyłem telefon i przeszedłem w tryn Recovery (Przyciski Power - Vol+)

Od razu zaczęła się ściągać aktualizacja do 7.2.1.0

Zainstalowałem - działa tylko bez google play i kilku innych rzeczy no i oczywiście całe mnóstwo chińskich śmieci.

Próby zainstalowania przez updater systemowy - bez skutku - błąd weryfikacji.

Próbowałem przejść na wszystkie sposoby na download mode - wszystkie opisane na różnych forach - ale udało mi się dopiero jak po prostu podłączyłem telefon włączony (nie w żadnym trybie recovery czy fastboot) i przez komendy adb uruchomiłem tryb download.

No i dalej walczę :)

 

A tu odpowiedź na Twoje pytanie :

Nazwa pliku : ido_xhdpi_images_V7.2.6.0.LHPCNDB_20160129.0000.14_5.1_cn_48addfbcfa

A tu po rozpakowaniu :1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marycha napisał:

Próbowałem przejść na wszystkie sposoby na download mode - wszystkie opisane na różnych forach - ale udało mi się dopiero jak po prostu podłączyłem telefon włączony (nie w żadnym trybie recovery czy fastboot) i przez komendy adb uruchomiłem tryb download.

Dokładnie tak właśnie trzeba zrobić i tak jest to opisane w tym poradniku który podałem - nieco myląco tylko na początku autor wspomina o wyjątkach i alternatywnych metodach i tym Ci trochę namieszał.

11 minut temu, marycha napisał:

A tu odpowiedź na Twoje pytanie :

Nazwa pliku : ido_xhdpi_images_V7.2.6.0.LHPCNDB_20160129.0000.14_5.1_cn_48addfbcfa

A tu po rozpakowaniu :1.JPG

Dostajesz dziś "nieprzygotowanie" :D:P - za bardzo chciałeś iść na skróty i nie doczytałeś co i jak, a zabrałeś się za działanie i siejesz ferment. ;)
Mam dziś dobry humor i trochę czasu więc tak Was prowadzę jak po sznurku, ale nie powinienem (zgodnie z zasadą "poczytaj najpierw sam"), tym bardziej, że wyjątkowo większość potrzebnych Ci rzeczy jest akurat w tym wątku. ;)

Miałeś podać też rozszerzenie tego pliku z ROMem, ale to już nieistotne bo widzę, że pobrałeś ROM od całkiem innego telefonu (do Redmi 3, nawet nie do "zwykłego" Redmi Note 3 na Mediateku co już się innym zdarzało). Do tego jest China Stable, czyli taki sam wariant jak ten który masz obecnie - z chińskimi apkami, bez googli i polskiego. Skąd go wytrzasnąłeś?

Pobierz ROM fastboot (archiwum TGZ) z podawanego przeze mnie kilka postów wcześniej adresu: http://en.miui.com/thread-252473-1-1.html.
Z resztą już sobie teraz poradzisz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI_20160403_004227.png

Sukces !!!

Dzięki Trzucha za pomoc.

Jeszcze walczę tylko z wifi bo nie działa:(

Próbuję jeszcze raz zainstalować 6.3.18 przez systemowy update jak nie pójdzie to spróbuję wersję fastboot przez miflash.

Jutro dam znać czy się udało.

P.S. Spolszczenie to jakieś 50-55 procent a nie 95 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marycha napisał:

 

MI_20160403_004227.png

Sukces !!!

Dzięki Trzucha za pomoc.

Jeszcze walczę tylko z wifi bo nie działa

Próbuję jeszcze raz zainstalować 6.3.18 przez systemowy update jak nie pójdzie to spróbuję wersję fastboot przez miflash.

Jutro dam znać czy się udało.

P.S. Spolszczenie to jakieś 50-55 procent a nie 95

 

 

Podobno jest jest problem z WiFi to trzeba odpowiedni boot.img wgrać przez twrp

EDIT: Sorry, Ty masz teraz Globala, a nie MIUIPolska, więc pewnie nie masz TWRP. Nie doczywałem, a posta usunąc nie mogę...

Edytowane przez bartaspoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bartaspoz napisał:

Podobno jest jest problem z WiFi to trzeba odpowiedni boot.img wgrać przez twrp

To nie to. Kolega nawet nie ma TWRP więc nie ma takiej potrzeby - boot.img wgrywa się przy instalacji TWRP.

1 godzinę temu, marycha napisał:

...
Jeszcze walczę tylko z wifi bo nie działa:(

Próbuję jeszcze raz zainstalować 6.3.18 przez systemowy update jak nie pójdzie to spróbuję wersję fastboot przez miflash.

Jutro dam znać czy się udało.

P.S. Spolszczenie to jakieś 50-55 procent a nie 95 :)

Co dokładnie Ci nie działa?
Nie wiem jak ktoś mógł stwierdzić, że to tłumaczenie jest na poziomie 95%, prostowałem to już kilka razy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Trzucha napisał:

Co dokładnie Ci nie działa?
Nie wiem jak ktoś mógł stwierdzić, że to tłumaczenie jest na poziomie 95%, prostowałem to już kilka razy. :)

Dokładnie nie działało całkowicie WiFi - tzn. nie mogłem się połączyć z żadną siecią.

Ale po drugim zainstalowaniu romu przez systemowy updater działa.

Jeszcze raz dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę miał swojego Xiaomi Redmi Note 3 PRO, niestety na 99% będzie z tym 7.1.9.0.0.

Obczaiłem już flashowanie, robiłem je już na kilku telefonach (choć nie Xiaomi ale zasada z adb i programem do flashowania była podobna) więc powinno się udać. :)

Mam 3 pytania na które odpowiedzi na forum nie znalazłem:

1. Po zainstalowaniu Global Stable 7.1.7.0 przez MiFlash da się już z poziomu aktualizacji w systemie telefonu przechodzić na Global Dev (czytałem że się da), pytanie czy jak wgram z poziomu aktualizacji telefonu Global Dev to czy tak samo bez MiFlasha da się znowu wgrać Global Stable (np. jak już dostanie j. polski)?

2. Na końcu poradnika jest o podmianie 2 plików, zalecacie je podmienić przed instalacją czy najpierw próbować bez podmiany, jak będzie bezpieczniej żeby nie było błędu podczas flashowania i w efekcie cegły, flash będzie pod Windows 10 64 bit.

3. Jak zainstaluję Global Stable i swoje aplikacje a np. będę chciał przez aktualizację w telefonie wrzucić Global Dev to będzie czysty system czy zachowa on moje dane i aplikacje? Bo przy MiFlashu to wiem że będzie czysto jak po wyjęciu z pudełka.

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mark1991 napisał:

Jutro będę miał swojego Xiaomi Redmi Note 3 PRO, niestety na 99% będzie z tym 7.1.9.0.0.

Obczaiłem już flashowanie, robiłem je już na kilku telefonach (choć nie Xiaomi ale zasada z adb i programem do flashowania była podobna) więc powinno się udać. :)

Mam 3 pytania na które odpowiedzi na forum nie znalazłem:

1. Po zainstalowaniu Global Stable 7.1.7.0 przez MiFlash da się już z poziomu aktualizacji w systemie telefonu przechodzić na Global Dev (czytałem że się da), pytanie czy jak wgram z poziomu aktualizacji telefonu Global Dev to czy tak samo bez MiFlasha da się znowu wgrać Global Stable (np. jak już dostanie j. polski)?

2. Na końcu poradnika jest o podmianie 2 plików, zalecacie je podmienić przed instalacją czy najpierw próbować bez podmiany, jak będzie bezpieczniej żeby nie było błędu podczas flashowania i w efekcie cegły, flash będzie pod Windows 10 64 bit.

3. Jak zainstaluję Global Stable i swoje aplikacje a np. będę chciał przez aktualizację w telefonie wrzucić Global Dev to będzie czysty system czy zachowa on moje dane i aplikacje? Bo przy MiFlashu to wiem że będzie czysto jak po wyjęciu z pudełka.

1. Da się przejść z poziomu telefonu przechodzić między odmianami dev i stable (nie da się między china i global).

2. Ja niczego nie podmieniałem i nie miałem żadnych problemów - też  Windows 10 64-bit.

3. W MiFlash jest opcja czy zostawić dane - aktualizując z poziomu telefonu (aplikacji) nic nie stracisz.

Jeśli się mylę to proszę niech mnie ktoś poprawi :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...